TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Нова тренинг мајсторија на Роналдо – ваков гол досега не е виден!

Gol.mk - 10.11.2017

Во моментите кога повеќето ѕвезди на Реал Мадрид се дел од своите селекции во последната репрезентативна пауза оваа година, првиот ас, Кристијано Роналдо, напорно работи во подигање на својата форма, која на стартот на оваа сезона не е на ...

Роналдо го изрежира најневеројатното ремек-дело на тренинзите, Реал Мадрид го сподели на интернет (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Кристијано Роналдо постојано ги воодушевува своите колеги и соиграчи од соблекувалната поради начинот на кој ги сфаќа тренинзите и сериозноста со која напорно го одработува секој час минат на тревникот, а најдобар доказ за тоа дека Португалецот е ...

Роналдо го изрежира најневеројатното ремек-дело на тренинзите, Реал Мадрид го сподели на интернет

Точка - 10.11.2017

Кристијано Роналдо постојано ги воодушевува своите колеги и соиграчи од соблекувалната поради начинот на кој ги сфаќа тренинзите и сериозноста со која напорно го одработува секој час минат на тревникот, а најдобар доказ за тоа дека Португалецот е ...