TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tрајковски најави враќање пари на жителите кои учествувале во изградбата на фекална канализација

24 Вести - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална ...

Георгиевски: Стајковци ќе добие конкретни решенија за превенција од поплави

Макфакс - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од СДСМ, Борис Георгиевски нагласи дека Стајковци досега било запоставено од локалната власт предводена од Тони Трајковски и дека одводните канали не биле чистени, како и дека не постои функционална ...

Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

Пулс24 - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

Министерството за транспорт и врски ќе реализира осум проекти за изградба на водоводи и канализации во општините-во нив ...

Спектра ТВ - 21.10.2017

Mинистерството за транспорт и врски започна со реализација на проектот за подобрување на водоводната и канализациона мрежа во општините во Република Македонија. Во групата општини спаѓа и општина Струга.

Во новата населба Хиподром 2 ќе се гради водовод и канализација

Build - 20.10.2017

Општина Гази Баба потпиша договор за изградба на водоводна и канализациона мрежа во новата скопска населба Хиподром 2. Градежните работи ќе ги врши велешката фирма „Изгрев Инжењеринг“ во наредните 12 месеци, за што ќе и бидат исплатени 10.444.098 ...

Два нови тендери за изградба на канализација во Струга и Прилеп

Build - 20.10.2017

Министерството за транспорт и врски денеска објави два тендера за изградба на канализациона мрежа во населеното место Горно Коњари во Општина Прилеп и во струшките села Короишта, Ливада и Ложани.

Георгиевски: Реконструкција на 45 улици и атмосферска и фекална канализација во цела општина Гази Баба

Макфакс - 20.10.2017

Општина Гази Баба сè уште го живее секојдневието на раскопани, неасфалтирани и неосветлени улици низ кои се излеваат фекалии на секој поголем дожд. По конечната победа на 29 октомври излегуваме на терен да ја завршиме работата, изјави кандидатот за ...

Распишани осум повици за изградба и обнова на комунална инфраструктура

А1 On - 20.10.2017

Министерството за транспорт и врски распиша осум јавни повици за изградба на комунална инфраструктура, со што ја почна реализација на проект за подобрување на водоводната и канализациската мрежа.

Комуналната инфраструктура ќе се зголемува од 18 на 40 проценти

Мета - 20.10.2017

Mинистерството за транспорт и врски почна со реализација на проектот за подобрување на водоводната и канализационата мрежа во општините во Македонија, информираат од таму. За подигнување на квалитетот на комуналаната инфраструктура, министерството ...

Трајковски најави враќање пари на жителите кои финансиски учествувале во изградбата на фекална канализација

Курир - 20.10.2017

-Ова го темелиме врз основа на тоа што направивме финансиска анализа за нашите можности во следните четири години и врз основа на фактот дека Советот на општина Гази Баба ќе биде предводен од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери.

Александар Атанасов: Инвестициите и добрата услуга се наш врвен приоритет

Скопје инфо - 20.10.2017

Во март мината година на директорската позиција во Водовод и Канализација дојде човек кој за кратко време создаде слика на човек кој секојдневно работи со цел ова градско претпријатие да понуди најквалитетна услуга за граѓаните.

Распишани осум огласи за водоводни мрежи вредни четири милиони евра

Newsroom - 20.10.2017

Осум јавни повици за изградба на водоводна мрежа или делови од водоводна мрежа распиша Министерството за транспорт и врски. Сите заедно имаат проценета вредност од вкупно 246.177.000 денари.

Георгиевски: Стајковци ќе добие конкретни решенија за превенција од поплави

Newsroom - 21.10.2017

Новата локална власт во соработка со Град Скопје предвидува конкретни решенија за превенција од поплави, најави денеска кандидатот за градоначалник на Гази баба од СДСМ Борис Георгиевски. „Прво, ќе изградиме одводен канал на у лицата Антон ...

ЛИ2017/ Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

Либертас - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

Георгиевски: По победата на 29 октомври ќе асфалтираме 45 улици во Гази Баба

А1 On - 20.10.2017

Борис Георгиевски, кандидатот за градоначалник на Гази Баба од коалицијата предводена од СДСМ денеска изјави дека Гази Баба се уште го живее секојдневието на раскопани, неасфалтирани и неосветлени улици низ кои се излеваат фекалии на секој поголем ...

Распишани осум повици за изградба и обнова на комунална инфраструктура...

Н.Македонија - 20.10.2017

Распишани осум повици за изградба и обнова на комунална инфраструктура Министерството за транспорт и врски распиша осум јавни повици за изградба на комунална инфраструктура, со што ја почна реализација на проект за подобрување на водоводната и ...

Комуналната инфраструктура ќе се зголемува од 18 на 40 проценти

Локално - 20.10.2017

Mинистерството за транспорт и врски почна со реализација на проектот за подобрување на водоводната и канализационата мрежа во општините во Македонија, информираат од таму. За подигнување на квалитетот на комуналаната инфраструктура, министерството ...

Трајковски: Ќе им ги вратиме парите на жителите кои финансиски учествувале во изградбата на фекална канализација

Република - 20.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски при денешната посета на населеното место Јурумлери најави дека на жителите од Стајковци, Инџиково, Економија, Трубарево, Кирил Петрушевски кои дале парични средства за ...

Георгиевски: Стајковци ќе добие конкретни решенија за превенција од поплави

+инфо - 21.10.2017

Георгиевски најави целосно покривање на каналот во село Синѓелиќ, каде ќе се постави нова автобуска постојка за линијата 45. Кандидатот за градоначалник на Гази Баба од СДСМ Борис Георгиевски денеска најави дека новата локална власт во соработка со ...

Георгиевски: Стајковци ќе добие решенија за превенција од поплави

Слободен Печат - 21.10.2017

„Стајковци досега беше запоставено од локалната власт предводена од Тони Трајковски. Одводните канали тука не се чистат и не постои функционална одводна мрежа. Директна последица од ваквата негрижа и неодговорно однесување се поплавите минатата ...

(ВИДЕО) Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

А1 On - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

Георгиевски: Реконтрукција на 45 улици и целосна атмосферска и фекална канализација

Слободен Печат - 20.10.2017

Општина Гази Баба се уште го живее секојдневието на раскопани, неасфалтирани и неосветлени улици низ кои се излеваат фекалии на секој поголем дожд. По конечната победа на 29 октомври излегуваме на терен да ја завршиме работата.

Распишани осум повици за изградба и обнова на комунална инфраструктура

+инфо - 20.10.2017

Како што потенцира Министерството за транспорт, парите за проектите се веќе обезбедени. Министерството за транспорт и врски распиша осум јавни повици за изградба на комунална инфраструктура, со што ја почна реализација на проект за подобрување на ...

Трајковски: Парите кои граѓаните ги дале за фекална канализација ќе им се вратат

Нетпрес - 20.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски при денешната посета на населеното место Јурумлери најави дека на жителите од Стајковци, Инџиково, Економија, Трубарево, Кирил Петрушевски кои дале парични средства за ...

Георгиевски: Планско одржување на каналаите и превенција од поплави...

Н.Македонија - 21.10.2017

Георгиевски: Планско одржување на каналаите и превенција од поплави Кандидатот за градоначалник на Гази Баба од СДСМ Борис Георгиевски денеска најави дека новата локална власт во соработка со Град Скопје предвидува конкретни решенија за превенција ...

Георгиевски: Стајковци ќе добие конкретни решенија за превенција од поплави

А1 On - 21.10.2017

„Стајковци досега беше запоставено од локалната власт предводена од Тони Трајковски. Одводните канали тука не се чистат и не постои функционална одводна мрежа. Директна последица од ваквата негрижа и неодговорно однесување се поплавите минатата ...

(ВИДЕО) Трајковски: Ќе продолжи изградбата на фекалните канализации во општина Гази Баба

Макфакс - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

Георгиевски: Реконтрукција на 45 улици и целосна атмосферска и фекална канализација...

Н.Македонија - 20.10.2017

Георгиевски: Реконтрукција на 45 улици и целосна атмосферска и фекална канализација Новата локална власт предвидува асфалтирање на 45 улици и менување на атмосферската и канализациска мрежа на целата територија на општината.

Распишани осум повици за изградба и обнова на комунална инфраструктура

Либертас - 20.10.2017

Министерството за транспорт и врски распиша осум јавни повици за изградба на комунална инфраструктура, со што ја почна реализација на проект за подобрување на водоводната и канализациската мрежа.

Трајковски најави враќање пари на жителите кои финансиски учествувале во изградбата на фекална канализација

Скопје инфо - 20.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски при денешната посета на населеното место Јурумлери најави дека на жителите од Стајковци, Инџиково, Економија, Трубарево, Кирил Петрушевски кои дале парични средства за ...

ЛИ2017/Георгиевски: Планско одржување на каналаите и превенција од поплави

Либертас - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Гази Баба од СДСМ Борис Георгиевски денеска најави дека новата локална власт во соработка со Град Скопје предвидува конкретни решенија за превенција од поплави.

Георгиевски: Стајковци ќе добие конкретни решенија за превенција од поплави

Локално - 21.10.2017

„Стајковци досега беше запоставено од локалната власт предводена од Тони Трајковски. Одводните канали тука не се чистат и не постои функционална одводна мрежа. Директна последица од ваквата негрижа и неодговорно однесување се поплавите минатата ...

(ВИДЕО) Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

Локално - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

Георгиевски: Реконтрукција на 45 улици и целосна атмосферска и фекална канализација

Локално - 20.10.2017

Новата локална власт предвидува асфалтирање на 45 улици и менување на атмосферската и канализациска мрежа на целата територија на општината. Ова денеска го најави кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од СДСМ Борис Георгиевски.

Георгиевски: Стајковци ќе добие конкретни решенија за превенција од поплави

Точка - 22.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од СДСМ, Борис Георгиевски нагласи дека Стајковци досега било запоставено од локалната власт предводена од Тони Трајковски и дека одводните канали не биле чистени, како и дека не постои функционална ...

Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

Стандард - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

ЛИ2017/Георгиевски: Реконтрукција на 45 улици и целосна атмосферска и фекална канализација

Либертас - 20.10.2017

Новата локална власт предвидува асфалтирање на 45 улици и менување на атмосферската и канализациска мрежа на целата територија на општината. Ова денеска го најави кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од СДСМ Борис Георгиевски.

Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

Телевизија Нова - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација...

Н.Македонија - 21.10.2017

Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите што ги дале за ...

Од Гази Баба стигна пораката дека ќе има нов културен дом

Сител - 21.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.

(ВИДЕО) Трајковски: Ќе продолжи изградбата на фекалните канализации во општина Гази Баба

Точка - 22.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на фекална канализација.