TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Вардарки во школска сала се подготвија за ФТЦ

Gol.mk - 10.11.2017

Македонскиот ракометен првак Вардар го одработе последниот тренинг пред натпреварот против унгарски ФТЦ во Лигата на шампионките и се подготви за дуелот кој е од голема важност за „црвено-црните“.

Цвијиќ: Не треба да се плашиме од ништо

Вардар - 10.11.2017

Вардар викендов го игра најважниот натпревар во оваа прва фаза од групите на ЛШ, како гостин кај ФТЦ во Будимпешта. Средбата се игра во сабота од 13,30 часот и ќе одговори на прашањето која екипа колку бодови ќе пренесе во следната фаза од ЛШ.

Вардарки по унгарска победа без Лекиќ

Макфакс - 09.11.2017

ЖРК Вардар ќе се обиде да стигне до петтата победа во петтиот меч од Лигата на шампионите против унгарскиот ФТЦ во Будимпешта, без повредените Андреа Лекиќ и Мирјета Бајрамовска. Дуелот со ФТЦ ќе го одлучи победникот во групата, откако Вардар веќе ...

Вардарки без Лекиќ и Бајрамоска ќе бркаат позитивен резултат во Будимпешта

Дерби - 09.11.2017

Екипата на ЖРК Вардар в сабота од 13:30 часот му гостува на ФТЦ Реил Карго во Лигата на шампионите, меч кој ќе одлучи за првото место во групата Ц и за тоа колку бодови ќе бидат пренесени во следната фаза.

Вардарки без Лекиќ на гостувањето кај ФТЦ

Сител - 09.11.2017

Ракометарките на ЖРК Вардар денеска отпатуваа за Будимпешта каде во сабота ќе играат против Ференцварош. Вардарки в сабота ќе го игра натпреварот од 5.коло во група Ц во Лигата на шампионите, и тоа на гостин против Ференцварош.

Вардар без Лекиќ во Будимпешта

МКД - 09.11.2017

Ракометарките на Вардар во натпреварот за првото место во групата против Ференцварош ќе играат без една од клучните ракометарки, Андреа Лекиќ. По првите четири кола Вардар има исто толку победи, овој викенд го има најголемиот предизвик, му гостува ...

ЖРК Вардар без Лекиќ против ФТЦ

SportMedia - 09.11.2017

Македонскиот шампион, ЖРК Вардар на гостувањето кај Ференцварош нема да може да смета на услугите на Андреа Лекиќ. Средниот бек има повреда на рамото која е хронична и ја мачеше во изминатиот период затоа и го пропушти, натпреварот со Крим во ...

Повредата на Лекиќ е сериозна: Го пропушта ФТЦ, најверојатно и Мундијалот во Германија

24 Ракомет - 09.11.2017

Ракометарката на Вардар, Андреа Лекиќ има повреда на рамото и ќе мора да биде надвор од терените извесен период. Таа нема да игра ниту против ФТЦ ниту против Турингер, а во прашање е доведен и нејзиниот настап на Светското првенство во декември.

Дибирова: Лекиќ многу ќе ни недостига во Будимпешта!

Sport 1 - 09.11.2017

Ракометарките на Вардар отпатуваа за Унгарија, каде што в сабота (13.15 часот) ќе се соочат со Ференцварош во натпреварот кој може да им го загарантира првото место во групата од Лигата на шампионите.

Вардарки без Бајрамоска и Лекиќ во Унгарија

Шеталиште - 09.11.2017

Ракометарките на Вардар заминаа за Унгарија, каде викендов ги очекува уште еден силен меч со Ференцварош. Во моментов Вардар е лидер во групата со 8 бода од четири натпревари. Нашиот првак веќе обезбеди место во следната фаза од ЛШ, а во зависност ...

Вардар против ФТЦ без Лекиќ и Бајрамовска

Екипа - 09.11.2017

Андреа Лекиќ и Мирјета Бајрамовска нема да бидат во составот на Вардар на гостувањето против ФТЦ, на натпреварот од 5.коло во Лигата на шампионите што ќе се одигра в сабота (13.30 ч.) во Будимпешта.

Дибирова: ФТЦ го победи Ѓер, сигурно се осоколени по тој триумф!

Gol.mk - 09.11.2017

Ирина Дибирова, стратегот на екипата на Вардар, очекува тешко гостување во Унгарија кај ФТЦ. Предводникот на „црвено-црните“ вели дека ФТЦ со победата над Ѓер во домашниот шампионат покажа дека се работи за квалитетен тим, кој ќе сака првпат да го ...

Вардарки без Лекиќ и Бајрамоска ќе се борат за првото место со ФТЦ

Gol.mk - 09.11.2017

Македонскиот ракометен првак во женска конкуренција, ЖРК Вардар, отпатува за Будимпешта ќаде го игра клучниот дуел во групата со унгарскиот тим ФТЦ. Вардар е единствен тим со максимален учинок сезонава во ЛШ, а пласманот во наредната фаза е ...

ФТЦ - Вардар: Меч што го решава првото место во групата

Вардар - 09.11.2017

Викендов Вардар го игра натпреварот од 5. коло во група Ц на лигата на шампионите, како гостин против ФТЦ Реил Карго во Будимпешта. Тоа е дуел што ќе реши која екипа ќе биде прва на табелата и колку бодови ќе пренесе во следната фаза.

Цвијиќ: Не се плашиме од никого!!!

SportMedia - 10.11.2017

ЖРК Вардар го игра најтешкиот меч од досегашниот дел на сезоната во Лигата на шампионите. „Црвено-црните" дами утре му гостуваат Ференцварош во рамките на петото коло во елитното натпреварување, ова ќе биде меч за врвот на табелата во групата Ц.

Вардарки по унгарска победа без Лекиќ

Вечер - 09.11.2017

ЖРК Вардар ќе се обиде да стигне до петтата победа во петтиот меч од Лигата на шампионите против унгарскиот ФТЦ во Будимпешта, без повредените Андреа Лекиќ и Мирјета Бајрамовска. Дуелот со ФТЦ ќе го одлучи победникот во групата, откако Вардар веќе ...

Вардар без Лекиќ во Будимпешта

Exclusive.mk - 09.11.2017

Ракометарките на Вардар во натпреварот за првото место во групата против Ференцварош ќе играат без една од клучните ракометарки, Андреа Лекиќ. По првите четири кола Вардар има исто толку победи, овој викенд го има најголемиот предизвик, му гостува ...

Вардар без Лекиќ на мегдан со ФТЦ

Канал5 - 09.11.2017

Ракометарките на Вардар претстојниот викенд го играат натпреварот од 5. коло во група Ц на Лигата на шампионите, како гостин против ФТЦ Реил Карго во Будимпешта. Тоа е дуел што ќе реши која екипа ќе биде прва на табелата и колку бодови ќе пренесе во ...

Цвијиќ: Натпреварот со Ференцварош ќе ја покаже нашата вистинска форма

МКД - 10.11.2017

Ракометарката на Вардар, Драгана Цвијиќ смета дека на гостувањето кај Ференцварош македонскиот шампион ќе ја види вистинската слика за моменталната форма. Вардарки во сабота ќе го имаат најтешкиот предизвик во Лигата на шампионите оваа сезона досега.

Цвијиќ: Не се плашиме, сега треба да докажеме дека сме спремни за високи дострели

Gol.mk - 10.11.2017

Македонскиот женски ракометен првак и европски вицешампион Вардар викендов го игра најважниот натпревар во оваа прва фаза од групите на Лигата на шамионите, откако ќе гостува кај незгодниот тим на ФТЦ во Будимпешта.

Вардарки во проблеми пред тешкиот меч со ФТЦ: Лекиќ и Бајрамовски поради повреди останаа во Скопје

Спортклуб - 09.11.2017

Екипата на Вардар денес замина кон Будимпешта на можеби најтешкиот натпревар во досегашниот дел од сезоната. С сабота, во рамки од 5. коло во групата Ц од Лигата на шампионите, нашиот шампион ќе ги одмери силите со домаќинот ФТЦ Реил Карго, меч кој ...

Вардар без Лекиќ со ФТЦ

Курир - 09.11.2017

Тренерот на „црвено-црните“ Ирина Дибирова очекува тежок меч против ривалот од Унгарија. – Не очекува тежок меч. ФТЦ сега е во налет и осоколени откако го победија во домашното првенство и тимот на Ѓер.

Цвијиќ: Не треба да се плашиме од ништо. Игравме со нив, и знаеме дека се незгоден тим

Sport M - 10.11.2017

Вардар викендов го игра најважниот натпревар во оваа прва фаза од групите на ЛШ, како гостин кај ФТЦ во Будимпешта. Средбата се игра во сабота од 13,30 часот и ќе одговори на прашањето која екипа колку бодови ќе пренесе во следната фаза од ЛШ.

Вардарки во Унгарија без Лекиќ и Бајрамовска

Спортски - 09.11.2017

ЖРК Вардар ќе се обиде да стигне до петтата победа во петтиот меч од Лигата на шампионите против унгарскиот ФТЦ во Будимпешта, без повредените Андреа Лекиќ и Мирјета Бајрамовска. Дуелот со ФТЦ ќе го одлучи победникот во групата, откако Вардар веќе ...

Вардар без Лекиќ против ФТЦ

А1 On - 09.11.2017

Ракометарките на Вардар претстојниот викенд го играат натпреварот од 5. коло во група Ц на Лигата на шампионите, како гостин против ФТЦ Реил Карго во Будимпешта. Тоа е дуел што ќе реши која екипа ќе биде прва на табелата и колку бодови ќе пренесе во ...

Цвијиќ: Ако одговориме на предизвикот Ференцфаворш тогаш сме подготвени за високи дострели

Курир - 10.11.2017

Тоа ќе биде дуел што ќе реши која екипа ќе биде прва на табелата и колку бодови ќе пренесе во следната фаза. Вардар веќе обезбеди место во следната фаза од ЛШ, а во зависност од исходот на овој натпревар ќе знаеме колку бодови ќе пренесеме.

Вардарки по унгарска победа без Лекиќ

Sport M - 10.11.2017

ЖРК Вардар ќе се обиде да стигне до петтата победа во петтиот меч од Лигата на шампионите против унгарскиот ФТЦ во Будимпешта, без повредените Андреа Лекиќ и Мирјета Бајрамовска. Дуелот со ФТЦ ќе го одлучи победникот во групата, откако Вардар веќе ...

Вардар без Лекиќ против ФТЦ

Орбис - 09.11.2017

Ракометарките на Вардар претстојниот викенд го играат натпреварот од 5. коло во група Ц на Лигата на шампионите, како гостин против ФТЦ Реил Карго во Будимпешта. Тоа е дуел што ќе реши која екипа ќе биде прва на табелата и колку бодови ќе пренесе во ...

Цвијиќ: Ако одговориме на предизвикот Ференцфаворш тогаш сме подготвени за високи дострели

ТВ21 - 10.11.2017

Ракометарките на ЖРК Вардар утре ќе го игра натпреварот од 5.коло во група Ц во Лигата на шампионите, и тоа на гостин против Ференцварош. Тоа ќе биде дуел што ќе реши која екипа ќе биде прва на табелата и колку бодови ќе пренесе во следната фаза.

Дибирова пред ФТЦ: Да се запре триото Сучански, Пена и Ковачич

24 Ракомет - 10.11.2017

Ракометарките на Вардар утре го играат натпреварот од 5 коло во група Ц на Лигата на шампионите, како гостин против ФТЦ во Будимпешта. Тоа е дуел што ќе реши која екипа ќе биде прва на табелата и колку бодови ќе пренесе во следната фаза.