TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потресна исповед на Тони Цетински

Идивиди - 10.11.2017

Пејачот Тони Цетински неодамна прегази човек во сообраќајна несреќа. Тој се уште не може да се опорави од целата ситуација која за него е мошне тешка. И покрај се реши да собере сила и да излезе во јавноста со неговата исповед за настанот.

Тони Цетински ги откажа концертите: Скршен од болка по несреќата не знае како да се врати на сцена

Локално - 10.11.2017

Пејачот Тони Цетински, кој минатиот викенд удри со автомобилот во маж кој лежел на улица, сè уште не излегува пред камери, а за хрватски RTL раскажа зошто не бил на погреб и дали вози по несреќата.

Тони Цетински откри зошто не присуствуваше на погребот на човекот кој го прегази

Хитпортал - 10.11.2017

Вчера на гробиштата во Ровињ беше погребан 62-годишниот Ибрахим Кевљанин, кој настрада во сообраќајна несреќа во која учествуваше Тони Цетински. На погребот присуствувало семејството и најблиските пријатели на господинот, но не и хрватската ѕвезда.

Му починал синот - трагичната судбина на човекот кого го прегази Тони Цетински

Press24 - 09.11.2017

Во вечното живеалиште денеска беше испратен човекот кој го прегази пејачот Тони Цетински. За жал, во неговиот живот се ределе трагедии. Сосетка на починатиот Бајо за српскиот Курир изјавила дека бил добар сосед и добар човек кој со неа последното ...

Погребан човекот кого го прегази Тони Цетински - никој од семејството не дојде на погреб

Press24 - 09.11.2017

62-годишниот Ибрахим, човекот кого Тони Цетински го прегази со автомобилот, е испратен денеска во вечниот дом. На гробиштата не се појавил ниту пејачот, ниту било кој од неговото семејство.

Тони Цетински ја раскажа несреќата: „Влегов во фризерница и барав да викнат Брза помош!“

Хитпортал - 09.11.2017

Тони Цетински се пресели во родниот Ровињ да биде далеку од гужва, новинари и папараци, но за жал моментално поминува низ пекол. Тој за најновото издание на „Глорија“ раскажа како се случила несреќата во која со автомобил прегази човек.

Потресна исповед на Тони Цетински по сообраќајната несреќа во која прегази човек

БркајРабота - 10.11.2017

Пејачот Тони Цетински неодамна прегази човек во тешка сообраќајна несреќа. Тој се уште не може да се опорави од целата ситуација која за него е мошне тешка. И покрај се реши да собере сила и да излезе во јавноста со неговата исповед за настанот.

Тони Цетински: Скршен сум, не знам како да застанам на сцена

Репортер - 10.11.2017

Хрватскиот пејач Тони Цетински, кој минатиот викенд удри со автомобилот во маж што лежел на улица, сè уште не излегува пред камерите. Но, за хрватската телевизија РТЛ раскажал како се чувствува по несреќата.

Цетински откри зошто не присуствувал на погребот на човекот кој го прегази

Пулс24 - 10.11.2017

Вчера на гробиштата во Ровињ беше погребан 62-годишниот Ибрахим Кевљанин, кој настрада во сообраќајна несреќа во која учествуваше Тони Цетински. На погребот присуствувало семејството и најблиските пријатели на господинот, но не и хрватската ѕвезда.

Му починал синот-трагична судбина на човекот кого го прегази Тони Цетински

Пулс24 - 10.11.2017

Во вечното живеалиште денеска беше испратен човекот кој го прегази пејачот Тони Цетински. За жал, во неговиот живот се ределе трагедии. Сосетка на починатиот Бајо за српскиот Курир изјавила дека бил добар сосед и добар човек кој со неа последното ...

Погребан човекот кого го прегази Тони Цетински - никој од семејството не дојде на погреб

Сител - 09.11.2017

62-годишниот Ибрахим, човекот кого Тони Цетински го прегази со автомобилот, е испратен денеска во вечниот дом. На гробиштата не се појавил ниту пејачот, ниту било кој од неговото семејство.

Тони Цетински проговоре за сообраќајката: Кога погледнав од другата страна на колата, под неа имаше човек

Република - 09.11.2017

Тони Цетински неодамна имаше сообраќајна несреќа во која со својот автомобил прегази пешак, а за најновото издание на „Глорија“ тој раскажал како се случила несреќата. – Иако сеуште сум во шок и тешко ми е да се присеќам на несреќата, сепак се ...

Тони Цетински ги откажа концертите: Скршен од болка по несреќата незнае како да се врати на сцена

Скопје24 - 10.11.2017

Пејачот Тони Цетински, кој минатиот викенд удри со автомобилот во маж кој лежел на улица, сè уште не излегува пред камери, а за хрватски RTL раскажа зошто не бил на погреб и дали вози по несреќата.

Се огласи Цетински и откри зошто не присуствувал на погребот на човекот кој го прегази

Република - 10.11.2017

Вчера на гробиштата во Ровињ беше погребан 62-годишниот Ибрахим Кевљанин, кој настрада во сообраќајна несреќа во која учествуваше Тони Цетински. На погребот присуствувало семејството и најблиските пријатели на господинот, но не и хрватската ѕвезда.

Тони Цетински: Скршен сум, не знам како да застанам на сцена после тоа што згаснав туѓ живот

Exclusive.mk - 10.11.2017

Хрватскиот пејач Тони Цетински, кој минатиот викенд удри со автомобилот во маж што лежел на улица, сè уште не излегува пред камерите. Но, за хрватската телевизија РТЛ раскажал како се чувствува по несреќата.

Се огласи Цетински и откри зошто не присуствувал на погребот на човекот кој го прегази

Курир - 10.11.2017

На погребот присуствувало семејството и најблиските пријатели на господинот, но не и хрватската ѕвезда. „Сакав да одам, но не можев да соберам сила. Не можам. Скршен сум. Не сум ни во Ровињ, таму не сум добро“, изјави Цетински во телефонскиот ...