TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во нејзин стил: Јелена Карлеуша ја нападна и Наташа Беквалац

Хитпортал - 21.04.2017

Во последната епизода од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша не само што тврдеше дека подобро пее од својата колешка Марија Шерифовиќ, тука ја нападна и Наташа Беквалац. Откако нашата натпреварувачка одлично ја испеа песната на ...

Како нацртани: Кеба повторно ги ремонтираше веѓите

Сител - 21.04.2017

Пејачот Драган Којиќ Кеба судејќи по се, редовно го посетува својот козметичар. Кебе е познат по тоа што сака да се дотерува па затоа и го доби прекарот Огледалце, бидејќи тој предмет постојано го носи со себе.

ИМА РАЗЛИКА: Погледнете како изгледаше Јелена пред бракот со Ноле (ФОТО)

Телеграф - 21.04.2017

Таа не сакала скапи работи сè до бракот со Новак Јелена Ристиќ била долгогодишна девојка на поранешниот светски рекет број еден. Тие се знаат од средношколските денови, кога и таа рекреативно играла тенис.

Јелена Карлеуша ја видовме како златна кралица, а следниот ден на истото место уловена е со искината маица! (фото)

Вистина.мк - 21.04.2017

Пејачката Јелена Карлеуша за само 24 часа се претстави во две сосема различни изданија и секако сите повторно го коментираа нејзиниот стил. Јелена на снимањето на Ѕвездите на Гранд се појави во златна варијанта и многумина прокоментираа дека изгледа ...

ФОТО: Од златна кралица до ова - Карлеуша повторно шокираше

Press24 - 21.04.2017

Откако ја видовме Карлеуша како златна кралица, со златна перика, мислевме дека веќе ништо не може да не изненади. Сепак, пејачката повторно си го направи своето и ги шокираше фановите со новиот стил.

Блесна во бело: Македонската пејачка повторно облече венчаница (фото)

Вистина.мк - 21.04.2017

Македонската пејачка со белградска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ е омажена за Милан Дапчевиќ со кој има син Вук и веќе долго време живее надвор од границите на Македонија. Тијана често патува на релација Скопје- Белград, па е дел од разновивини ...

Еве како изгледала Јелена пред да му стане сопруга на Џоковиќ (ФОТО)

Exclusive.mk - 21.04.2017

Јелена Џоковиќ важи за една од поубавите жени од Србија, таа е секогаш природна без многу шминка и прекрасна насмевка. Еве како изгледала Јелена пред да стане сопруга на Новак ...

(ВИДЕО) Двете лица на Карлеуша во еден ден – Од ЗЛАТНА КРАЛИЦА, во СЕКСИ ГОСПОДАРИЦА!

Репортер - 20.04.2017

Пејачката Јелена Карлеуша за само 24 часа се претстави во две сосема различни изданија, и се разбира, повторно сите го коментираа нејзиниот стил на облекување. Јелена прво на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, се појави во „златна“ варијанта и ...

УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ: Шерифовиќ и се в скут на Карлеуша! (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

На нивните глупости никогаш крај. Овој пат тие се надминаа себеси. Имено, Марија Шерифовиќ и седна в скут на Јелена Карлеуша. Секако Јелена овој момент го овековечи со селфи, кој пак Марија го објави на Инстаграм.

Забранета од Инстаграм: Гола фотографија од Дара Бубамара за која Балканот зборува

БркајРабота - 20.04.2017

Дара Бубамара повторно ја разбуди имагинацијата на своите следбеници на Инстаграм особено на оние од машкиот пол. Имено, таа на оваа социјална мрежа објави провокативна фотографија од масажа на која е полугола.

Кога малата Атина ќе се вовлече во гардероберот на мама Карлеуша (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.04.2017

Постарата ќерка на поп-пејачката Јелена Карлеуша, Атина , покажа дека и таа има стил како нејзината позната мама, како и смелост да го носи модниот додаток кој ќе ја овележи целата сезона, а гордата мама покажа дека Атина ги следи нејзините стапки.

Јелена Ѓоковиќ го покажа трудничкото стомаче (фото)

Хитпортал - 20.04.2017

Сопругата на светски познатиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, Јелена се прошета низ тениските терени со труднички стомак кој веќе е очигледен и под широката туника. Славниот тенисер има важен турнир во Монте Карло, а таму престојува со неговото семејство ...

Тажен Велигден за Северина

Макфакс - 20.04.2017

Една од најпопуларните пејачки во регионот Северина го изгубила бебето која го чекаше со Игор Којиќ, синот на фолк ѕвездата Драган Којиќ – Кеба. Северина имала спонтан абортус на крајот од март, а семејството Којиќ е очајно поради оваа трагедија, ...

Јелена Ѓоковиќ го откри трудничкото стомаче додека го бодреше Новак од трибините (фото)

Црнобело - 20.04.2017

Додека Новак нижи победи на турнирот во Монте Карло, Јелена е на трибините и го бодри. Така беше и кога за првпат папараците го уловија нејзиното трудничко стомаче, иако досега нејзината бременост не е потврдена од нејзина страна.

Карлеуша со нов луд стајлинг: Кратка коса, тренерки и штикли (ФОТО)

Курир - 20.04.2017

Популарната Јелена Карлеуша изминатиов период има доверба само во дизајнерот Борис Карговиќ, па често се појавува во модни комбинации по негов избор. Провокативниот изглед и е секогаш во прв план, но овојпат фотографите ја уловија во сосема нов ...

Анонимуси пеат подобро од Наташа. Маријана ти отпеа подобро од неа, искина!

Вечер - 20.04.2017

Јелена Карлеуша повторно ја поткачи Наташа Беквалац, а овој пат во последната епизода од Sвездите на Гранд, и тоа преку нашата Маријана Мариангел. Имено, во првата емисија од 3 круг Маријана пред жирито и публиката ги отпеа песните "Најгора" од ...

ФОТО: Јелена Ѓоковиќ за првпат фотографирана со трудничкото стомаче

Курир - 20.04.2017

Изминатиов период на големо се пишуваше за втората бременост на Јелена Ѓоковиќ, а со најновите фотографии гласините се потврдија. Прекрасната сопруга на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше фотографирана на терените во Монте Карло, а широката туника ...

Каква трансформација: Јелена Карлеуша од златен корсет во тренерки (фото)

Хитпортал - 21.04.2017

Српската пејачка Јелена Карлеуша за само 24 часа се претстави во две сосема различни изданија, и се разбира, повторно сите го коментираа нејзиниот стил на облекување. Јелена прво на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, се појави во „златна“ варијанта и ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Северина прв пат по загубата на бебето се појави во јавност (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Како што многу српски и хрватски медиуми пренесоа дека Северина го изгуби бебето таа се повлече од јавниот живот. Нигде не можеше да се забележи нејзиното присуство. Но вчера за прв пат се појави на роденденска забава кај Карла Каиќ која е ...

ЛУДО: Карлеуша со кратка коса, тренерки и штикли и нови тетоважи (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Јелена Карлеуша од секогаш важела за „луда и откачена“, но овој пат ги помина сите граници на нормалата. Ја скрати косата, се облече во тренерки и штикли. Луда комбинација нели? Погледнете и размислете колку ваков имиџ е тренди и ...

Ноле ќе има второ дете: Јелена Ѓоковиќ за првпат фотографирана со трудничкото стомаче

Фемина - 19.04.2017

Иако Новак и Јелена Ѓоковиќ немаат официјално потврдено дека го очекуваат своето второ дете, гласините се очигледно вистинити. Шармантната сопруга на српскиот тенисер беше фотографирана на терените во Монте Карло, а широката туника не го сокри ...

Јелена Карлеуша облечена од глава до пети во златно

ЗаЗабава - 19.04.2017

Јелена Карлеуша во последно време му верува само на дизајнерот Борис Карговиќ и Demode jewelry кога се модните комбинации во прашање. Јелена на снимањето на емисијата Ѕвездите на Гранд се појави целата во златно.

Еве зошто сите погледи беа вперени во Јелена Ѓоковиќ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 19.04.2017

Јелена Ѓоковиќ неодамна се појави на тениски меч на својот сопруг Новак и освои мноштво симпатии. Во широкиот џемпер и со симпатичната шапка, Јелена одржа модна лекција докажувајќи дека модата е резервирана и за бремените жени.

Бремената Јелена Ѓоковиќ ќе му биде поддршка на Новак од трибините во Монте Карло

Бриф - 19.04.2017

Сопругата на еден од најдобрите тенисери во светот Јелена Ѓоковиќ, која е бремена, најверојатно со близнаци како што објави таа порано, се наоѓа на трибините во Монте Карло за да го бодри Новак.

Тешки денови за Северина: По абортусот не излегува од станот!

Вистина.мк - 19.04.2017

Хрватската поп дива, сопругата на Игор Којиќ, Северина Којиќ имаше спонтан абортус кон крајот на март. Сега поминува низ тежок период, па преку својот потпарол апелираше до медиумите да не се занимаваат со нејзиниот приватен живот.

Се стопила! Нема да верувате како изгледа Дара Бубамара

Пулс24 - 19.04.2017

Дара Бубамара ослабе речиси 15 килограми и излега потполно непропознатливо. Имено, таа веќе неколку недели зборува како е на здрава храна и дека килограмите и се топат сами од себе. Кога ја соблече маичката стана јасно дека таа потполно се стопила, ...

Тијана Дапчевиќ повторно во венчаница?! (видео)

Exclusive.mk - 19.04.2017

Не, македонската пејачка Тијана Дапчевиќ не се мажи повторно. Имено таа пред неколку дена настапи на модниот викенд во Белград. За таа пригода таа се одлучи да облече кратка венчаница, збогатена со кожна јакна.

Јелена Карлеуша со привремени тетоважи на двете раце (фото)

Хитпортал - 20.04.2017

Јелена Карлеуша изминатиов период има доверба само во дизајнерот Борис Карговиќ, па често се појавува во модни комбинации по негов избор. Кратка коса, тренерки, штикли и привремени тетоважи на двете раце, вака изгледаше Карлеуша во своето последно ...

Таа гледаше во маж и, а сите други ја гледаа неа!

Република - 19.04.2017

Сопругата на еден од најдобрите тенисери во светот Јелена Ѓоковиќ, која е бремена, најверојатно со близнаци, се наоѓаше на трибините во Монте Карло за да го бодри Новак. Тој одигра тежок меч протов Жил Симон, но на крајот успеа да победи.

Не излегува од дома – тешки денови за Северина по губењето на бебето

Република - 19.04.2017

Хрватската поп дива, сопругата на Игор Којиќ, Северина Којиќ имаше спонтан абортус кон крајот на март. Сега поминува низ тежок период, па преку својот потпарол апелираше до медиумите да не се занимаваат со нејзиниот приватен живот.

Тешки денови за Северина: Откако го изгуби бебето не излегува од дома

Хитпортал - 20.04.2017

Хрватската пејачка Северина Којиќ имаше спонтан абортус кон крајот на март. Сега поминува низ тежок период, па преку својот потпарол апелираше до медиумите да не се занимаваат со нејзиниот приватен живот.