TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гори автомобил на патот Неготино-Штип

Фокус - 10.11.2017

Автомобил Мерцедес се запали пред врвот на Серта, на патот Неготино-Штип. Автомобилот е со прилепски таблички, а најверојатно се запалил поради неисправна инсталација. Патниците од автомобилот се добро, а повеќе луѓе што поминувале на патот го ...

Фото: Гори автомобил на патот Неготино-Штип

Press24 - 10.11.2017

Автомобил од марката „Мерцедес“ вечерва се запалил пред врвот Серта, на регионалниот пат Неготино-Штип. Автомобилот е со прилепски регистерски таблички, а неофицијално се дознава дека пожарот избил поради неисправна инсталација, објави Локално.мк Во ...

Се слушаат сирени – гори автомобил на регионалниот пат Неготино – Штип

Sky - 10.11.2017

Прилепски мерцедес вечерва се запалил на регионалниот пат Неготино-Штип. Спроед информациите автомобилот се запалил поради неисправна инсталација. За среќа нема повредени, а пожарот бил изгаснат од страна на две пожарникарни ...

Загина 19-годишен возач, го удрил мерцедес што претекнувал

МКД - 10.11.2017

Во сообрќајна несреќа што се случила вчера околу 8 часот на магистралниот пат Прилеп-Битола настрада 19-годишно момче, а повредени се уште двајца. Несреќата се случила кај местото викано „Петилеп“, кога автомобил мерцедес, со скопски регистарски ...

Тешка сообраќајка кај Гостивар - повредено едно лице

Сител - 10.11.2017

Уште една сообраќајна несреќа ја вознемири Македонија. - На 09.11.2017 година околу 22,30 часот на крстосницата на ул. „Живко Брајковски“ и ул. „101“ во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски ...

Родители и четири деца повредени во сообраќајка

МК News - 09.11.2017

Шест лица се повредени, од кои четири деца, во сообраќајката што се случи на патот Маврови Анови – Дебар. Сообраќајот на патниот правец Дебар – Маврово се одвива со наизменично пропуштање на возилата.

Кривична за полицаец од Гостивар, незаконски регистрирал мерцедес на свој пријател

Фокус - 09.11.2017

44-годишен полицаец од Гостивар, со иницијали Г.М., ќе одговара за “употреба на исправа со невистинита содржина“, затоа што му помогнал на пријател да го регистира своето возило марка „Мерцедес Бенз МЛ 320“, иако возилото не ги исполнувало ...

Eдно лице загина во страшна сообраќајка на патот Прилеп - Битола

МКД - 09.11.2017

Едно 19-годишно момче од Битола загина утринава во сообраќајна несреќа на три патнички и едно товарно возило на патот Битола-Прилеп. Како последица од несреќата едно возило изгорело. Портпаролот на СВР Битола Лефтерија Миленковска потврди дека во ...

Млад битолчанец загина во сообраќајка

Newsroom - 09.11.2017

Деветнаесетгодишен битолчанец загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи утрово на патот Битола-Прилеп. Во несреќата учествувале три патнички и едно товарно возило, а во сударот едно од возилата се запалило и целосно изгорело.

Две страотни сообраќајки на автопатот Скопје - Велес, еден возач удри во карпа, другиот во патоказна табла

Сител - 09.11.2017

Вчера во 13,30 часот на автопат Скопје - Велес на место викано „Фазенерија“, се случила сообраќајна незгода во која Т.К. (64) управувајќи патничко возило “Мерцедес Ц180“ со прилепски регистарски ознаки изгубил контрола над управувачот и со возилото ...

Штипјанец изгубил контрола над возилото и удрил во карпа, двајца повредени

Сител - 09.11.2017

Вчера околу 13,30 часот на автопатот Скопје- Велес се случила сообраќајна незгода во која М.Н. (67) од Штип управувавајќи патничко возило „Санјонг“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во карпа.

Три деца и новороденче повредени во сообраќајна несреќа на патот Маврови Анови – Дебар

Макфакс - 09.11.2017

Три деца на возраст од 3, 8 и 10 години и едно новороденче се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на патот Маврови Анови – Дебар. Според информациите на МВР, вчера во 15,30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во ...

Загина момче, неколку тешко повредени во карамбол на патот Прилеп – Битола

Канал5 - 09.11.2017

19 годишно момче од Битола загина ви тешката сообраќајна несреќа што се случила на патот Прилеп – Битола кај месноста Петтилеб. Уште неколку мина се тешко повредени во верижен судир на четири возила.

(ФОТО) Гори автомобил на патот Неготино-Штип

Локално - 10.11.2017

Автомобил Мерцедес се запали пред врвот на Серта, на патот Неготино-Штип. Автомобилот е со прилепски таблички, а најверојатно се запалил поради неисправна инсталација, информира Фокус. Патниците од автомобилот се добро, а повеќе луѓе што поминувале ...

Загина 19-годишен битолчанец, неколкумина се повредени во судир на 4 возила на патот битола-прилеп

Сакам да кажам - 09.11.2017

Загина 19-годишниот битолчанец Ѓ. Т., а неколкумина други се повредени во тешка сообраќајна несреќа што утрово околу 8 часот се случила меѓу три патнички и едно товарно возило на патот Битола-Прилеп кај Петилеп, потврдија од битолската полиција.

Изгубил контрола и удрил во карпа - две лица итно префрлени на Ургентен во Скопје

Press24 - 09.11.2017

На автопатот Скопје-Велес, вчера околу 13 часот се случила сообраќајна незгода во која две лица се здобиле со повреди, јавуваат од полицијата. 67-годишниот М.Н. од Штип управувајќи со своето возило изгубил контрола и удрил во карпа.

Маж почина откако беше прегазен во прилепско

Press24 - 09.11.2017

Вчера, околу 18:30 часот во село Дебреште-Прилеп, се случила сообраќајна незгода во која 51-годишниот И.А. од село Дебреште, управувајќи возило „Голф“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во 80-годишниот А.М. од село Дебреште.

19 годишно момче од Битола загина во сообраќајка

Тера - 09.11.2017

Утрово во 7:55 на патот Битола-Прилеп кај местото викано Петилеп се случи сообраќајна незгода помеѓу четири возила, од кои три патнички и едно товарно ( Рено Твинго, Мерцедес и Шкода фабија).

Едно лице загина, едно возило изгоре, неколкумина повредени во сообраќајката кај Битола

Шеталиште - 09.11.2017

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа во која учествуваа четири автомобили утринава на патот Битола – Прилеп, Рено Твинго и Шкода со битолски регистерски таблици, мерцедес со скопски таблици и камион МАН, со велешки регистерски таблици.

Шестмина повредени во сообраќајка на патот Дебар - Маврово

МКД - 09.11.2017

Вчера околу 16 часот патничко моторно возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ј.Џ (46) од Голема Речица се судрило со товарно возило МАН управувано од М.Б (43) од село Челопек.

Момче од Битола загина во сообраќајка што ја предизвикал 70-годишен старец

Вечер - 10.11.2017

Деветнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на магистралниот пат Прилеп-Битола. Во автомобилот што го управувало момчето удрил друг автомобил, што го управувал 70-годишен старец.

Тешка сообраќајка кај Гостивар – повредено едно лице

Скопје24 - 10.11.2017

Уште една сообраќајна несреќа ја вознемири Македонија. – На 09.11.2017 година околу 22,30 часот на крстосницата на ул. „Живко Брајковски“ и ул. „101“ во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски ...

Тешка сообраќајка на патот Битола-Прилеп

Шеталиште - 09.11.2017

Утрово во 7:55 часот на патот Битола Прилеп се случила тешка сообраќајка. Од битолската полиција засега потврдуваат дека сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило и товарно моторно возило, а во моментот на местото на настанот е излезен ...

Шест лица се повредени во сообраќајка на патот Маврови Анови – Дебар

Канал 77 - 09.11.2017

Вкупно шест лица кои се превезувале со автомобил марка Мерцедес се здобија со телени повреди , откако нивното возило се судрило со товарно возило Ман на патот Маврови Анови – Дебар. Меѓу повредените се и четири малолетни деца.

Кривична пријава за полицаец од Гостивар

Сител - 09.11.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Г.М.(44) од Гостивар, полициски службеник во Полициска станица Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “употреба на исправа со ...

Со автомобилот удрил во карпа, повредени возачот и сопатничка

МКД - 09.11.2017

Вчера околу 13.30 часот на автопатот Скопје- Велес се случила сообраќајна незгода во која М.Н. (67) од Штип управувавајќи патничко возило санјонг, со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во карпа.

Сообраќајка на патот Скопје - Велес откако возачот удрил во патоказна табла

Press24 - 09.11.2017

Сообраќајка на патот Скопје - Велес откако возачот удрил во патоказна табла. Од МВР известуваат дека вчера во 13 часот и 30 минути на автопат Скопје - Велес на место викано „Фазенерија“, се случила сообраќајна незгода во која 64- годишниот Т.К ...

Три деца и новороденче повредени во сообраќајна несреќа на патот Маврови Анови – Дебар

Кајгана - 09.11.2017

Три деца на возраст од 3, 8 и 10 години и едно новороденче се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на патот Маврови Анови – Дебар. Според информациите на МВР, вчера во 15,30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во ...

Автомобил гори пред врвот Серта, на патот Неготино-Штип

Република - 10.11.2017

Автомобил Мерцедес се запали пред врвот на Серта, на патот Неготино-Штип. Автомобилот е со прилепски таблички, а најверојатно се запалил поради неисправна инсталација. Патниците од автомобилот се добро, а повеќе луѓе што поминувале на патот го ...

Прегазен пешак во Прилеп, почина во болница

Сител - 09.11.2017

Вчера околу 18,30 часот во с.Дебреште-Прилеп, се случила сообраќајна незгода во која И.А.(51) од с.Дебреште, управувајќи возило „Голф“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во пешакот А.М.(80) од с.Дебреште.

Детали за сообрќајката кај Битола: Загинало 19-годишно момче, неколкумина повредени, изгорел автомобил „Мерцедес“

Република - 09.11.2017

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа во која утрово учествувале четири автомобили на патот Битола – Прилеп. Рено Твинго, Шкода со битолски регистерски таблици, мерцедес со скопски таблици и камион МАН, со велешки регистерски таблици сите ...

Претекнувал камион, излетал па се запалил - еден загинат на патот Прилеп-Битола

Press24 - 10.11.2017

Во 08.00 часот во текот на вчерашниот ден на магистралниот пат Прилеп-Битола, кај местото викано „Петилеп“, се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 70-годишниот М.Л.

Тешка сообраќајка утрово во Македонија - автомобил удрил во товарно возило

Press24 - 09.11.2017

Утрово во 7:55 часот на патот Битола Прилеп се случила тешка сообраќајка. Од битолската полиција засега потврдуваат дека сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило и товарно моторно возило, а во моментот на местото на настанот е излезен ...

Нова тешка сообраќајка на автопатот Велес – Скопје, има повредени

Sky - 09.11.2017

На 08.11.2017 година околу 13,30 часот на автопатот Скопје- Велес се случила сообраќајна незгода во која М.Н. (67) од Штип управувавајќи патничко возило „Санјонг“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во карпа.

Со мерцедес удрил во патоказна табла, двајца повредени

МКД - 09.11.2017

Вчера во 13,30 часот на автопат Скопје - Велес на место викано „Фазенерија", се случила сообраќајна незгода во која Т.К. (64) управувајќи патничко возило мерцедес Ц180, со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола над управувачот и со возилото ...

Хорор сообраќајка во Маврово: Камион удри во мерцедес, тешко повредени три деца и новороденче

Сител - 09.11.2017

Вчера во 15,30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на бензинската пумпа на “Макпетрол“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ј.Џ.

Гори автомобил на патот Неготино-Штип

Скопје24 - 10.11.2017

Автомобил Мерцедес се запали пред врвот на Серта, на патот Неготино-Штип. Автомобилот е со прилепски таблички, а најверојатно се запалил поради неисправна инсталација, информира Фокус. Патниците од автомобилот се добро, а повеќе луѓе што поминувале ...

Маж почина откако беше прегазен во прилепско

Маркукуле - 09.11.2017

Вчера, околу 18:30 часот во село Дебреште-Прилеп, се случила сообраќајна незгода во која 51-годишниот И.А. од село Дебреште, управувајќи возило „Голф“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во 80-годишниот А.М. од село Дебреште.

Детали за сообраќајката која се случи утрово кај Битола: Едно лице загина, а неколку се повредени

Press24 - 09.11.2017

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа во која утрово учествувале четири автомобили на патот Битола- Прилеп. Рено Твинго, Шкода со битолски регистерски таблици, мерцедес со скопски таблици и камион МАН, со велешки регистерски таблици сите ...

Момче од Битола загина во сообраќајна незгода што ја предизвикал 70-годишен старец

Макфакс - 10.11.2017

Деветнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на магистралниот пат Прилеп-Битола. Во автомобилот што го управувало момчето удрил друг автомобил, што го управувал 70-годишен старец.

Тешка сообраќајка во Македонија-автомобил удрил во товарно возило

Република - 09.11.2017

Утрово во 7:55 часот на патот Битола Прилеп се случила тешка сообраќајка. Од битолската полиција засега потврдуваат дека сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно возило и товарно моторно возило, а во моментот на местото на настанот е излезен ...

Сообраќајка на патот Скопје – Велес откако возачот удрил во патоказна табла

Скопје24 - 09.11.2017

Сообраќајка на патот Скопје – Велес откако возачот удрил во патоказна табла. Од МВР известуваат дека вчера во 13 часот и 30 минути на автопат Скопје – Велес на место викано „Фазенерија“, се случила сообраќајна незгода во која 64- годишниот Т.К ...

Тешка сообраќајка на патот Маврово-Дебар, меѓу повредените имало деца и едно новороденче

Newsroom - 09.11.2017

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во 15,30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, при што повредени се неколку лица, меѓу кои повеќе деца и едно новороденче. Несреќата се случила во близина на бензинската пумпа на “Макпетрол“, ...

Гори автомобил на патот Неготино - Штип

Вечер - 10.11.2017

Автомобил Мерцедес се запали пред врвот на Серта, на патот Неготино-Штип. Автомобилот е со прилепски таблички, а најверојатно се запалил поради неисправна инсталација. Патниците од автомобилот се добро, а повеќе луѓе што поминувале на патот го ...

Маж почина откако беше прегазен во прилепско

Скопје24 - 09.11.2017

Вчера, околу 18:30 часот во село Дебреште-Прилеп, се случила сообраќајна незгода во која 51-годишниот И.А. од село Дебреште, управувајќи возило „Голф“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во 80-годишниот А.М. од село Дебреште.

Детали за сообрќајката кај Битола: Загина 19-годишно момче, неколкумина повредени- изгоре „мерцедес“

Скопје24 - 09.11.2017

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа во која утрово учествувале четири автомобили на патот Битола- Прилеп. Рено Твинго, Шкода со битолски регистерски таблици, мерцедес со скопски таблици и камион МАН, со велешки регистерски таблици сите ...

Момче од Битола загина во сообраќајка што ја предизвикал 70-годишен старец

Кајгана - 10.11.2017

Деветнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на магистралниот пат Прилеп-Битола. Во автомобилот што го управувало момчето удрил друг автомобил, што го управувал 70-годишен старец.

Тешка сообраќајка утрово во Македонија

Курир - 09.11.2017

Увидна екипа на СВР Битола врши увид на самото место. Засега не е познато дали има жртви во сообраќајката или не. Очевидци за „Шеталиште“ велат дека во моментот на несреќата имало и возила на Службата за итна помош и противпожарно возило затоа што ...

Сообраќајка на патот Скопје - Велес откако возачот удрил во патоказна табла

Скопје инфо - 09.11.2017

Сообраќајка на патот Скопје - Велес откако возачот удрил во патоказна табла. Од МВР известуваат дека вчера во 13 часот и 30 минути на автопат Скопје - Велес на место викано „Фазенерија“, се случила сообраќајна незгода во која 64- годишниот Т.К ...

Страшна сообраќајка: Три деца и бебе завршија на скопските клиники

Press24 - 09.11.2017

Во тешка сообраќајка на регионалниот пат кон Дебар, повредени неколку лица помеѓу кои и три деца и бебе. Вчера во 15 часот и 30 минути на регионалниот пат Маврово Анови-Дебар, во близина на бензинската пумпа на “Макпетрол“, се случила сообраќајна ...