TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Астронаут сними неверојатни глетки: Вака изгледа поларната светлина кога се гледа од вселената

Press24 - 06.12.2017

Италијанскиот астронаут Паоло Несполи објави снимка од поларна светлост- аурора бореалис, снимена од Меѓународната вселенска станица. Италијанскиот астронаут направил неколку снимки вклучувајќи го и погледот на Персискиот залив, но и движењето на ...

Астронаут сними неверојатни глетки: Вака изгледа поларната светлина кога се гледа од вселената (ВИДЕО)

Курир - 06.12.2017

Италијанскиот астронаут Паоло Несполи објави снимка од поларна светлост- аурора бореалис, снимена од Меѓународната вселенска станица. Снимени се неколку ноќни фотографии вчера, кои подоцна се споени во кратко видео.

Астронаут направи неверојатни снимки на Земјата од вселената

Кајгана - 06.12.2017

Италијанскиот астронаут Паоло Несполи од Меѓународната вселенска станица ја сними поларната светлина – аурора бореалис, и потоа ја објави снимката на неговиот Twitter профил. Беа сликани неколку фотографии, кои подоцна беа споени во кратко видео.

Астронаутите приредија пица забава во вселената (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2017

Екипажот на Меѓународната вселенска станица Експедиција 53 ги доби состојките потребни за пица преку бродот за набавки од Земјата, откако италијанскиот астронаут Паоло Несполи спомна колку му недостасува неговата омилена храна по 100 дена во ...

Астронаут снимил неверојатна глетка: Како изгледа поларната светлина кога се гледа од вселената?

Точка - 06.12.2017

Италијанскиот астронаут Паоло Несполи објавил снимка од поларната светлина наречена аурора бореалис, снимена од Меѓународната вселенска станица. На 5-ти декември биле направени неколку ноќни фотографии, кои подоцна биле споени во кратко видео.

ВИДЕО: Како изгледа поларната светлина кога се гледа од вселената?

Вечер - 06.12.2017

Италијанскиот астронаут Паоло Несполи објавил снимка од поларната светлина наречена аурора бореалис, снимена од Меѓународната вселенска станица. На 5-ти декември биле направени неколку ноќни фотографии, кои подоцна биле споени во кратко видео.