TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изјавата на Груевски за нападната држава - најкоментирана тема

Р.С.Европа - 20.03.2017

Интервјуто на Груевски во кое вели дека државата е нападната и народот треба да ја спаси, протестите на „За заедничка Македонија“ и колумната за иселувањето на младите, предизвикаа најмногу коментари на нашите читатели. Пренесуваме дел од нив.

ЛП: Груевски опасно манипулира со народот

+инфо - 20.03.2017

Според партијата, посетата на Хан овој пат треба да се искористи со појасни и конкретни оценки и предлози од партиите што ќе се среќаваат со него. Либералната партија оценува дека повикот на Никола Груевски „народот“ да ја брани државата со ...

ФСП: Груевски да си даде неотповиклива оставка од функцијата Претседател на ВМРО ДПМНЕ

А1 On - 20.03.2017

„Форумот на слободоумни патриоти најжестоко реагира на синоќешниот обид на лажниот патриот Никола Груевски да се скрие зад партијата и зад народот. Сакаме јавно да го прашаме лажниот патриот Груевски каде беше да мисли на народот, кога: • Илјадници ...

Хроничната болка на СДСМ кај македонските гласачи

Курир - 20.03.2017

Стануваат ли веќе работите во Македонија појасни? Се гледаат ли намерите? Се гледаат ли агендите? Се разбира ли ситуацијата? Сега веќе појасно се гледаат контурите на една операција која ни се одвиваше пред очи во 2015 и 2016 година.

Груевски: Само народот може да ја одбрани државата, постои можност да ја снема

24 Вести - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза кој ќе го достави до сите партии и кој нема да фаворизира ниедна етничка заедница, но без да открива детали порача во интервју за Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски - Државата е нападната

Р.С.Европа - 19.03.2017

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју ...

Груевски: Предупредувам – може да дојде до тоа да немаме држава

Нова ТВ - 19.03.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување на дневникот на „Канал 5“ повторно го повика народот да си ја одбрани државата. Груевски предупреди дека можно е Македонија повеќе да не постои.

ВМРО-ДПМНЕ изработува документ за излез од кризата; Груевски повикува народот да ја брани државата

Алсат-М - 19.03.2017

Во вечерашното интервју на телевизија Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги потврди претходните ставови на партијата. Тој го повторно го повика народот да ја брани државата, притоа нагласувајќи дека истата може да ја нема.

ВМРО-ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа (ВИДЕО)

+инфо - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ деновиве на сите партии ќе им понуди документ за излез од кризата во Македонија, која за некои е „непланирано вонбрачно дете“. ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој ...

Груевски: За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

А1 On - 19.03.2017

На два дена пред доѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан, и овој пат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави на интервју, овој пат за телевизијата Канал 5. Груевски повика на поголема масовност на протестите.

Груевски: Живееме во историско време, единствено народот може да ја одбрани државата

Алфа - 19.03.2017

Живееме во историско време во кое некој сака да ја разнебити нашата држава. Може да дојдеме во ситуација да ја немаме државата. Единствено народот може да ја одбрани државата, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Преплашениот Груевски

Бриф - 19.03.2017

Груевски преплашен до коска настапи со военохушкачки говор на Канал 5. Објави дека нема да дозволи мирна промена на власта затоа што по негова оценка, новото парламентарно мнозинство имало за цел да ја уништи државата.

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

Телеграф - 19.03.2017

Народот е над сите политичари и нека му ја мислат политичарите што одат спротивно на народот-нагласува Груевски Заев е длабоко завлезен во криминал и затоа не отстапува од платформата, Тој сака по секоја цена да формира влада и тргувајќи со ...

Груевски: СДСМ сака народот да стане аморфна маса

Курир - 19.03.2017

Идејата на СДСМ, СЈО и сценаристите откако ќе се замолчат сите медиуми во правец на тоа што Заев и сценаристите замислуваат, да се тргне кон „перење на мозокот“ на граѓаните, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервјуто за Канал 5.

Груевски: Нека му ја мисли тој што оди против народот!

Фокус - 19.03.2017

Зоран Заев не отстапува од платформата на албанските партии, бидејќи е фатен жив во криминал, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски , во интервју за телевизијата Канал 5. -Тој сака да формира влада по секоја цена, тргувајќи со националните и ...

Груевски: Заев сака да формира влада по секоја цена

Фактор - 19.03.2017

Заев сака да формира влада по секоја цена, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во интервју за телевизијата Канал 5. Заев не отстапува од платформата на албанските партии, бидејќи е фатен жив во криминал, тврди Груевски.

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Курир - 19.03.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Курир - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

ЛП: Повикот на Груевски „народот“ да ја брани државата е опасна манипулација токму со народот

А1 On - 20.03.2017

„Либералната партија на Македонија оценува дека повикот на Груевски „народот“ да ја брани државата со излегување на улиците е неодговорна и опасна манипулација токму со народот. Народот може да биде сигурен дека државата ќе опстане и ќе се развива ...

ФСП до Груевски: Приказната „после тебе потоп“ е смешна и не вродува со плод

Стандард - 20.03.2017

„Форумот на слободоумни патриоти најжестоко реагира на синоќешниот обид на лажниот патриот Никола Груевски да се скрие зад партијата и зад народот“, соопштуваат денеска од Форумот на слободумните патриоти.

Хроничната болка на СДСМ кај македонските гласачи

Пулс24 - 20.03.2017

Стануваат ли веќе работите во Македонија појасни? Се гледаат ли намерите? Се гледаат ли агендите? Се разбира ли ситуацијата? Сега веќе појасно се гледаат контурите на една операција која ни се одвиваше пред очи во 2015 и 2016 година.

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Макфакс - 19.03.2017

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју ...

Груевски: Aко народот не си ја одбрани државата, може да ја нема

Позитив.мк - 19.03.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување на дневникот на „Канал 5“ повторно го повика народот да си ја одбрани државата. Груевски предупреди дека можно е Македонија повеќе да не постои и побара од Заев да се откаже од албанската ...

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Либертас - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии во Македонија, рече лидерот на ...

Груевски: За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

Репортер - 19.03.2017

На два дена пред доѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан, и овој пат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави на интервју, овој пат за телевизијата Канал 5. Груевски повика на поголема масовност на протестите.

Груевски: СДСМ сака народот на стане аморфна маса

Република - 19.03.2017

Идејата на СДСМ, СЈО и сценаристите откако ќе се замолчат сите медиуми во правец на тоа што Заев и сценаристите замислуваат, да се тргне кон „перење на мозокот“ на граѓаните, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервјуто за Канал 5.

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Телевизија Нова - 19.03.2017

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Република - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

20 дена протести – народот во одбрана на унитарноста на државата

Нетпрес - 18.03.2017

Се започна од гостувањето во Сител и повикот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски до народот дека земјата е нападната, дека политичарите веќе не можат да ја бранат во ситуација кога веќе ВМРО има само 51 пратеник, а СДСМ е на другата ...

Дваесет дена протести по улиците, река народ велат едногласно „Не“ за Тиранската платформа

Алфа - 18.03.2017

Феноменот на народот на нозе ги стаписа „Неверните томи“: Секој ден народот во се поголем број излегува за заедничка Македонија. Македонските граѓани велат едногласно “НЕ” за Тиранската платформа.

ЛП: Повикот на Груевски за одбрана на Македонија е манипулација со народот

Макфакс - 20.03.2017

Либералната партија на Македонија оценува дека повикот на Груевски „народот“ да ја брани државата со излегување на улиците е неодговорна и опасна манипулација токму со народот. „Народот може да биде сигурен дека државата ќе опстане и ќе се развива ...

ФСП: Лажниот патриот Груевски да не се крие зад партијата и зад народот

+инфо - 20.03.2017

Лажниот патриот Груевски каде беше да мисли на народот, кога илјадници млади луѓе се иселуваа од Македонија. Соопштението на Форумот на слободоумни патриоти го објавуваме интегрално: „Форумот на слободоумни патриоти најжестоко реагира на синоќешниот ...

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Репортер - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии во Македонија, рече лидерот на ...

Груевски: СДСМ сака народот да стане аморфна маса

Телевизија Нова - 19.03.2017

Идејата на СДСМ, СЈО и сценаристите откако ќе се замолчат сите медиуми во правец на тоа што Заев и сценаристите замислуваат, да се тргне кон „перење на мозокот“ на граѓаните, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервјуто за Канал 5.

ГРУЕВСКИ: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема (ВИДЕО)

Телеграф - 19.03.2017

Сценариото кое Заев го спроведува во Македонија има за цел рушење на унитарноста на државата. Тој вели дека лидерот на СДСМ е подготвен да се пазари со националните и државни интереси Ова е план кој може само народот да го спречи.

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Вечер - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

ЛП: Груевски опасно манипулира со народот

МКД - 20.03.2017

Либералната партија на Македонија оценува дека повикот на Груевски „народот“ да ја брани државата со излегување на улиците е неодговорна и опасна манипулација токму со народот. „Народот може да биде сигурен дека државата ќе опстане и ќе се развива ...

Форумот на Змејковски го повикува Груевски да даде оставка

Фокус - 20.03.2017

Форумот на слободоумни патриоти чиј претседател е Владимир Змејковски го повикува Никола Груевски да си даде неотповиклива оставка од функцијата претседател на ВМРО ДПМНЕ и да „дозволи низ еден демократски процес да се избере ново раководство, ...

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а тој ќе ја бранел државата од Заев

Локално - 20.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии во Македонија, рече лидерот на ...

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Телевизија Нова - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

ЛП: Повикот на Груевски за одбрана на Македонија е манипулација со народот

Репортер - 20.03.2017

Либералната партија на Македонија оценува дека повикот на Груевски „народот“ да ја брани државата со излегување на улиците е неодговорна и опасна манипулација токму со народот. „Народот може да биде сигурен дека државата ќе опстане и ќе се развива ...

Форумот на слободоумни патриоти го повика Груевски да даде оставка

Позитив.мк - 20.03.2017

Форумот на слободоумни патриоти, чиј претседател е Владимир Змејковски го повикува Никола Груевски да си даде неотповиклива оставка од функцијата претседател на ВМРО ДПМНЕ и да „дозволи низ еден демократски процес да се избере ново раководство, ...

Груевски: На СДСМ му нудиме малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

Таратур - 20.03.2017

ВМРО ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии во Македонија, рече лидерот на ВМРО ...

ГРУЕВСКИ: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Телеграф - 19.03.2017

Народот е над политичарите, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ при гостувањето во „Канал 5“ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во гостувањето во Дневникот на „Канал 5“ коментирајќи ја актуелната политичка ситуација, истакна дека неговата ...

ЛП: Повикот на Груевски за „народот“ да ја брани државата е опасна манипулација

Мета - 20.03.2017

Повикот на Груевски за „народот“ да ја брани државата со излегување на улиците е неодговорна и опасна манипулација токму со народот, оценува Либералната партија, а во врска со синоќешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за „Канал ...

ФСП: Груевски да си даде неотповиклива оставка од функцијата Претседател на ВМРО ДПМНЕ

Либертас - 20.03.2017

Соопштение на Форумот на слободоумни патриоти: Форумот на слободоумни патриоти најжестоко реагира на синоќешниот обид на лажниот патриот Никола Груевски да се скрие зад партијата и зад народот.

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Нетпрес - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.

ЛП: Повикот на Груевски за „одбрана“ е опасна манипулација

Нова ТВ - 20.03.2017

Либералната партија на Македонија оценува дека повикот на Груевски „народот“ да ја брани државата со излегување на улиците е неодговорна и опасна манипулација токму со народот. -Народот може да биде сигурен дека државата ќе опстане и ќе се развива ...

ФСП: Груевски да си даде неотповиклива оставка од функцијата Претседател на ВМРО ДПМНЕ

Репортер - 20.03.2017

Соопштение на Форумот на слободоумни патриоти: Форумот на слободоумни патриоти најжестоко реагира на синоќешниот обид на лажниот патриот Никола Груевски да се скрие зад партијата и зад народот.

Груевски: Што ќе прави народот нека му ја мислат политичарите кои одат против неговата волја

Вест - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека нивната партија ќе се однесува во рамките на дозволеното по законот и деловникот.