TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо му наредил на Мендеш: Однеси ме во Манчестер јунајтед

24Фудбал - 18.06.2017

Медиумите од Португалија пишуваат дека Кристијано Роналдо знае каде сака да игра следната сезона, ЦР7 сака да се врати на Олд Трафорд Весникот „А Бола“ прв објави дека Кристијано Роналдо сака да замине од Шпанија и Реал Мадрид ова лето, а сега ...

Нејмар се потсмеваше со сината коса на Гризман

SportMedia - 18.06.2017

Гризман се пофали со новиот експеримент пред своите 11.3 милиони следбеници на Инстаграм, нешто што го натера ривалот од Барселона, Бразилецот Нејмар да реагира само со смеење. Гризман и Нејмар се добри пријатели и покрај тоа што играат за лутите ...

Зидан го контактираше Роналдо

СуперСпорт - 18.06.2017

Пристигна информација дека Кристијано Роналдо сака да го напушти Реал Мадрид. Португалецот беше обвинет за прикривање данок од околу 15 милиони евра, и поради тоа тој сака да ја напушти Шпанија.

Абрамовиќ со понуда за голем трансфер

СуперСпорт - 18.06.2017

Сопственикот на Челси Роман Абрановиќ подготви понуда за Реал Мадрид. Фудбалерот Кристијано Роналдо има намера да го напушти досегашниот клуб, а русинот сака да ја искористи таа прилика и на Реал да го понуди Еден Азар, во замена за Роналдо.

Жестока реакција на Реал: Перез навива Роналдо да си оди, подготвува нова ера во клубот

Спортклуб - 18.06.2017

Со најавата за заминување од Реал Кристијано Роналдо предизвика хаос на трансфер пазарот. Роналдо одлучи да го напушти Реал и враќање нема. „А Бола“ прва ја пренесе оваа вест и го здрма светот, а потоа следуваше и потврда од страна на „Марка“ со што ...

Два клуба сериозно „загризале“ за Роналдо

МКД - 18.06.2017

Кристијано Роналдо сака да замине од Реал Мадрид, и два клуба се спремни да го одврзат ќесето за да го ангажираат Португалецот ЦР7 им кажал на своите блиски пријатели и неговиот агент Жорж Мендеш дека не сака да се врати во Шпанија откако даночните ...

Роналдо го одби и апелот од Зидан: Ова се трите опции на Реал и трите потенцијални замени

Спортклуб - 18.06.2017

Пропадна очигледно и последната надеж, валканата кампања веќе започна. Мендеш има одговор, само прашање е дали Реал ќе прифати? Ситуацијата околу Роналдо се развива многу брзо и во секој момент пристигнуваат нови вести.

ФОТО: Девојка најде интересен начин за да го привлече вниманието на Кристијано Роналдо

Gol.mk - 18.06.2017

Фановите на Португалија отпатуваа во голем број во Русија да ја бодрат својата репрезентација, која се натпреварува на осмото издание на Купот на Конфедерации. Првата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо го привлече вниманието на фудбалската јавност, ...

Мурињо не планира да го врати Роналдо на „Олд Трафорд“

Дерби - 18.06.2017

Фановите на Манчестер Јунајтед посакуваат Кристијано Роналдо да се врати во клубот каде ги постигна првите поголеми успеси, но очигледно такви планови нема Жозе Мурињо. Менаџерот на „црвените ѓаволи“ го има последниот збор по ова прашање, посебно ...

И Челзи го сака Роналдо и има силен адут!

Спортски - 18.06.2017

Трансферот на Кристиано Роналдо е главна тема во светски медиуми вече неколку дена, а посдните информации говорат дека во трката за неговиот потпис се вклучил и Челзи. Притоа „сините“ имаат и најдобар адут за да го убедат Флорентино Перез.

Не е исклучено Ибрахимовиќ да се врати во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 18.06.2017

На почетокот од овој месец беше потврдено дека Златан Ибрахимовиќ и Манчестер Јунајтед ќе се разделат. Ибрахимовиќ имаше сензационална сезона во дресот на “црвените ѓаволи“ каде постиган 17 гола на 27 одиграни натпревари.

Два клуба имаат подготвено понуда за Роналдо, Милан нуди мега-голманско решение, за возврат го бара Португалецот

24Фудбал - 18.06.2017

Нови информации околу наводното заминување на Кристиано Роналдо од редовите на Реал Мадрид, во трката за неговиот потпис се вклучи Баерн Минхен, но и Милан кој има мошне „интересна“ понуда.

Никој не може да го убеди – Роналдо го одби и Зидан, ова се најдобрите опции!

Спортски - 18.06.2017

Ситуацијата околу Роналдо се развива брзо. Првата стратегија на Реал беше, Зинедин Зидан , да го убеди Португалецот, но Роналдо не го менува своето мислење. Се појави и информација дека Роналдо очекува Реал да го плати данокот, но тоа се само ...

„Роналдо, потребен си ни!“

24Фудбал - 18.06.2017

Шпанските медиуми пренесуваат дека Зинедин Зидан остварил контакт со Португалецот веднаш штом излегле најавите за негово заминување од Реал Мадрид. Зинедин Зидан со апел до предводникот на својот тим, Кристиано Роналдо да остане во тимот на Реал ...

Зидан телефонски го замоли Роналдо да остане

Спортклуб - 18.06.2017

Зинаедина Зидан се чини е еден од поледните адути на Реал Мадрид за задржување на Кристијано Роналдо. Тренерот на кралскиот клуб имал телефонски разговор со Портуалецот во кој му порачал дека му е потребен и во иднина, пред се поради ...

Паника во редовите на Реал Мадрид, Зидан телефонски разговараше со Роналдо

Gol.mk - 18.06.2017

Нов ден и веднаш нови информации за заминувањето на Кристијано Роналдо од редовите на Реал Мадрид. Пред неколку дена португалска „А Бола“ откри дека Роналдо не сака повеќе да биде дел од шампионот на Европа, а причината за тоа се сериозните ...

Зидан му телефонирал на Роналдо, пораката е кратка и јасна

Дерби - 18.06.2017

Кристијано Роналдо е цврсто решен да го напушти Реал Мадрид во текот на летниот преоден рок откако доби сериозни оптужби од страна на властите во Шпанија, а ексклузивата која ја пренесе португалскиот весник „А Бола“ секако ја размрда комплетната ...

ПСЖ ќе го отвори ќесето за Роналдо, му дава 30 милиони евра годишно

Стандард - 18.06.2017

ПСЖ има многу сериозни намери да ја привлече големата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо во своите редови, кој напорно сака да го напушти тимот, тврди „Кориере дело Спорт“. Како што е познато, Португалецот е доста разочаран од големите тензии ...

Де Хеа и 205 млн. евра за Кристијано Роналдо и Мората

Макфакс - 18.06.2017

Шпанските медиуми во најголем дел се преокупирани со најавата дека Крстијано Роналдо ќе го напушти Реал. Секој шпекулира со тоа каде Португалецот ќе ја продолжи кариерата, а најновата индформација вели дека Манчестер Јунајтед е подготвен да потроши ...

Зидан во телефонски разговор го замоли Роналдо да остане во Реал

Слободен Печат - 18.06.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан можеби е еден од последните адути на клубот кој би го задржал Португалецот во тимот. Зидан му порачал на Роналдо дека му е потребен на тимот заради својот натпреварувачки дух и головите кои ги постигнува.

Над половина милион читатели на „Марка“ гласаа на неколку прашања на темата „Роналдо“ – ова се резултатите

24Фудбал - 18.06.2017

Најавите дека првата ѕвезда на европскиот првак Реал Мадрид, Португалецот Кристиано Роналдо ќе си замине од клубот летово ги кренаа на нозе фудбалските фанови ширум светот. Португалецот е топ тема, дека е така потврдува и фактот што дури 520,000 ...

Мурињо испрати „монструозна“ понуда: Роналдо и Мората во пакет на „Олд Трафорд“!

Спортски - 18.06.2017

Жозе Мурињо е спремен да ја испрати веројатно најдобрата понуда во историјата на фудбалот за на „Олд Трафорд“ да ги доведе Алваро Мората и Кристиано Роналдо. Мадрид веќе трет ден е во паника.

„Бомба“: Челси тргна по Роналдо, во понудата и Азар!

Екипа - 18.06.2017

Кристијано Роналдо е достапен на пазарот, што е доволна причина за будење на најбогатите газди во светскиот фудбал кои се вклучуваат во „лицитацијата“ за португалската мегаѕвезда. Манчестер јунајтед размислува за враќање на својот поранешен играч, ...

Зидан и Рамос го молат Роналдо да остане

Стандард - 18.06.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и капитенот на тимот Серхио Рамос ја имаат задачата да го убедуваат Кристијано Роналдо да не ги напушта „кралевите“. Францускиот специјалист и дефанзивецот му се јавиле на Португалецот, за да се обидат да го ...

Случајност или не, Роналдо ги „подгреа“ шпекулациите?!

Спортски - 18.06.2017

Португалецот повторно е тема број еден во светските медиуми. Евентуалното заминување на Кристиано Роналдо од Реал Мадрид е тема за кој зборува целиот фудбалски сцет, а сега самиот Роналдо дополнително ги зголеми шпекулациите.

Да, подготвени сме да разговараме за трансферот на Роналдо!

Вечер - 18.06.2017

Сите овои податоци се доволна индикација за да се дојде до заклучок дека Роналдо ќе стави крај на осумгодишната авантура на "Сантијаго Бернабеу" Веќе со денови се коментира информацијата дека најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо, ...

Два гиганти веќе подготвуваат супер-понуди за Роналдо: Едната 140, другата 210 милиони евра

Спортклуб - 18.06.2017

Најавата на португалските и шпанските медиуми дека Кристијано Роналдо ќе го напушти Реал Мадрид ги кренаа на нозе европските фудбалски гиганти. Јасно е дека не може секој да си го дозволи еден од најдобрите фудбалери на денешнината, но два клуба ...

Перес до Роналдо: Немој да ме налутиш!

SportMedia - 18.06.2017

Во Шпанија продолжува драмата околу тоа дали Кристијано Роналдо ќе остане на „Сантијаго Бернабеу“ и следната година. Португалските медиуми најавија дека Роналдо решил да си замине од Мадрид, но тоа го налути првиот човек на шпанскиот гигант, ...

Калдерон: Роналдо тешко ќе ја промени одлуката

СуперСпорт - 18.06.2017

Кристијано Роналдо изрази желба дека сака да го напушти Реал Мадрид поради проблеми со данок, а исто така не е задоволен со третманот кој го имаат шпанските власти. „Можеби е само нервозен, тој би бил среќен овде, ни помогна да освоиме 3 титули ЛШ ...

„Тутоспорт“: Јунајтед 210 милиони евра + Де Геа за Роналдо и Мората

Стандард - 18.06.2017

Манчестер Јунајтед е подготвен да направи неверојатна понуда за да ги привлече во своите редови Кристијано Роналдо и Алваро Мората од редовите на Реал Мадрид. Ова дефинитивно може да биде зделката на деценијата, ако успее да стане факт.

Шефот на Реал кон Роналдо: Не ме уценувај!

Стандард - 18.06.2017

Шефот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ја отвори вратата за трансфер на ѕвездата Кристијано Роналдо, соопштуваат шпанските медиуми. Шефот споменал пред разговорот со Португалецот дека нема да дозволи да биде уценуван, а по нивниот состанок споделил ...

Кој е Кристијано Роналдо?

Телевизија Нова - 18.06.2017

Kристијано Роналдо Дос Сантос Авиеро е роден на 5 февруари 1985 во Фуншали. Попознат е како Кристијано Роналдо, тој е португалски фудбалер кој игра на позицијата напаѓач во Шпанската Премиера за Реал Мадрид и е капитен на Португалската ...

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

Локално - 18.06.2017

Реал Мадрид се огласи со соопштение во кое изразува целосна поддршка и доверба кон својата прва ѕвезда Кристијано Роналдо по обвинението дека затајувал данок. Во вторникот јавниот обвинител на Шпанија објави дека Кристијано Роналдо е осомничени за ...

Дефанзивецот на Реал Мадрид пред преселба во Премиер лигата

Дерби - 18.06.2017

Централниот дефанзивец на Реал Мадрид, Пепе ќе го напушти Реал Мадрид, но не и Европа, како што многумина предвидуваа, по интересот кој за него го имаше од страна на кинескиот тим Хебеи. За Португалецот интерес покажале англискиот премиерлигаш ...

Ни Зидан не може да го убеди: Роналдо е решен да си оди од Реал

Таратур - 19.06.2017

Ситуацијата околу Роналдо се развива брзо. Првата стратегија на Реал беше, Зинедин Зидан, да го убеди Португалецот, но Роналдо не го менува своето мислење. Се појави и информација дека Роналдо очекува Реал да го плати данокот, но тоа се само ...

Роналдо уште пред финалето во Кардиф, му соопштил на Фергусон…

Спортклуб - 18.06.2017

Главна тема во фудбалскиот свет овие два дена е евентуалното заминување на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид. Роналдо со Реал освои се што може да освои еден голем играч, и можеби поради тоа сега медиумите прават ексклузиви, но можеби и навистина ...

Де Хеа и 205 милиони за Роналдо и Мората

Репортер - 18.06.2017

Шпанските медиуми во најголем дел се преокупирани со најавата дека Крстијано Роналдо ќе го напушти Реал. Секој шпекулира со тоа каде Португалецот ќе ја продолжи кариерата, а најновата индформација вели дека Манчестер Јунајтед е подготвен да потроши ...

„Ѓаволски“ луда операција, Де Геа и 200 милиони евра за Роналдо и Мората

24Фудбал - 17.06.2017

Медиумите на „Островот“ пренесуваат дека тимот од „Олд Трафорд“ подготвува луда понуда за враќање на Роналдо во својот тим, воедно и ангажман на Мората. Според информациите кои ги пренесува „ The Sun “, се вели дека Манчестер јунајтед подготвува ...

Селекторот на Португалија ги прокоментира гласините за наводен трансфер на Роналдо

Спортклуб - 17.06.2017

Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош, ги прокоментира гласините за наводното заминување на Роналдо од Реал Мадрид и неговите игри на Купот на конфедерации. „ Јас стојам зад карактерот и интегритетот на Кристијано Роналдо, и како човек и како ...

Сантош: Роналдо не е измамник

Дерби - 17.06.2017

Португалскиот селектор, Фернандо Сантош денеска изрази максимална поддршка за Кристијано Роналдо кој е обвинет за затајување данок во Шпанија. Фудбалерот на Реал Мадрид заработи обвинение за затајување 14,7 милиони евра, но Сантош е убеден дека тој ...

Колку би чинел евентуален трансфер на Криситјано Роналдо?

24Фудбал - 17.06.2017

Кристијано Роналдо сака да замине од Шпанија, па доколку Реал Мадрид не успее да ја предомисли својата прва ѕвезда ќе бидеме светоци на нов рекорден трансфер Топ вест вчера беше иднината на Кристијано Роналдо, португалските медиуми беа први кој ...

Реал Мадрид се огласи за ситуацијата со Роналдо

СуперСпорт - 17.06.2017

Од Реал Мадрид штотуку излегоа со официјално соопштение за ситуацијата со Кристијано Роналдо. Роналдо е обвинет од шпанските власти дека затајувал данок, а поради тоа Португалецот побарал да ги напушти Реал Мадрид и Шпанија.

Реал нема да го задржува – Одредена цената за Роналдо!

Спортски - 17.06.2017

Случувањата премногу се променија во последните 24 часа, а клубот од Мадрид смета дека нема потреба да го убедуваат најдобриот во светот, ова е цената! После веста дека Роналдо сака да замине работите се одвиват многу брзо.

Реал ќе ја „замрзне“ продажбата на Мората

СуперСпорт - 17.06.2017

Реал Мадрид планира да ги стопира сите преговори за продажба на Алваро Мората во Манчестер Јунајтед по најновите шпекулации дека Кристијано Роналдо сака да го напушти клубот. Роналдо го шокираше фудбалскиот свет кога извори блиски до играчот ...

Роналдо им соопштил на соиграчите зошто сака да си замине од Мадрид

Спортски - 17.06.2017

„Си заминувам од Реал Мадрид, одлучив. Нема да се предомислам“, им рекол Кристиано Роналдо на своите соиграчи од репрезентацијата на Португалија. Како што пишува Марка, Роналдо токму со овие зборови го запали најголемиот оган кога станува збор за ...

Роналдо преговарал со ПСЖ пред финалето во Кардиф

Екипа - 17.06.2017

Пари сен Жермен е фаворит во трката по Кристијано Роналдо, откако синоќа беше обелоденето дека францускиот гигант одржал состанок со агентот на Португалецот, Жорге Мендеш, неколку часа пред финалето на ЛШ во Кардиф.

ПСЖ му нуди едногодишен договор на Пепе

СуперСпорт - 17.06.2017

Од Пари Сен Жермен на Пепе му понудиле едногодишен договор со опција за дополнителна втора сезона. Португалскиот интернационалец посакува двегодишен договор, но по заминувањето на Патрик Клајверт и доаѓањето на Антеро Енрике на позицијата спортски ...

Мурињо има „ѓаволски“ план за да го врати Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 17.06.2017

„Црвените ѓаволи“ ќе се обидат да се засилат со тандемот на Реал Мадрид. Жозе Мурињо има пеколен план – да му го понуди на Реал Мадрид Давид Де Геа и да доплати околу 200 милиони евра за Кристијано Роналдо и Алваро Мората.

Сега веќе ништо не се знае: Кристијано Роналдо му направи проблем и на Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 17.06.2017

Земјотресот што вчера го предизвика Кристијано Роналдо за кого излезе информација дека ќе го напушти Реал Мадрид почна да се одразува и на другите клубови низ Европа. Сега сите будно ја следат ситуацијата со Португалецот, некои ќе се обидат да го ...

Стоичков со свој стил: Меси го споредуваат со Пеле, Кројф, а Роналдо…

Дерби - 17.06.2017

Најголемиот бугарски фудбалер на сите времиња, Христо Стоичков во свој стил направи една компарација меѓу Лионел Меси и Кристијано Роналдо, двајца играчи кои доминираа и ги делат наградите за најдобрите во светот на фудбалот во изминативе десеттина ...