TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Игуаин им покажа среден прст на навивачите на Барселона

Алсат-М - 13.09.2017

Синоѓешниот натпревар против Барселона, играчот на Јувентус Гонзало Игауин го заврши со непримерен гест. Откако беше заменет во 87-та минута на свирежите на навивачите на каталонскиот тим Игуаин одговори со среден прст.

Нема казна за непримерното однесување: УЕФА му прогледа низ прсти на Игуаин (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Италијанскиот првак Јувентус беше надигран од Барселона на вчерашниот дерби меч од првата рунда во Лигата на шампионите. Истиот заврши со резултат од 3-0 со тоа што во позитивна смисла во главна улога беше Лионел Меси со двата погодоци, додека ...

УЕФА го игнорираше средниот прст на Игуаин

Стандард - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин нема да биде казнет поради средниот прст, кој го покажа на адреса на навивачите на Барселона за време на дуелот помеѓу двата тима од Лигата на Шампионите во вторникот.

Игуаин им покажа среден прст на фановите на Барса, УЕФА покренува истрага

Екипа - 13.09.2017

Италијанскиот првак Јувентус не си помина добро на гостувањето на „Камп Ноу“, загуби со убедливи 3-0, а фрустрацијата јасно ја покажаа и фудбалерите во текот на мечот. Посебен прием имаше Гонзало Игуаин како поранешен играч на Реал Мадрид, при ...

ВИДЕО: Еднаш Мадридиста, Засекогаш Мадридиста, Игуаин со среден прст до навивачите на Барса!

Sport M - 13.09.2017

Синоќа на натпреварот Барселона-Јувентус, Игуаин беше заменет во 87 минута, со што при замената, Игуаин, му покажа среден прст на навивачите на Барса. Игуаин, шест сезони беше член на Реал Мадрид, во периодот 2007-2013.

Разочараниот Игуаин покажа среден прст кон публиката

+инфо - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите. Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на ...

Игуаин им покажуваше среден прст на навивачите на Барса, може да добие суспензија (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.09.2017

Гонзало Игуаин кога го напушташе теренот им го покажа средниот прст на навивачите на Барселона кои го исвиркуваа, па може да добие суспензија за следниот натпревар од Лигата на шампионите. Гонзало Игуаин синоќа по 12.

Игуаин ќе има мака поради „средниот прст“ кон навивачите на Барса (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Јувентус синоќа не мина најдобро на гостувањето кај Барселона во рамки на првото коло од Лигата на шампиони и загуби со 3-0. Гонзало Игуаин излезе од игра во 87-та минута и пред да седне на клупата ги „поздрави“ навивачите на каталонците кои го ...

Игуаин се соочува со казна откако и покажа среден прст на публиката (Видео)

Кајгана - 13.09.2017

Аргентинскиот напаѓач се соочува со казна откако вчера на мечот од рамките на групната фаза во ЛШ, тој им покажа среден прст на навивачите на Барселона. Гонзало Игуаин беше заменет во текот на натпреварот, а навивачите на Барселона решија да го ...

Непристоен гест на Игуаин, си замина од терен со среден прст кон публиката (Видео)

SportMedia - 13.09.2017

Гонзало Игуаин постапи некоректно кон публиката на „Камп Ноу" и откако го напушти теренот им го покажа средниот прст. Напаѓачот на Јувентус е поранешен мадридиста, па постојано беше исвиркуван од публиката на лутиот ривал.

Игуаин ќе настрада од УЕФА: Аргентинецот со недоличен гест кон фановите на Барса (Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Јувентус синоќа немаше шанси против разиграната Барселона на „Камп Ноу“, „Старата дама“ загуби со 3:0, а Буфон два пати беше совладан од Лео Меси. Освен головите, еден од поинтересните детали кој фрли дамна на оваа супер фудбалска претстава, беше ...

Еве како одговори Игуаин на исвиркувањата на Камп Ноу

Спортски - 13.09.2017

Играчот на Јувентус, Гонзало Игуаин, на ваков начин им одговори на исвиркувањата од публиката на стадионот од Барселона. Многу медиуми го осудија овој неспортски ...

УЕФА е на потег, следува ли казна: Нервозниот Игуаин ги „поздрави“ навивачите на Барселона (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Јувентус загуби со 3-0 од Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, натпревар кој под своето ниво го одигра Гонзало Игуаин. Аргентинецот повторно не блесна на „Камп Ноу“, а во 87 минута беше повлечен од игра при што со еден ...

ВИДЕО: Фрустрираниот и исвиркан Игуаин, некоректно возврати кон фановите на Барса

Gol.mk - 13.09.2017

Моменти на немоќ и фрустрација на фудбалерите на Јувентус, кои четири месеци по триумфалниот пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите по 0-0 во Барселона, се вратија на „Камп Ноу“ и загубија со 3-0 од Меси и другарите.

Игуаин покажа среден прст кон публиката

А1 On - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите. Италијанскиот првак загуби со 3:0, а Игуаин нема постигнато погодок на „Камп Ноу“ и по 12-от одигран натпревар во ...

Марота ги расчисти сите дилеми околу наводната огромна понуда на Барселона за Дибала

Дерби - 12.09.2017

Пред денешниот дуел Барселона-Јувентус во Лигата на шампиони, директорот на „старата дама“ Бепе Марота беше прашан за наводната голема понуда на шпанскиот клуб за Пауло Дибала на последниот ден од преодниот рок.

Давидс испрати порака: Не го споредувајте Дибала со Меси, така само го…

Дерби - 12.09.2017

Едгард Давидс е еден од играчите кој во својата кариера имаше можност да биде дел од Јувентус и Барселона, па во пресрет на дуелот меѓу овие два тима во Лигата на шампионите е доста интересен за јавноста со оглед на неговите ставови.

УЕФА ќе го казни Игуаин: Аргентинецот со недоличен гест кон фановите на Барселона (ВИДЕО)

Курир - 13.09.2017

Јувентус синоќа немаше шанси против разиграната Барселона на „Камп Ноу“, „Старата дама“ загуби со 3:0, а Буфон два пати беше совладан од Лео Меси. Освен головите, еден од поинтересните детали кој фрли дамка на оваа супер фудбалска претстава, беше ...

Камп Ноу го исвирка Игуаин, еве како тој им врати на свирежите (видео)

Таратур - 13.09.2017

Играчот на Јувентус, Гонзало Игуаин, на ваков начин им одговори на исвиркувањата од публиката на стадионот од Барселона. Многу медиуми го осудија овој неспортски ...

„Пит булот“ со свое мислење: Оставете го Дибала да расте, пред него е долг пат!

Спортски - 12.09.2017

Поранешниот холандски фудбалер на повеќе италијански клубови, Едгар Давидс смета дека на ѕвездата на Јувентус, Паоло Дибала може да му наштетат споредувањата со сонародникот Лионел Меси. Дибала оваа сезона игра во одлична форма, постигна седум ...

УЕФА е на потег, следува ли казна: Нервозниот Игуаин ги „поздрави“ навивачите на Барселона

Точка - 13.09.2017

Јувентус загуби со 3-0 од Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, натпревар кој под своето ниво го одигра Гонзало Игуаин. Аргентинецот повторно не блесна на „Камп Ноу“, а во 87 минута беше повлечен од игра при што со еден ...

Гризман и Дибала во пакет

Вечер - 12.09.2017

Првиот човек на Реал (М) е убеден дека најголема корист од новиот двоец Дибала-Гризман, ќе има најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо Претседателот на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Флорентино Перез, сака во ...

Дибала со интересно објаснување: Навистина ми е многу тешко да играм со Меси во ист тим

Дерби - 12.09.2017

Барселона и Јувентус денеска ќе го одиграат најинтересниот натпрервар во отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите, а тоа секако ќе биде реприза на четвртфиналето од минатата сезона кога италијанскиот шампион доминантно и без примен гол во ...

Дибала и Донарума ќе ја напуштат Италија

Вечер - 12.09.2017

Само за потсетување, Раиола ги застапува интересите и на Златан Ибрахимовиќ, Пол Погба, Ромелу Лукаку, Марио Балотели, Лоренцо Инсиње, Хенрик Михтаријан, Марко Верати..... Најконтроверзниот фудбалски агент на денешницата, Мино Раиола, повторно го ...

Јувентус без Манџукиќ и Кјелини на денешното гостување на „Камп Ноу“ во ЛШ

Gol.mk - 12.09.2017

Тимот на Јувентус на денешното гостување во Барселона, на стартот од новата сезона нема да смета на услугите на Хрватот, Марио Манџукиќ. Хрватскиот напаѓач во саботната победа од 3-0 против Киево играше до 83. минута, кога беше заменет од Бентанкур.

Дибала не отфрла трансфер во Барселона

Дерби - 11.09.2017

Аргентинскиот репрезентативец и член на Јувентус, Пауло Дибала не ја отфрла можноста во иднина да биде дел од екипата на Барселона заедно со Лионел Меси. Дибала подолго време се поврзува со каталонците, но засега е среќен во Торино и има намера да ...

Игуаин вероајтно ќе биде казнет оти покажа среден прст кон публиката

Локално - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите. Италијанскиот првак загуби со 3:0, а Игуаин нема постигнато погодок на „Камп Ноу“ и по 12-от одигран натпревар во ...

Дибала со интересно објаснување: Навистина ми е многу тешко да играм со Меси во ист тим

Точка - 12.09.2017

Барселона и Јувентус денеска ќе го одиграат најинтересниот натпрервар во отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите, а тоа секако ќе биде реприза на четвртфиналето од минатата сезона кога италијанскиот шампион доминантно и без примен гол во ...

Дибала не отфрла трансфер во Барселона

Точка - 12.09.2017

Дибала подолго време се поврзува со каталонците, но засега е среќен во Торино и има намера да остане во оваа средина се додека „бјанконерите“ сметаа на неговите услуги. -Меси е веќе мој соиграч во Аргентина, јас сум среќен во Јувентус меѓутоа не се ...

Дибала со интересно објаснување: Навистина ми е многу тешко да играм со Меси во ист тим

Република - 12.09.2017

Барселона и Јувентус денеска ќе го одиграат најинтересниот натпрервар во отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите, а тоа секако ќе биде реприза на четвртфиналето од минатата сезона кога италијанскиот шампион доминантно и без примен гол во ...