TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Смешна имитација на Бијонсе: Адел „тверкаше“ на настап во Мелбурн (видео)

Хитпортал - 20.03.2017

Британската пејачка Адел моментално е во Австралија каде има турнеја. На последниот настап во Мелбурн пејачката ги воодушеви и ги насмеа фановите кога почна да „тверка“ и да ја имитира нејзината колешка Бијонсе.

Адел се обидува да биде Бијонсе (видео)

Црнобело - 20.03.2017

Јасно е дека Адел е воодушевена од Бијонсе. Таа дури и зажали што ја освои наградата Албум на годината на доделувањето на Греми, наместо Бијонсе. Сега, реши да ја имитира: Инаку, на почетокот на концертот во Мелбурн таа изјавила дека ќе се случат ...

Видео: Адел ја имитира Бијонсе- Бијонсе треба да биде горда на оваа изведба

Press24 - 19.03.2017

Адел е можеби позната по сјајниот глас и одличната смисла за хумор, но дали знаевте дека исто така е мајстор за имитирање на ѕвездите? За време на својот концерт во Мелбурн во склоп на турнејата во Австралија, таа ја повикала својата внатрешна ...