TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ ја објави коалицијата за локалните избори

Макфакс - 13.09.2017

СДСМ ја објави вечерва коалицијата од 22 политички партии кои заеднички ќе настапат на следните локални избори. Според премиерот Зоран Заев коалицијата е отворена и за прием на други партии, а мотив била пораката на граѓаните дека не сакаат поделби ...

СДСМ ја предводи коалицијата од 22 партии за локалните избори...

Н.Македонија - 13.09.2017

СДСМ ја предводи коалицијата од 22 партии за локалните избори Коалицијата од 22 политички партии кои заедно ќе настапат на претстојните локални избори, беше објавена вечерва од страна на СДСМ, на прес-конференција.

ВИДЕО: Потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

А1 On - 13.09.2017

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“. – Формиравме предизборна колаиција предводена од СДСМ за следните локални ...

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција за локалните избори

Фокус - 13.09.2017

Владејачката СДСМ заедно со уште 21 партија вечерва потпишаа договор за заеднички настап на претстојните локални избори, односно формираа предизборна коалиција. Пред потпишувањето, се обрати лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев.

ВМРО-Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

Макфакс - 13.09.2017

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво.Во исто време ги повикува општинските комитети и им дава слобода да направат коалиции на локално ниво кои ќе бидат во ...

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

А1 On - 13.09.2017

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локални ниво кои би ...

(ВИДЕО) Потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

Локално - 13.09.2017

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“. – Формиравме предизборна колаиција предводена од СДСМ за следните локални ...

ВМРО Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

Актуелно24 - 13.09.2017

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука со која реши партијата да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво. Во исто време ги повикува Општинските комитети и им дава слобода да направат коалиции на ...

ВМРО-Народна нема да учествува на претстојните избори

Стандард - 13.09.2017

ИК на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес ...

Победничка атмосфера во штабовите на ВМРО-ДПМНЕ низ целата држава: На 15-ти октомври граѓаните ќе ги казнат политиките ...

Курир - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува активно да се подготвува за локалните избори на 15-ти октомври, меѓу членството на партијата може да се види еуфоричност и решеност да се дојде до голема победа изборите.

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, за живот во Македонија за сите ВИДЕО

+инфо - 13.09.2017

Граѓаните од целото општество имаат шанса да учествуваат во промените и тоа го прават, рече Заев. Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот ...

ВМРО-НП нема да учествува на локалните избори

Фокус - 13.09.2017

Партијата на Љубчо Георгиевски, ВМРО-НП денеска соопшти дека нема да учествува на претстојните локални избори. Сепак, Општинските комитети на партијата добиле слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните, ...

Позитивна атмосфера во Прилеп, Битола и Штип: На 15 октомври граѓаните ќе ги казнат политиките на оваа власт

Република - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува активно да се подготвува за локалните избори на 15-ти октомври, меѓу членството на партијата може да се види еуфоричност и решеност да се дојде до голема победа изборите.

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Локално - 13.09.2017

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би ...