TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вулин повторно ги пофали ослободените воени злосторници

Balkan Insight - 12.10.2017

Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, одговори на критиките кои му ги упати американскиот амбасадор во Белград, бидејќи јавно пофали двајца осудени воени злосторници. Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, во средата ги отфрли ...

(ВИДЕО) Дачиќ: Странските амбасадори да не се мешаат во внатрешните работи на Србија

Макфакс - 12.10.2017

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ порача дека амбасадорот на САД во Белград и сите други амбасадори не би требало да се мешаат во внатрешните работи на Србија, пренесе РТС.

Вулин повторно ги пофали ослободените воени злосторници

Призма - 12.10.2017

Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, одговори на критиките кои му ги упати американскиот амбасадор во Белград, бидејќи јавно пофали двајца осудени воени злосторници. Филип Рудиќ, Белград Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, во ...