TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почнува „Велешка питијада 2017“

+инфо - 06.10.2017

Инаку по традиција на годинашната Питијада 2017 во Велес утревечер во 18 часот ќе се сече џиновската пита пастрмајлија. Во Велес вечерва на улицата „Благој Ѓорев“ во новиот дел на Велес започнува 14.

Питијада во Велес: Утревечер забава со Здравко Чолиќ

Телевизија Нова - 06.10.2017

Во Велес вечерва на улицата „Благој Ѓорев“ во новиот дел на Велес започнува 14. по ред „Велешка Питијада 2017“ што ја организира Општина Велес во соработка со велешките кафеани, ресторани, кафетерии и винариите од Велес и ...

Вечерва започнува „Велешка питијада 2017“

ТВ21 - 06.10.2017

Во Велес вечерва на улицата „Благој Ѓорев“ во новиот дел на Велес започнува 14. по ред „Велешка Питијада 2017“ што ја организира Општина Велес во соработка со велешките кафеани, ресторани, кафетерии и винариите од Велес и регионот.

Стојанова: Уништено детско паркче поради просторот за „Питијада“

Слободен Печат - 05.10.2017

Кандидатот за советник во општина Велес, Маја Стојанова, тврди дека за целите за претстојната „Питијада“ е уништен детски забавен парк. Нејзиното обраќање го пренесуваме во целост: „На безобразието и неодговорното однесување на Славчо Чадиев им нема ...

Вечерва започнува „Велешка питијада 2017", утре настапува Здравко Чолиќ

Вечер - 06.10.2017

Во Велес вечерва на улицата „Благој Ѓорев" во новиот дел на Велес започнува 14. по ред „Велешка Питијада 2017" што ја организира Општина Велес во соработка со велешките кафеани, ресторани, кафетерии и винариите од Велес и регионот По отворањето, на ...

„Велешка питијада 2017“ по 14. пат

Сител - 06.10.2017

Во Велес вечерва на улицата „Благој Ѓорев“ во новиот дел на Велес започнува 14. по ред „Велешка Питијада 2017“ што ја организира Општина Велес во соработка со велешките кафеани, ресторани, кафетерии и винариите од Велес и регионот.