TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Озил најави кам бек во Примера: Што ли носи зимскиот преоден рок?!

Спортски - 10.11.2017

Приказната со Јунајтед е сериозна, но ниту статусот на Мурињо не е сигурен, покрај тоа, се чини дека Португалецот имаа опции со младите играчи, но и Ибрахимовиќ се враќа, па така Месјут Озил тешко би можел да смета на вистинска шанса.

Арсенал постави цена од 30 милиони евра за Озил

Стандард - 10.11.2017

Според весникот „Дејли Стар“, „топџиите“ се одлучиле да приберат пари за 29-годишниот Месут Озил по отворањето на зимскиот преоден рок, наместо да го изгубат како слободен агент на крајот на сезоната.

И Атлетико Мадрид се вмеша во трката по Озил

Sport 1 - 10.11.2017

Месут Озил ќе го напушти Арсенал, но тешко дека некој ќе плати 35 милиони евра, колку што Венгер бара за него а договорот му истекува по крајот на оваа сезона. Јунајтед е сериозно вмешан во трката, но ниту статусот на Мурињо не е сигурен, покрај тоа ...

Модриќ: Ќе биде трагедија да го испуштиме ова!

Спортски - 10.11.2017

Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ беше многу задоволен од првиот бараж натпревар против Грција, но потенцираше дека не смее да има опуштање. Хрватска во првиот натпревар пред своите навивачи ја совлада Грција со 4:1.

Air Luca Modric (ФОТО)

Спортклуб - 10.11.2017

Ако некој се сомневаше во квалитетите на Лука Модриќ, хрватскиот ас го демантираше на најдобар начин на синоќешниот натпревар против Грција во баражот за Светското првенство во Русија. Не само што го постигна првиот гол од пенал, туку фудбалерот на ...

Доктор Лука Модриќ

Оff.net - 10.11.2017

Хрватска синоќа ја декласираше Грција во баражот за СП со 4:1, а ако треба да се избере број 1 играч на оваа селекција која тешко може да дише без него тоа е Модриќ. Плејмејкерот на Реал Мадрид играше маестрално како и секогаш и даваше топки со ...

Модриќ: Ќе биде трагедија ако го прокоцкаме ова

Спортклуб - 10.11.2017

Лука Модриќ капитенски вечерва ја водеше својата Хрватска во победата против Грција од 4-1 во првиот меч од бараж средбата за пласман на СП. По мечот, стрелецот на првиот гол од пенал, беше видно задоволен.

Иско со искрен совет до својот помлад колега Асенсио: Немој да ти ја наполнат главата!

Спортклуб - 09.11.2017

Фудбалерот на Реал Мадрид Иско Алкорон во изјава за шпанските медиуми проговори и за својот помлад соиграч Марко Асенсио. Младиот репрезентативец на Шпанија покажа дека е голема иднина на европскиот фудбал, но Иско има поинакви совети за него.

„Максимир“ се забавува и смее и тоа благодарение на Лука Модриќ (Видео)

Спортски - 09.11.2017

Фудбалерите на Хрватска и Грција во овие моменти го играат првиот меч од баражот за пласман на СП во Русија. Хрватска поведе веќе во 13. минута со погодокот на Лука Модриќ од пенал. Пред тоа, фудбалерот на Реал Мадрид го насмеа „Максимир“, со оглед ...

Модриќ и носи водство на Хрватска против Грција (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2017

Лука Модриќ погоди од пенал во 13-тата минута и донесе водство за Хрватска против Грција во баражот за пласман на Светското првенство во Русија идната година. За Хрватот тоа беше прв погодок во овој квалификациски ...

Атлетико Мадрид по трка за Озил

Sport M - 10.11.2017

Озил наскоро ќе го напушти Арсенал, но тешко дека некој ќе плати 35 милиони евра, колку што Венгер бара за него а договорот му истекува по крајот на оваа сезона. Јунајтед е сериозно вмешан во трката, но ниту статусот на Мурињо не е сигурен, покрај ...

Модриќ: Ќе биде трагедија да го испуштиме ова!

Таратур - 10.11.2017

Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ беше многу задоволен од првиот бараж натпревар против Грција, но потенцираше дека не смее да има опуштање. Хрватска во првиот натпревар пред своите навивачи ја совлада Грција со 4:1.