TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Коцевски: Велес повторно ќе биде еден од стожерите на македонската култура и уметност

А1 On - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Велес од СДСМ и коалиција, Аце Коцевски денеска во изјава за медиумите рече дека поради несоодветната грижа Велес заостанува во областа на културата и уметноста.

Уште една серија објави од свиркачи за Аце Коцевски

Алфа - 06.10.2017

Петто продолжение на серијата објавувања на документи и обвинувања од свиркачи на интернет, за кандидатот за градоначалник на СДСМ за Велес, Аце Коцевски. Петто продолжение на серијата објавувања на документи и обвинувања од свиркачи на интернет, за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аце Коцевски е должен да ѝ објасни на јавноста како за толку кратко време стекнал толкав имот

Курир - 06.10.2017

-Господине Аце Коцевски, вие сте должен да одговорите на граѓаните, а особено на велешани за наводите што изминативе неколку денови излегоа во јавноста. Објавени се сериозни документи со конкретни податоци каде што стои вашето име.

ЛИ2017/ Коцевски: Ревитализација на културата и културното наследство

Либертас - 06.10.2017

Велес повторно да биде еден од стожерите на македонската култура и уметност е нашата намера, рече денеска кандидатот за градоначалник од СДСМ Аце Коцевски. – За жал, како и во многу други вредности, и во областа на културата и уметноста, заради ...

За Аце Коцевски странските инвеститори мизерно ги плаќаат вработените, но тој токму тоа го прави во неговата градежна ...

Алфа - 05.10.2017

Вработените во фирмата Афион на кандидатот за градоначалник на СДСМ за општина Велес, Аце Коцевски се едни од најмалку платените во нашата држава. „Кандидатот за градоначалник од СДСМ за Велес, Аце Коцевски, им дава минимални плати на своите ...

(ВИДЕО) Коцевски: Поголемо внимание и средства за најсиромашните велешани

А1 On - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Велес од СДСМ Аце Коцевски денеска најави надлежностите на Центарот за социјални работи да преминат на локалната самоуправа. – На тој начин општината во наредниот период ќе може да посвети многу поголемо внимание за ...

Трпевски: Коцевски кој се претставува како скромен и чесен, гради бизнис империја вредна милиони евра

Курир - 05.10.2017

-Човекот кој со децении е на високи позиции, било на државно, било на локално ниво, и денес предложен од СДС за градоначалник на Велес по петти пат, само неколку месеци по неговиот втор градоначалнички мандат основал градежна бизнис империја тешка ...

Коцевски: Велес ќе се посвети на најсиромашните категории на граѓани

Слободен Печат - 05.10.2017

Нашите амбиции се, за многу скоро време да продолжи процесот на децентрализација на власта и голем дел, да не речам скоро сите надлежности на центарот за социјални работи да преминат во надлежност на општина Велес, вели кандидатот за градоначалник ...

(ВИДЕО) Тргачевски до Коцевски: Како успеавте да се стекнете со толку голем имот за толку кратко време?

А1 On - 06.10.2017

„Веќе четири дена во јавноста се објавуваат документи и информации со сериозни обвинувања за Аце Коцевски, кандидатот за градоначалник на СДС за Општина Велес. Наместо одговор од негова страна има само молк.

Коцевски: Ревитализација на културата и културното наследство...

Н.Македонија - 06.10.2017

Коцевски: Ревитализација на културата и културното наследство Велес повторно да биде еден од стожерите на македонската култура и уметност е нашата намера, рече денеска кандидатот за градоначалник од СДСМ Аце Коцевски.

За Аце Коцевски странските инвеститори мизерно ги плаќаат вработените, а тој не им давал ниту 10.000 денари на ...

Курир - 05.10.2017

„Кандидатот за градоначалник од СДСМ за Велес, Аце Коцевски, им дава минимални плати на своите вработени во милионски вредната градежна фирма Афион. Човекот кој на митинзите тврди дека досега влезените странски инвестиции се негативни оти мизерно ги ...

Коцевски: Поголемо внимание и средства за најсиромашните велешани ...

Н.Македонија - 05.10.2017

Коцевски: Поголемо внимание и средства за најсиромашните велешани Кандидатот за градоначалник на Велес од СДСМ Аце Коцевски денеска најави дека надлежностите на Центарот за социјални работи ќе преминат на локалната самоуправа.

(ВИДЕО) Трпески: Аце Коцевски бара нов мандат за да продолжи да го трупа своето лично богатство

А1 On - 05.10.2017

„По два мандати градоначалник на општина Велес, Аце Коцевски станал милионер. Медиумите известија дека вечниот кандидат за градоначалник на Велес Аце Коцевски остварил приход од речиси 2 милиони евра во изминатите четири години преку својата фирма ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аце Коцевски да каже како стекнал толкав имот за толку кратко време

МКД - 06.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска го повика кандидатот за градоначалник на Велес, Аце Коцевски, да одговори како се стекнал со толку голем имот за, како што велат, толку кратко време. „Вие господине Коцевски сте должен да дадете одговор како, само после неполни ...

Коцевски: Ревитализација на културата и културното наследство

Слободен Печат - 06.10.2017

Велес повторно да биде еден од стожерите на македонската култура и уметност е нашата намера, рече денеска кандидатот за градоначалник од СДСМ Аце Коцевски. – За жал, како и во многу други вредности, и во областа на културата и уметноста, заради ...

ЛИ2017/ Коцевски: Поголемо внимание и средства за најсиромашните велешани

Либертас - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Велес од СДСМ Аце Коцевски денеска најави надлежностите на Центарот за социјални работи да преминат на локалната самоуправа. – На тој начин општината во наредниот период ќе може да посвети многу поголемо внимание за ...

Трпевски: Коцевски кој се претставува како скромен и чесен, гради бизнис империја вредна милиони евра

Сител - 05.10.2017

По два мандати градоначалник на општина Велес, Аце Коцевски станал милионер. Медиумите известија дека вечниот кандидат за градоначалник на Велес Аце Коцевски остварил приход од речиси 2 милиони евра во изминатите четири години преку својата фирма ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аце Коцевски е должен да ѝ објасни на јавноста како за толку кратко време стекнал толкав имот

Телевизија Нова - 06.10.2017

Веќе четири дена во јавноста се објавуваат документи и информации со сериозни обвинувања за Аце Коцевски, кандидатот за градоначалник на СДС за Општина Велес. Наместо одговор од негова страна има само молк.

Коцевски: Ревитализација на културата и културното наследство

Телевизија Нова - 06.10.2017

Велес повторно да биде еден од стожерите на македонската култура и уметност е нашата намера, рече денеска кандидатот за градоначалник од СДСМ Аце Коцевски. – За жал, како и во многу други вредности, и во областа на културата и уметноста, заради ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аце Коцевски е должен да ѝ објасни на јавноста како за толку кратко време стекнал толкав имот

Алфа - 06.10.2017

Веќе четири дена во јавноста се објавуваат документи и информации со сериозни обвинувања за Аце Коцевски, кандидатот за градоначалник на СДС за Општина Велес. Наместо одговор од негова страна има само молк.

(ВИДЕО) Коцевски: Велес повторно ќе биде еден од стожерите на македонската култура и уметност

Локално - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Велес од СДСМ и коалиција, Аце Коцевски денеска во изјава за медиумите рече дека поради несоодветната грижа Велес заостанува во областа на културата и уметноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Аце Коцевски е должен да ѝ објасни на јавноста како за толку кратко време стекнал толкав имот

Поглед - 06.10.2017

Веќе четири дена во јавноста се објавуваат документи и информации со сериозни обвинувања за Аце Коцевски, кандидатот за градоначалник на СДС за Општина Велес. Наместо одговор од негова страна има само молк.