TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битола – температурно најекстремен град во земјава

Орбис - 11.01.2017

Со измерени -22 степени, Битола синоќа беше најстуден град во земјава, а така беше и вчера и неколку денови наназад. И за вечерва метеоролозите најавуваат ниски температури, а според мерењата, Битола е температурно најекстремниот град во земјава.

Поларно утро во Македонија

Глас на Америка - 11.01.2017

Македонија утрово се разбуди со поларни температури длабоко под нулата. Речиси сите градови се оковани во мраз и покриени со по неколку сантиметри снег. Утрово најстуден град во државата беше Битола каде беа измерени годинава рекордни - 22 степени а ...

Сиднеј се пече на над 40 степени, плажите се преполни

+инфо - 11.01.2017

Метеоролозите предупредуваат дека во некои делови северозападно од Нов Јужен Велс температурата во петок ќе достигне и до 47 степени. Во Сиднеј денеска температурата достигна над 40 степени, па граѓаните бараат освежување на плажите кои се преполни, ...

(ФОТО) Додека ние мрзнеме во Австралија уживаат на +40 степени

Фактор - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се +40 степени, а граѓаните се разладуваат на плажа. Плажите се полни, а во Нов Јужен Велс во понеделник температурите ќе достигнат 47 степени. Властите забранија да се пали оган за да не избие пожар.

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Сител - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Курир - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Деновиве, температурите во Македонија и на Антарктикот се исти!

Орбис - 10.01.2017

Според податоците за измерените температури во овие неколку денови во Република Македонија, произлегува дека тие се речиси исти, па дури и пониски од повеќе региони на Антарктик. Така, од саботата до вторникот (7-10.01.2017), утринските температури ...

Пријавете бездомник- спасете живот!

Локално - 09.01.2017

Ако забележите бездомник или деца на улица, бидејќи се лица под ризик од студениот бран, пријавете на бесплатниот телефонски број 15505. Ваква препорака денес даде Центарот за јавно здравје Скопје, по најавите од Управата за хидрометеоролошки работи ...

Ова сигурно не сте го знаеле:Каде се наоѓа најстуденото место на нашата планета, со температура под -91 степен?

Македонија Денес - 10.01.2017

Дознајте каде се наоѓа најстуденото место на Земјата! Неодамна научниците пронашле место каде температурата се спушта и под -91 степен Целзиусов, а на оваа температура очите, носот и белите дробови замрзнуваат за само неколку минити .

Издржете уште малку, од четврток температурите ќе бидат во плус, вечерва повторно - 20 степени и...

Press24 - 10.01.2017

На Балканот денеска после пладне, за време на ноќта не очекува во повеќето делови до 10 сантиметри нов снег. Температурите повторно ќе бидам - 20 степени, но од четврток се очекува температурите да бидат во ...

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Вечер - 11.01.2017

Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс температурата в петок ќе биде над 46 степени Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се ...

Деновиве, температурите во Македонија и на Антарктикот се исти!

Факултети - 11.01.2017

Според податоците за измерените температури во овие неколку денови во Република Македонија, произлегува дека тие се речиси исти, па дури и пониски од повеќе региони на Антарктик. Така, од саботата до вторникот (7-10.01.2017), утринските температури ...

Пријавете бездомник или дете на улица на телефонот 15505

Среќа.mk - 10.01.2017

Ваква препорака денес даде Центарот за јавно здравје Скопје, по најавите од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија дека ниските температури ќе траат до крајот на неделата. „Ако сте во можност помогнете им на членовите на семејството, ...

Додека Европа се смрзнува, во Сиднеј 40 степни, плажите полни

24 Вести - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Слични температури како на Антарктикот

Тера - 11.01.2017

Според податоците за измерените температури во овие неколку денови во Република Македонија, произлегува дека тие се речиси исти, па дури и пониски од повеќе региони на Антарктик. Така, од саботата до вторникот утринските температури во најголем дел ...

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Телевизија Нова - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни...

Н.Македонија - 11.01.2017

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми.

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Алфа - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи ...

ТУКА СЕ МРЗНЕМЕ, А НЕКАДЕ Е ПЕКОЛНО ТОПЛО: Полни плажи, температурата е 40 степени во Сиднеј (ФОТО)

Телеграф - 11.01.2017

Луѓето застануваат покрај вентилатори и не сакаат да се тргнат. Погледнете низ галеријата каков контраст е тоа со временските услови кај нас Во Сиднеј денеска температурите се над 40 Целзиусови степени , а граѓаните бараат освежување на плажите, кои ...

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Lider - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Пекол во Сиднеј - сите на плажа на + 40!

Канал5 - 11.01.2017

Додека Европа се смрзнува, во Австралија сосема поинаква слика. Жителите на Сиднеј ги преполнија плажите, откако температурата во метрополата надмина 40 степени. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен ...

(ВИДЕО) Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

еМагазин - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Сега сите сакаме да сме тука - во Сиднеј измерени 40 степени, плажите преполни

Press24 - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Европа се смрзнува, a во Сиднеј плажите полни на 40 степни

Република - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

Телма - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...

Во Сиднеј температурата е 40 степени Целзиусови, плажите се полни

МК News - 11.01.2017

Во Сиднеј денеска температурите се над 40 степени Целзиусови, а граѓаните бараат освежување на плажи кои се преполни, јавуваат австралиски медиуми. Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс ...