TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Извршниот комитет му даде „виза“ на Груевски да почне преговори за нова Влада ВИДЕО

+инфо - 11.01.2017

„Неопходно е составување на влада која ќе биде фокусирана кон исполнување на реалните потреби и барања на граѓаните“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска оддржа седница со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ му дал легитимитет на Груевски да прави Влада

Стандард - 11.01.2017

„Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ даде полн легитимитет на Претседателот Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада кои треба да се водат на принципиелни основи, запазувајќи ги државните интереси“, соопштуваат денеска од партијата.

Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 11.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ на извршен комитет ги разгледува позициите на партијата. По средбата со лидерите на партиите од коалицијата „За подобра Македонија“, попладнево се состана извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Секој со свои очекувања околу разговорите за влада

МРТ - 11.01.2017

Трае рокот за формирање на владата на Република Македонија. До 29-ти овој месец мандатарот Груевски треба да го понуди составот на новиот кабинет. Денеска се очекува и седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на која што ќе се одредат и ...

СДСМ: Груевски е минато, граѓаните избраа промени и нова влада

Репортер - 11.01.2017

Соопштение на СДСМ во врска со реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Мнозинството граѓани, над 600 илјади, на 11 декември избраа промени и нова одговорна власт. Граѓаните јасно ја изразија својата волја против Груевски и политичарите осомничени и обвинети за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е историја. Лоша, црна историја

А1 On - 11.01.2017

„Криминалната групација СДСМ, на чело со аболицираниот криминалец Зоран Заев, не престанува да ги потценува и понижува македонските граѓани правејќи секојдневни обиди за продолжување на сопствениот политички опстанок преку втурнување на државата во ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде полн легитимитет на Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада

Курир - 11.01.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес оддржа редовна седница, информираат од партијата. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се анализираа ...

Став на Извршниот одбор на СДСМ: Македонија мора да добие Влада на граѓаните

А1 On - 10.01.2017

Извршниот одбор на СДСМ на вечерашниот состанок уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 декември, на коишто мнозинството граѓани на Македонија избраа промени на власта.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е историја. Лоша, црна историја

Репортер - 11.01.2017

„Криминалната групација СДСМ, на чело со аболицираниот криминалец Зоран Заев, не престанува да ги потценува и понижува македонските граѓани правејќи секојдневни обиди за продолжување на сопствениот политички опстанок преку втурнување на државата во ...

ВМРО-ДПМНЕ ги презентираше проектите за Тетово

Канал5 - 10.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција во Тетово. Пред јавноста и медиумите се најавени новите проекти од изборната ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ даде полн легитимитет на Груевски за отпочнување разговори за новата Влада

Нетпрес - 11.01.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес оддржа редовна седница, информираат од партијата. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се анализираа ...

СДСМ: Партиите не смеат да дозволат Влада со обвинети криминалци

Нова ТВ - 10.01.2017

Извршниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз соопшти дека вечерва на состанок уште еднаш оцениле дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 декември, на коишто мнозинството граѓани на Македонија, смета партијата, избрале промени ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните очекуваат Заев да го исполни ветувањето и да даде оставка

Мета - 11.01.2017

Криминалната групација СДСМ, на чело со аболираниот криминалец Зоран Заев, не престанува да ги потценува и да ги понижува македонските граѓани правејќи секојдневни обиди за продолжување на сопствениот политички опстанок преку втурнување на државата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски има одврзани раце за формирање на нова влада

МКД - 11.01.2017

Неопходно е составување на влада која ќе биде фокусирана кон исполнување на реалните потреби и барања на граѓаните, соопшти ВМРО-ДПМНЕ по денешната седница на Извршниот комитет на партијата.

Извршен одбор на СДСМ: Граѓаните избраа промени и нова одговорна Влада!

+инфо - 10.01.2017

Ставот на Извршниот одбор на СДСМ е дека Македонија мора да добие Влада на граѓаните којашто ќе почне со решавање на нивните реални проблеми. Сите партии коишто имаат освоено пратеници во Парламентот, освен криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, не ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните им кажаа „НЕ” на корумпираните политичари

Фокус - 11.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ се огласи со реакција по вчерашниот состанок на Извршниот комитет на СДСМ, од каде порачаа дека не смее да се дозволи во владата да влезат обвинети политичари за криминал. -Граѓаните на Македонија, на изборите од 11 декември, јасно ја ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде полн легитимитет на Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада

Сител - 11.01.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес оддржа редовна седница, информираат од партијата. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се анализираа ...

Став на Извршниот одбор на СДСМ: Граѓаните избраа промени и нова одговорна Влада!

Бриф - 10.01.2017

Соопштение на СДСМ: Извршниот одбор на СДСМ на вечерашниот состанок уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 декември, на коишто мнозинството граѓани на Македонија избраа промени на власта.

Што одлучи Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за преговорите?

Фактор - 11.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ освоија најголем број на гласови од граѓаните и императив е да се почитува волјата на мнозинството, беше заклучено на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Извршен одбор на СДСМ: Партиите да не дозволат влада со криминалци

МКД - 10.01.2017

„Сите партии коишто имаат освоено пратеници во парламентот, освен криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, не смеат да дозволат формирање Влада во којашто би учествувале лица обвинети за тешки кривични дела, кои ги уништиле животот и перспективите на ...

ВМРО-ДПМНЕ му даде амин на Груевски за преговори за влада

Фокус - 11.01.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска оддржа седница на која беше заклучено дека ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија освоиле најголем број на гласовите од граѓаните и императив е да се почитува волјата на мнозинството кое гласало за ...

Став на Извршниот одбор на СДСМ: Македонија мора да добие Влада на граѓаните

Репортер - 10.01.2017

Извршниот одбор на СДСМ на вечерашниот состанок уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 декември, на коишто мнозинството граѓани на Македонија избраа промени на власта.

Полн легитимитет на Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада

Пулс24 - 11.01.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес оддржа редовна седница, информираат од партијата. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се анализираа ...

СДСМ: Во новата влада не смеат да седнат обвинети криминалци

Фокус - 10.01.2017

-Сите партии коишто имаат освоено пратеници во Парламентот, освен криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, не смеат да дозволат формирање Влада во којашто би учествувале лица обвинети за тешки кривични дела, кои ги уништиле животот и перспективите на ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за состав на новата влада

Република - 11.01.2017

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе биде фокусирана кон исполнување на реалните потреби и барања на граѓаните, било посочено на денешната редовна седница на ...

Став на Извршниот одбор на СДСМ: Македонија мора да добие Влада на граѓаните

Локално - 10.01.2017

Извршниот одбор на СДСМ на вечерашниот состанок уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 декември, на коишто мнозинството граѓани на Македонија избраа промени на власта.

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски за состав на новата Влада

24 Вести - 11.01.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес оддржа редовна седница. На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се анализираа повеќе актуелни теми и случувања. Централна тема беше претстојниот процес на формирање Влада при ...

СДСМ: Во новата влада не смее да учествуваат лица обвинети за тешки кривични дела

Стандард - 10.01.2017

„Извршниот одбор на СДСМ на вечерашниот состанок уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 декември, на коишто мнозинството граѓани на Македонија избраа промени на власта.

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски да прави Влада

Тера - 11.01.2017

„ Централна тема беше претстојниот процес на формирање Влада при што беше истакнато дека ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија освоија најголем број на гласовите од граѓаните и императив е да се почитува волјата на мнозинството кое гласаше ...

ИО на СДСМ: Македонија мора да добие влада што ќе ги решава проблемите на граѓаните

Макфакс - 11.01.2017

Македонија мора да добие влада што ќе ги решава реалните проблеми на граѓаните, заклучи Извршниот одбор на СДСМ, на состанокот одржан во вторник вечер, од ВМРО-ДПМНЕ им порачуваат дека граѓаните јасно ја искажале својата волја на избори.

СДСМ: Во новата влада не смеат да учествуваат лица обвинети за тешки кривични дела

Мета - 10.01.2017

Македонија мора да добие влада на граѓаните на Република Македонија која ќе почне со решавање на нивните реални проблеми, смета извршниот одбор на СДСМ, кој на вечерашниот состанок оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 ...

ИЗВРШЕН КОМИТЕТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Да се запазат државните интереси при разговорите за состав на новата влада

Телеграф - 11.01.2017

Со седницата на Извршниот комитет раководел претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе биде фокусирана кон исполнување на ...

ИО на СДСМ: Македонија мора да добие Влада која ќе ги решава проблемите на граѓаните

Вест - 11.01.2017

Македонија мора да добие влада што ќе ги решава реалните проблеми на граѓаните, заклучи Извршниот одбор на СДСМ на синоќешната седница. „Извршниот одбор на СДСМ уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на парламентарните избори на 11 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалната групација СДСМ ги потценува граѓаните

МКД - 11.01.2017

Криминалната групација СДСМ, на чело со аболицираниот криминалец Зоран Заев, не престанува да ги потценува и понижува македонските граѓани, правејќи секојдневни обиди за продолжување на сопствениот политички опстанок преку втурнување на државата во ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде полн легитимитет на Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада

Телевизија Нова - 11.01.2017

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе биде фокусирана кон исполнување на реалните потреби и барања на граѓаните, било посочено на денешната редовна седница на ...

СДСМ: Граѓаните избраа промени на власта

Телма - 11.01.2017

Извршниот одбор на СДСМ на состанок, одржан синоќа уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на изборите, на коишто мнозинството граѓани на Македонија избраа промени на власта. Констатирано е дека ќе остане запаметено во политичката пракса, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е лоша историја

Вест - 11.01.2017

„Криминалната групација СДСМ, на чело со аболицираниот криминалец Зоран Заев, не престанува да ги потценува и понижува македонските граѓани правејќи секојдневни обиди за продолжување на сопствениот политички опстанок преку втурнување на државата во ...

ВИДЕО: Груевски доби виза од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ да прави Влада

А1 On - 11.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ по седницата на Извршниот комитет на партијата излезе со соопштение во врска со формирањето нова Влада. Еве што стои во соопштението: На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се анализираа повеќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните очекуваат Заев да го исполни ветувањето и да даде оставка

Локално - 11.01.2017

Криминалната групација СДСМ, на чело со аболираниот криминалец Зоран Заев, не престанува да ги потценува и да ги понижува македонските граѓани правејќи секојдневни обиди за продолжување на сопствениот политички опстанок преку втурнување на државата ...

ИО на СДСМ: Македонија мора да добие влада што ќе ги решава проблемите на граѓаните

Точка - 11.01.2017

Македонија мора да добие влада што ќе ги решава реалните проблеми на граѓаните, заклучи Извршниот одбор на СДСМ, на состанокот одржан во вторник вечер, од ВМРО-ДПМНЕ им порачуваат дека граѓаните јасно ја искажале својата волја на избори.

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде полн легитимитет на Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада

Lider - 11.01.2017

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе биде фокусирана кон исполнување на реалните потреби и барања на граѓаните, било посочено на денешната редовна седница на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да даде оставка

Репортер - 11.01.2017

Криминалната групација СДСМ, на чело со аболираниот криминалец Зоран Заев, не престанува да ги потценува и да ги понижува македонските граѓани правејќи секојдневни обиди за продолжување на сопствениот политички опстанок преку втурнување на државата ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да ја прифатат реалноста дека за криминал се одговара

Стандард - 11.01.2017

„Криминалната групација СДСМ, на чело со аболицираниот криминалец Зоран Заев, не престанува да ги потценува и понижува македонските граѓани правејќи секојдневни обиди за продолжување на сопствениот политички опстанок преку втурнување на државата во ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за состав на новата влада

Канал5 - 11.01.2017

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе биде фокусирана кон исполнување на реалните потреби и барања на граѓаните, било посочено на денешната редовна седница на ...

СДСМ не прифаќа криминална Влада, ВМРО-ДПМНЕ им порачува да не си прават приказни

Фактор - 11.01.2017

На синоќешниот состанок Извршниот одбор на СДСМ заклучил дека земјава мора да добие влада која ќе ги решава реалните проблеми на граѓаните. „Извршниот одбор на СДСМ на вечерашниот состанок уште еднаш оцени дека е постигнат огромен успех на ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски за да почне разговори за новата Влада

Мета - 11.01.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа редовна седница со која раководеше претседателот на партијата Никола Груевски. – Централна тема беше претстојниот процес на формирање Влада при што беше истакнато дека ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра ...

СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СО ПАРТИСКИ ПРЕПИСКИ – КОЈ ТРЕБА ДА ЈА ФОРМИРА НОВАТА ВЛАДА ?!

ТВ21 - 11.01.2017

По синоќешниот состанок на Извршниот одбор на СДСМ, партијата одбива изјави, освен кусото соопштение во кое порачува дека на Македонија и треба Влада која ќе почне со решавање на реалните проблеми на луѓето, за обезбедување квалитетен живот, ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за состав на новата влада

Вест - 11.01.2017

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе биде фокусирана кон исполнување на реалните потреби и барања на граѓаните, било посочено на денешната редовна седница на ...

ИК на ВМРО - ДПМНЕ: Полн легитимитет на Груевски да почне да преговара за новата Влада

Вечер - 11.01.2017

На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се анализираа повеќе актуелни теми и случувања. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.