TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ирците непрекинато дигаат врева за пеналот, но Федерер им одговори во свој стил

Спортклуб - 10.11.2017

Ирците ќе мора со крајни напори на гостувањето во Швајцарија, да се обидат да постигнат најмалку еден а можеби ќе им бидат потребни и два гола, за да се пласираат на СП во Русија. Северна Ирска си прокоцка натпревар на домашен терен, тие загубија со ...

И Федерер ја искоментира спорната ситуација од Белфаст: Тоа беше чист пенал за Швајцарија (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Селекцијата на Швајцарија успеа да слави со 1-0 на првиот бараж меч против Северна Ирска кој се одигра во Белфаст. Меѓутоа оваа победа на Швајцарците донесе многу коментари и контреварзии, а причината за тоа е ситуацијата за која тие добија пенал ...

Сопруга на северноирски фудбалер ја напиша најсочната расистичка пцовка во историјата! (ФОТО)

Sport 1 - 10.11.2017

Непостоечкиот пенал, кој ѝ донесе победа на Швајцарија во натпреварот со Северна Ирска, изгледа најсилно ја погоди сопругата на еден северноирски репрезентативец, па на Твитер со сочна расистичка навреда му се обрати на судијата.

Бараж за сп:хрватска и Швајцарија со предност за реваншите

Телма - 10.11.2017

Селекциите на Хрватска и на Швајцарија се доближија до место на СП во Русија,откако синоќа изборија предност во првите бараж натпревари.Хрватите со импресивни 4-1 ја надиграа Грција,Швајцарија со минимални 1-0 славеше на гостувањето кај Северна ...

Можно ли е ново СП без светски првак?...

Н.Македонија - 10.11.2017

Во досегашната мундијалска историја девет пати се случило репрезентација што претходно била светски првак да не се најде на некој мундијал, а за СП 2018 неизвесна е уште само Италија, која вечерва игра бараж со Шведска Шведска - Италија (Стокхолм, ...

Шакири искрен: Бев изненаден кога судијата досуди пенал за нас!

Gol.mk - 10.11.2017

Селекцијата на Швајцарија со позитивен резултат ќе се соочи со Северна Ирска во реваншот од баражот за Светското првенство во Русија, откако синоќа со минимални 0-1 славеше на гостувањето во Белфаст.

Северноирците разочарани: Ова е голема кражба и срам за фудбалот

Sport 1 - 10.11.2017

Репрезентацијата на Швајцарија вчеравечер во Белфаст ја совлада селекцијата на Северна Ирска со 1-0 и со гол од контроверзен пенал. Ронанскиот судија одлучи да покаже на белата точка откако играчот за врска на домашниот тим, Кори Еванс, се сврте со ...

Ирецот Еванс: Ова е голем судиски срам и невидена кражба

Спортклуб - 10.11.2017

Репрезентацијата на Швајцарија е на чекор до пласман на СП откако синоќе во Белфаст славеше со 0-1, благодарение на голот на Родригез од пенал. Сепак најстрога казна се чини немаше, а само судијата од Романија знае каде виде елементи да свирне на ...

Убедлив старт на баражот за Хрватска, предност и за Швајцарија

Алфа - 10.11.2017

Со вчерашните два натпревари стартуваше баражот за пласман на Светскиот шампионат во Русија во Европската зона. Во пресрет на реванш средбите убедлива предност обезбеди Хрватска која на Максимир со 4:1 славеше над Грција, додека значајна гостинска ...

Криминална одлука ќе ги однесе на Мундијалот? Со непостоечки пенал, Швајцарија на чекор до Светското во Русија

Република - 10.11.2017

Фудбалерите на Швајцарија забелажаа значајна победа на гостувањето кај Северна Ирска во првиот бараж дуел за пласман на Светското првество во Русија 2018 година. Швајцарците до минималната победа од 0-1 стигнаа благодарение на крајно сомнителниот ...

И Џердан Шакири изненаден од одлуката на судијата да досуди пенал за неговата Швајцарија

Дерби - 10.11.2017

Џердан Шаќири кој беше еден од виновниците на натпреварот меѓу Северна Ирска и Швајцарија, за пеналот кој го досуди судијата во полза на Швајцарија, по натпреварот, самиот призна дека бил изненаден од судиската одлука на главниот судија да досуди ...

Огромен бес во Северна Ирска за подарок пеналот кој ја доближи Швајцарија до СП: Ова е полошо и од раката на Анри! ...

Дерби - 10.11.2017

Северна Ирска изминатава ноќ на домашен терен во Белфаст ја пречека Швајцарија во првиот од двата предвидени бараж натпревари за Светското првенство, а за жал, истиот ќе остане запаметен по превидот на романскиот судија Хатеган кој го реши прашањето ...

По сомнителен пенал Швајцарија минимално ја совлада Северна Ирска

Локално - 10.11.2017

– Фудбалерите на Швајцарија забелажаа значајна победа на гостувањето кај Северна Ирска во првиот бараж дуел за пласман на Светското првество во Русија 2018 година. Швајцарците беа подобар противник во текот на целиот натпревар кој се играше во ...

Северна Ирска е оштетена со срамен пенал во баражот за СП

Оff.net - 10.11.2017

Критичарите кои се противат на новите технологии во фудбалот обично велат дека судиските грешки се дел од спортот, но некои судиски грешки можат да бидат клучни во тоа дали некој ќе учествува на Мундијал.

СКАНДАЛОЗНО: Швајцарија на „тацна“ од арбитрите ја запиша вечерашната победа (Видео)

Спортски - 10.11.2017

Швајцарија вечерва на гостувањето во Северна Ирска оствари триумф со 1:0 во рамки на првиот натпревар од баражот за пласман на СП во Русија. Единствениот погодок на мечот беше постигнат во 57.

ВИДЕО: Скандалозната одлука на судијата ги шокира Ирците: Ова ли е пенал?!

Спортклуб - 09.11.2017

Северна Ирска вечерва е поразена на домашен терен од Швајцарија, во првиот бараж дуел меѓу овие две репрезентации, кои целат кон пласман на СП во Русија идната година. Натпреварот во Белфаст беше одлучен со голот на Рикардо Родригез, кој реализираше ...

Каде е седиштето на ФИФА? Во Швајцарија? Бујрум пенал! (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2017

Очигледно е дека Северна Ирска е сериозно оштетена во дуелот со Швајцарија вечерва во првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство. Швајцарците победија во Белфаст благодарение на голот од пенал на Рикардо Родригез, но се чини дека ...

Хрватска ја „тресна“ Грција, Швајцарија го освои Белфаст (Видео)

Дерби - 09.11.2017

Вечерва во Загреб и Белфаст се одиграа првите две средби од европските баражи за пласман на Светското првенство во 2018 година со тоа што победите ги однесоа Хрватска и Швајцарија. Хрватите на домашен терен ја треснаа Грција со 4-1 и со една нога ...

Швајцарија со голема предност пред реваншот со Северна Ирска

СуперСпорт - 09.11.2017

Репрезентацијата на Швајцарија забележа минимална но многу важна победа на гостувањето кај Северна Ирска со 0:1. Во еден не толку интересен натпревар Швајцарците ја имаа доминацијата на теренот и заслужено ја однесоа победата.

Швајцарија со сомнителен пенал го освои Белфаст (видео)

Екипа - 09.11.2017

Швајцарија со едната нога веќе се наоѓа на СП 2018 во Русија откако оваа селекција во првиот бараж дуел како гостин славеше над Северна Ирска со минимални 0-1. Репрезентативците на Швајцарија покажаа повеќе на „жешкиот терен“ во Белфаст, но до ...

Баражи СП 2018: Хрватска ќе пробива грчки бункер, Италија под притисок

Нова ТВ - 09.11.2017

Со вечерашните дуели во Загреб и во Белфаст, утревечер во Стокхолм и во сабота (20,45 ч.) во Копенхаген започнува разврската за четири преостанати билети во УЕФА зоната за Светското фудбалско првенство во Русија.

Грците мора да паднат

SportMedia - 09.11.2017

Хрватска - Грција и Северна Ирска - Швајцарија се двата меча со кои вечерва стартуваат бараж дуелите за пласман на Светското првенство кое следната година ќе се игра во Русија. „Коцкестите“ се надеваат дека пред своите навивачи, на „Максимир“ ќе ...

Белфаст ќе „гори“: Швајцарците со девет победи мораат да играат бараж

Екипа - 09.11.2017

Северна Ирска ќе ја пречека Швајцарија во вториот дуел од баражот за пласман на СП 2018, на дуелот во Белфаст на кој Ирците се надеваат дека ќе стигнат барем до минимална предност пред реваншот во Швајцарија.

Завршна „војна“ за Мундијалот: Хрватска и Грција на „Максимир“, Швајцарија гостува во Ирска

Sport 1 - 09.11.2017

Вечерва започнува последната фаза од квалификациите за пласман на Светското првенство следната година во Русија, која ќе се реализира во следните шест дена, а најголемо внимание привлекува дуелот во Загреб, каде Хрватска ќе ја пречека Грција.

НАЈАВА: Останаа уште 6 места за Русија – шоуто може да почне!

Спортски - 09.11.2017

Уште шест слободни места остнаа за Светското првенство во Русија, за кои конкурираат 12 репрезентаации. Само уште четири репрезентации од Европа ќе добијат билет за Мундијалот, а денес се играат првите бараж натпревари.

Северна Ирска и Швајцарија во борба за место на Мундијалот во Русија

Курир - 09.11.2017

Двете селекции се надеваат на успех, а во двата табора потенцираат дека победникот по двомечот ќе биде познат во недела по одигрувањето на дуелот во Базел на „Сент Јакоб парк“. Северна Ирска ќе се обиде да избори пласман на своето четврто Светско ...

Хрватска или Грција - некој првпат ќе киксира во баражот...

Н.Македонија - 09.11.2017

Вечерва се играат мечевите Хрватска - Грција и Северна Ирска - Швајцарија за пласман на СП 2018. Хрватска досега четири пати победила во дополнителни квалификации, Грција двапати Од вечерва до вторник ќе се играат европските плејоф-мечеви за пласман ...

Останаа уште шест билети за Русија 2018, започнува распределбата

Макфакс - 09.11.2017

Уште шест слободни места остнаа за Светското првенство во Русија, за кои конкурираат 12 репрезентаации. Списокот на учесници ќе биде комплетиран во наредните седум дена кога ќе се одиграат баражите, четири европски и два интерконтинетални.

Последниот воз за Светското превенство во фудбал: Хрватска – Грција, Северна Ирска – Швајцарија

Локално - 09.11.2017

Вечерва почнуваат натпреварите за квалификација за учество на Светското првенство во фудбал што ќе се одржи во Русија следната година, а борба за двете од четирите преостанати места, вечерва се борат Хрватска и Грција како и Северна Ирска и ...

Швајцарија со минимална предност во реваншот, Италија на гостување во Стокхолм

Sport M - 10.11.2017

Со вчерашните два натпревари стартуваше баражот за пласман на Светскиот шампионат во Русија во Европската зона. Во пресрет на реванш средбите убедлива предност обезбеди Хрватска која на Максимир со 4:1 славеше над Грција, додека значајна гостинска ...

И Џердан Шакири изненаден од одлуката на судијата да досуди пенал за неговата Швајцарија

Точка - 10.11.2017

Џердан Шаќири кој беше еден од виновниците на натпреварот меѓу Северна Ирска и Швајцарија, за пеналот кој го досуди судијата во полза на Швајцарија, по натпреварот, самиот призна дека бил изненаден од судиската одлука на главниот судија да досуди ...

По сомнителен пенал Швајцарија минимално ја совлада Северна Ирска

Идивиди - 10.11.2017

Фудбалерите на Швајцарија забелажаа значајна победа на гостувањето кај Северна Ирска во првиот бараж дуел за пласман на Светското првество во Русија 2018 година. Швајцарците беа подобар противник во текот на целиот натпревар кој се играше во Белфас, ...

Северна Ирска и Швајцарија во борба за место на Мундијалот во Русија

ТВ21 - 09.11.2017

Фудбалските репрезентации на Северна Ирска и на Швајцарија вечерва на „Виндзор парк“ во Белфаст ќе го одиграат првиот бараж дуел за пласман на Светското првенство во Русија 2018. Двете селекции се надеваат на успех, а во двата табора потенцираат ...

Останаа уште шест билети за Русија 2018, започнува распределбата

Канал 77 - 09.11.2017

Уште шест слободни места остнаа за Светското првенство во Русија, за кои конкурираат 12 репрезентаации. Списокот на учесници ќе биде комплетиран во наредните седум дена кога ќе се одиграат баражите, четири европски и два интерконтинетални.

По сомнителен пенал Швајцарија минимално ја совлада Северна Ирска

+инфо - 10.11.2017

Швајцарците беа подобар противник во текот на целиот натпревар кој се играше во Белфас каде на натпреварот победија со 1-0. Фудбалерите на Швајцарија забелажаа значајна победа на гостувањето кај Северна Ирска во првиот бараж дуел за пласман на ...

12 репрезентации во битка за пласман на Мундијалот во Русија

Точка - 09.11.2017

Уште шест слободни места остнаа за Светското првенство во Русија, за кои конкурираат 12 репрезентаации. Списокот на учесници ќе биде комплетиран во наредните седум дена кога ќе се одиграат баражите, четири европски и два интерконтинетални.

По сомнителен пенал Швајцарија минимално ја совлада Северна Ирска

Курир - 10.11.2017

Швајцарците беа подобар противник во текот на целиот натпревар кој се играше во Белфас, но до минималната победа од 1-0 стигнаа благодарение на сомнително досудениот пенал, кој искористија.

(ВИДЕО) Со гол од непостоечки пенал Швајцарија ја совлада Северна Ирска

Сител - 10.11.2017

Фудбалерите на Швајцарија забелажаа значајна победа на гостувањето кај Северна Ирска во првиот бараж дуел за пласман на Светското првество во Русија 2018 година. Швајцарците беа подобар противник во текот на целиот натпревар кој се играше во Белфас, ...

Швајцарија минимално ја совлада Северна Ирска

А1 On - 10.11.2017

Фудбалерите на Швајцарија забелажаа значајна победа на гостувањето кај Северна Ирска во првиот бараж дуел за пласман на Светското првество во Русија 2018 година. Швајцарците беа подобар противник во текот на целиот натпревар кој се играше во Белфас, ...

Швајцарија минимално ја совлада Северна Ирска

Орбис - 10.11.2017

Фудбалерите на Швајцарија забелажаа значајна победа на гостувањето кај Северна Ирска во првиот бараж дуел за пласман на Светското првество во Русија 2018 година. Швајцарците беа подобар противник во текот на целиот натпревар кој се играше во Белфас, ...