TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

OETTINGER Golf 400R: Полициски пресретнувач со 400 коњски сили

Високи Октани - 07.12.2017

Овој полициски Golf „фаќа“ стотка за 3,6 секунди и не застанува до максималните 290кс На Автосалонот во Есен секоја година имаме прилика да видиме многу интересни тјунинг проекти, а на овогодишното издание особено внимание привлече тјунираниот VW ...

Renault ги покажа способностите на Megane RS

Авто Плус - 06.12.2017

Компанијата Renault објави видео во кое ги претстави можностите на новата генерација на хечбекот Megane RS Официјалната премиера на моделот се одржа за време на автосалонот во Франкфурт во септември, а сега производителот одлучи да открие како е ...

VW Polo GTI R5 Rally од 0 до 100 km/h за 4,1 секунди!

Додај Гас - 06.12.2017

Како дел од трансформацијата од автомобил за регуларни патишта до рели автомобил, Polo добило нова агресивна каросерија која има спортски преден браник, пошироки прагови и огромен заден спојлер.

Ова навистина е полициски Golf (со видео) :: Volkswagen Golf GTi? Мачкина кашлица!

Авто Магазин - 06.12.2017

Германската полиција се поднови - ни со помалку, ни со повеќе туку со тјуниран Volkswagen Golf. Тој во улогата на пресретнувач ќе биде страв и трепет за пребрзите. Главни и одговорни за неговата изработка беа луѓето од тјунинг компанијата Oettinger.

Renault ги покажа способностите на Megane RS / ВИДЕО

Додај Гас - 06.12.2017

Renault објави видео кое ги покажува можностите на новата генерација на супер спортскиот Megane RS. Официјалното лансирање на моделот се случи на саемот за автомобили во Франкфурт во септември, а сега производителот ни открива како се произведува ...

Тркачкиот VW Golf GTI TCR веќе развива 350 „коњи“

Авто Плус - 05.12.2017

Во следната сезона Volkswagen ќе учествува во најпопуларниот шампионат - TCR, со обновена верзија на Golf VII GTI TCR или Touring Car Racing е глобална натпреварувачка платформа, создадена од поранешниот шеф на светскиот шампионат за туристички ...

Volkswagen го претстави тркачкиот Polo GTI R5 со 272 коњски сили!

CARClub - 05.12.2017

Иако се повлече од WRC, Volkswagen ќе продолжи да нуди тркачка верзија на Polo – базирана на најновиот модел и во согласност со R5 спецификациите. Volkswagen Polo GTI R5 е предвиден да се натпреварува во R5 класата каде директни конкуренти ќе му ...

Up! GTI: Малиот Фолксваген на „стероиди“

Точка - 05.12.2017

Фолксваген во Германија започна да ги прима нарачките за новиот најмал GTI автомобил од својата гама, кој што во оваа земја ќе се продава по цена од 16,975 евра. Малите градски возила опремени со моќни мотори отсекогаш биле популарни кај помладите, ...