TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГАЛЕРИЈА: Невремето направи хаос на Халкидики

Press24 - 17.07.2017

Поројните дождови предизвикаа бројни одрони на патиштата, кои останаа непроодни за сообраќај. Камперските приколки беа буквално однесени од поројната вода во морето. Голем број автомобили биле однесени од надојдената вода, а нивните сопственици се ...

Големо невреме придружено со молњни и поројни дождови во Грција (ВИДЕО)

Press24 - 17.07.2017

Денеска во Халкидики, Грција беснее големо невреме придружено со молњни и поројни дождови кои стигаат и до 100 литри на метар квадратен. Особено е критично на вториот крак, а летувалците на социјалните мрежи постираат фотографии и комплетно ...

Жртви и исчезнати во обилните поплави во Кина

Р.С.Европа - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинале, а исто толку се водат за исчезнати во поплавите на североистокот на Кина, пренесува државната агенција Нова Кина. Силното невреме кое ги зафати источните и централните делови од провинцијата Џилин натерале повеќе од 100 000 ...

Невреме во северна Грција

Телевизија Нова - 17.07.2017

Поројните дождови во Солун и други делови од северна Грција денеска предизвикаа големи нарушувања во сообраќајот и други проблеми. Поради врнежите кои траат со часови, поплавени се многу регионални патишта, при што беа блокирани повеќе автомобили и ...

Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

+инфо - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел ...

ГАЛЕРИЈА: Невремето направи хаос на Халкидики

Сител - 17.07.2017

Поројните дождови предизвикаа бројни одрони на патиштата, кои останаа непроодни за сообраќај. Камперските приколки беа буквално однесени од поројната вода во морето. Голем број автомобили биле однесени од надојдената вода, а нивните сопственици се ...

Жртви и исчезнати- поплави и во Кина

Press24 - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинале, а исто толку се водат за исчезнати во поплавите на североистокот на Кина, пренесува државната агенција Нова Кина. Силното невреме кое ги зафати источните и централните делови од провинцијата Џилин натерале повеќе од 100 000 ...

Невреме во северна Грција

Press24 - 17.07.2017

Поројните дождови во Солун и други делови од северна Грција денеска предизвикаа големи нарушувања во сообраќајот и други проблеми. Поради врнежите кои траат со часови, поплавени се многу регионални патишта, при што беа блокирани повеќе автомобили и ...

18 лица загинаа во поројни дождови во Кина

Нетпрес - 17.07.2017

Оштетени се голем број патишта и прекинато е снабдувањето со електрична енергија. Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина.

Останаа ли Македонците без своите камперските приколки на Халкидики? Невремето направи хаос (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Курир - 17.07.2017

Поројните дождови предизвикаа бројни одрони на патиштата, кои останаа непроодни за сообраќај. Камперските приколки беа буквално однесени од поројната вода во морето, доколку некои има приколка на ова место веднаш да види во каква состојба е истата ...

Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

Курир - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.

Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

Телевизија Нова - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.

Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

А1 On - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.

18 лица загинаа во поројни дождови во Кина

Точка - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.

Осумнаесет луѓе загинаа во поројните дождови во Кина

Либертас - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.

Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

24 Вести - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. Поради дождовите оштетени се голем број патишта, прекинато е снабдувањето со електрична енергија, а оштетени се и ...

18 лица загинаа во поројни дождови во Кина

Тера - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.

Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

Вечер - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.

Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

ТВ21 - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.

Осумнаесет лица загинаа во поројните дождови во Кина

Пулс24 - 17.07.2017

Осумнаесет лица загинаа, и уште толку се водат како исчезнати во поројните дождови, што го зафатија североисточниот дел на Кина. ТАСС јави дека, 120.000 лица се евакуирани од невремето во провинцијата Цзилин.