TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ММФ и дава на Грција пет милијарди евра, кредиторите очекуваа 16...

Н.Македонија - 17.02.2017

ММФ и дава на Грција пет милијарди евра, кредиторите очекуваа 16 Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ќе придонесе со нови пет милијарди евра во рамки на третиот пакет-помош за Грција, пишува германскиот весник „Шпигел“.

Грција ќе остане без пари во јули

Денар - 17.02.2017

Земјите членки на еврозоната изгледа ќе го пропуштат крајниот рок кој сами си го поставија како цел да се договорат во врска со евентуалната финансиска помош за Грција. Ова го става нашиот јужен сосед во сериозен ризик, бидејќи без помош земјата ќе ...

Лагард и Меркел го договорија учеството на ММФ во спасувачката програма за Грција

Сител - 17.02.2017

Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристин Лагард и германската канцеларка Ангела Меркел се договорија за учеството на ММФ во грчката спасувачка програма, пишуваат денеска грчките весници, повикувајќи се на германското издание ...

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира

Нетпрес - 16.02.2017

Мојата работа е да ја стабилизирам ситуацијата во Грција. А такво нешто е во интерес на сите нас. Тоа е најдоброто како од економска, така и од политичка гледна точка и точно тоа го правам, посочи Дејселблум.

Лагард и Меркел го договорија учеството на ММФ во спасувачката програма за Грција

Вечер - 17.02.2017

Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристин Лагард и германската канцеларка Ангела Меркел се договорија за учеството на ММФ во грчката спасувачка програма, пишуваат денеска грчките весници, повикувајќи се на германското издание ...

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира

+инфо - 16.02.2017

Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма. Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма, изјави во холандскиот Парламент ...

Договорено учеството на ММФ во спасувачката програма за Грција

+инфо - 17.02.2017

Во телефонски разговор Лагард и Меркел, исто така, се согласиле и проблемот за олеснување на грчкиот долг да не биде дискутиран пред 2018 година. Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристин Лагард и германската канцеларка Ангела ...

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира

Lider - 16.02.2017

Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма, изјави во холандскиот Парламент претседателот на Еврогрупата, Јерун Дејселблум, јави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Лагард и Меркел го договорија учеството на ММФ во спасувачката програма за Грција

А1 On - 17.02.2017

Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристин Лагард и германската канцеларка Ангела Меркел се договорија за учеството на ММФ во грчката спасувачка програма, пишуваат денеска грчките весници, повикувајќи се на германското издание ...

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира

А1 On - 16.02.2017

Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма, изјави во холандскиот Парламент претседателот на Еврогрупата, Јерун Дејселблум, јави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Лагард и Меркел го договорија учеството на ММФ во спасувачката програма за Грција

Алфа - 17.02.2017

Во телефонски разговор Лагард и Меркел, исто така, се согласиле и проблемот за олеснување на грчкиот долг да не биде дискутиран пред 2018 година, односно прашањето да се расправа по изборите во Германија.

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира

Идивиди - 16.02.2017

Атина, 16 февруари 2017 (МИА) - Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма, изјави во холандскиот Парламент претседателот на Еврогрупата, Јерун Дејселблум, јави грчката новинска агенција ...

Лагард и Меркел го договорија учеството на ММФ во спасувачката програма за Грција

Телма - 17.02.2017

Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард и германската канцеларка Ангела Меркел се договорија за учеството на ММФ во грчката спасувачка програма, пишуваат денеска грчките весници, повикувајќи се на германското издание „Велт“.

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира

Точка - 16.02.2017

Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма, изјави во холандскиот Парламент претседателот на Еврогрупата, Јерун Дејселблум, јави грчката новинска агенција АНА-МПА.

МЕРКЕЛ И ЛАГАРД СЕ ДОГОВОРИЈА: ММФ ќе учествува во спасувачката програма за Грција

Телеграф - 17.02.2017

За олеснување на грчкиот долг ќе се расправа по изборите во Германија Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Кристин Лагард, и германската канцеларка Ангела Меркел се договорија за учеството на ММФ во грчката спасувачка програма, ...

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира

Сител - 16.02.2017

Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма, изјави во холандскиот Парламент претседателот на Еврогрупата, Јерун Дејселблум, јави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Лагард и Меркел го договорија учеството на ММФ во спасувачката програма за Грција

Lider - 17.02.2017

Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристин Лагард и германската канцеларка Ангела Меркел се договорија за учеството на ММФ во грчката спасувачка програма, пишуваат денеска грчките весници, повикувајќи се на германското издание ...

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира...

Н.Македонија - 16.02.2017

Дејселблум: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма, изјави во холандскиот Парламент претседателот на Еврогрупата, Јерун Дејселблум, јави грчката ...

Лагард и Меркел го договорија учеството на ММФ во спасувачката програма за Грција

Локално - 17.02.2017

Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристин Лагард и германската канцеларка Ангела Меркел се договорија за учеството на ММФ во грчката спасувачка програма, пишуваат денеска грчките весници, повикувајќи се на германското издание ...

ЕКСПЕРТИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Ако ММФ се повлече, Грција ќе банкротира

Телеграф - 16.02.2017

Kонсултациите со Грција за следната транша нема да завршат пред седницата на Еврогрупата, закажана на 20 февруари Грција ќе банкротира ако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одлучи да ја повлече спасувачката програма, изјави во холандскиот парламент ...