TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ги нокаутира противниците додека да трепнат

Вечер - 17.02.2017

Последната професионална борба Стефановски ја имаше во Загреб, против Босанецот Синиша Дамјановиќ, кого го нокаутира во 57- та секунда. Велешанецот Дејан Стефаноски е на добар пат да стане голема ѕвезда во боречките спортови.

САКА ДА СЕ БОРИ ВО УФЦ: Стефаноски во мај во Солун против Мурулис

Телеграф - 17.02.2017

Сопственикот на Интернационалниот шампионски појас ќе има битка на која ќе треба да ја брани титулата Велешанецот Дејан Стефаноски во мај ќе има нова битка во ММА, а противник е Стаматис Мурулис.

Дејан Стефаноски се подготвува за нова борба

Точка - 17.02.2017

Велешанецот Дејан Стефаноски зад себе има 7 борби, од кои 6 победи и само еден пораз. Ова младо момче го има освоено и интернационалниот шампионски појас во ММА (мешани борачки вештини), кој е прв ваков појас во Македонија од Интернационален ...

Македонскиот борец што сака да го достигне нивото за УФЦ

Екипа - 17.02.2017

Македонскиот ММА борец, Дејан Стефаноски, пред себе има нов предизвик, откако во мај ќе се бопри против Гркот Стаматис Моурулис. Тој веќе ги започна подготовките за новата борба, а негова цел е да стане европски шампион во ММА и да го достигне ...

Дејан Стефаноски се подготвува за нова борба

Телевизија Нова - 18.02.2017

Велешанецот Дејан Стефаноски зад себе има 7 борби, од кои 6 победи и само еден пораз. Ова младо момче го има освоено и интернационалниот шампионски појас во ММА (мешани борачки вештини), кој е прв ваков појас во Македонија од Интернационален ...