TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без Перо Антиќ, Звезда настрада во Малага

Sport 1 - 10.11.2017

Црвена звезда го доживеа четвртиот пораз во Евролигата, во последниот натревар од 6. коло, на гости кај Уникаха. Црвено-белите ја немаа помошта од Перо Антиќ на овој натпревар, бидејќи тој остана во Белград да ја негува повредата на ногата, но ...

Звезда без Антиќ немоќна во Малага, грчкото дерби за Панатинаикос (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Екипата на Црвена Звезда без нашиот Перо Антиќ претрпе уште еден пораз во Евролигата и тоа на гостувањето во Малага кај Уникаха со 79-65. Домашниот состав повеќе ја посакуваше победата, одигра поквалитетно, поборбено пред своите фанови, а тоа донесе ...

Црвена звезда без Антиќ немоќна во Малага

Екипа - 10.11.2017

Влијанието на Перо Антиќ врз играта на Црвена звезда е огромно, доказ за тоа е и денешното гостување во Малага против Уникаха, на кое шампионот на АБА-лигата без помошта на македонскиот кошаркар претрпе убедлив пораз од 79-65.

ВИДЕО: Црвена Звезда без Антиќ немоќна во Малага

Gol.mk - 10.11.2017

Црвена Звезда доживеа нов пораз во кошаркарската Евролига, во Малага, каде со 79-65 (45-31) загуби од шпанскиот тим Уникаха. Белграѓани во Малага пристигнаа десеткувани, а меѓу патниците го немаше македонскиот кошаркар Перо Антиќ, кој дава цврстина ...

Грчкото дерби во Евролигата за ПАО, Фенер лесно против Бросе Баскет

Спортклуб - 10.11.2017

Кошаркарите на Панатинаикос остварија многу тешка и важна победа против нивниот градски ривал, против кошаркарите на Олимпијакос. Соочени со некомплетен состав и неколку повредени играчи, Олимпијакос излезе на мегдан против нивниот вечен ривал ПАО и ...

ВИДЕО: Олимпијакос на колена пред ПАО, Фенер се прошета кај Бросе

Gol.mk - 10.11.2017

Екипата на Панатинаикос забележа голема победа во Еворлигата и на гостински терен успеа да го совлада лутиот ривал од Грција, екипата на Олимпијакос (62-70). Олимпијакос и на оваа средба не можеше да смета на Василис Спанулис кој е повреден, па ...

Химки ја оствари и петата победа во Евролигата

Канал5 - 10.11.2017

Кошаркарите на Химки и по пети пат се радуваа на победа во новата сезона на Евролигата. Московската екипа попладнево пред својата публика го совлада шпанскиот тим Басконија со 91:90 по четвртини 18-21, 22-27, 21-16 и 30-26.

ВИДЕО: Химки воден од Швед ја доби драмата со Басконија во Москва

Gol.mk - 10.11.2017

Екипата на Химки дојде до петтата радост во Евролигата, откако како домаќин, со 91-90 (40-48) славеше над незгодната Басконија. Шпанскиот тим имаше контрола на играта едно полувреме, но сепак, во вториот дел шутерски беше далеку полош и доживеа нов ...

Четири средби во продолжението од 6.коло

Алфа - 10.11.2017

Во кошаркарската Евролига со денешните четири средби се комплетира шестата рунда. Химки кои имаат 4 победи до сега не би требало да имаат поголеми проблеми на средбата со Басконија која досега забележа само еден триумф.

Евролигашко сефте за Анадолу Ефес

Макфакс - 10.11.2017

Анадолу Ефес дури во шестото коло ја забележа првата победа во Евролигата. Ефес славеше во Барселона 89:85. На отворањето на шестата евролигашка руда убедливи беа Жалгирис и ЦСКА Москва, додека Реал загуби од Макаби.

Рубин тргна со Анадолу Ефес (ФОТО)

SportMedia - 10.11.2017

Пишува: Марија Ковачева Мега-талентот, Рубин Стефанов кој влезе во историјата на македонската кошарка, како најмлад играч кој само на 12 години и четири месеци направил трансфер во еден странски тим, официјално тргна со Анадолу Ефес.

„Сефте“ победа на Ефес, нов пораз на Реал во Евролигата

Сител - 10.11.2017

Кошаркарите на Анадолу Ефес, конечно во шестиот натпревар се радуваа на првата победа во евролигата. Тимот од Истанбул, забележа победа на гостувањето кај Барселона со 89-83 во рамките од 6. коло од Евролигата.

ВИДЕО: Барселона повторно разочара, Теодор и Милано декласирани од Жалгирис

Gol.mk - 09.11.2017

Кошаркарите на Барселона повторно ги разочараа своите фанови и во рамките на 6. коло во Евролигата на домашен терен се поразени од Анадолу Ефес со 83-89. За Каталонците денешниот пораз е нивни четврти оваа сезона во Евролигата, додека Анадолу Ефес ...

Петта победа во низа на ЦСКА Москва

+инфо - 09.11.2017

Московјаните вечерва пред својата публика го совладаа шпанскиот шампион Валенсија со 94:67 по четвртини 20-19, 23-19, 30-16 и 31-13. Кошаркарите на ЦСКА Москва ја продолжуваат серијата на победи во Евролигата.

Навивачите на ѕвезда непожелни во Малага

+инфо - 09.11.2017

Раководството на Уникаха од Малага ја извести Црвена ѕвезда дека нема намера да ги нагости „Делиите“ на нивниот утрешен меѓусебен дуел. Раководството на Уникаха од Малага ја извести Црвена ѕвезда дека нема намера да ги нагости „Делиите“ на нивниот ...

Евролигашко сефте за Анадолу Ефес

Точка - 10.11.2017

Анадолу Ефес дури во шестото коло ја забележа првата победа во Евролигата. Ефес славеше во Барселона 89:85. На отворањето на шестата евролигашка руда убедливи беа Жалгирис и ЦСКА Москва, додека Реал загуби од Макаби.

Анадолу Ефес конечно се радуваше на победа во Евролигата

Курир - 10.11.2017

Екипата од Истанбул, забележа победа на гостувањето кај Барселона со 89-83 во рамките од 6. коло од Евролигата. Најефикасен во победничкиот тим беше Владимир Штимац со 22 поени, додека еден помалку (21) постигнаа Рики Ледо и Ерик Мекалум, додека кај ...

Петта победа во низа на ЦСКА Москва

Канал5 - 09.11.2017

Кошаркарите на ЦСКА Москва ја продолжуваат серијата на победи во Евролигата. Тие вечерва пред својата публика го совладаа шпанскиот шампион Валенсија со 94:67 по четвртини 20-19, 23-19, 30-16 и 31-13.

Навивачите на ѕвезда непожелни во Малага

Идивиди - 09.11.2017

Раководството на Уникаха од Малага ја извести Црвена ѕвезда дека нема намера да ги нагости „Делиите“ на нивниот утрешен меѓусебен дуел. Оваа одлука на шпанскиот кошаркарски клуб е поради инцидент од март 2016 година, кога голема група поддржувачи на ...

Евролигашко сефте за Анадолу Ефес

Вечер - 10.11.2017

Анадолу Ефес дури во шестото коло ја забележа првата победа во Евролигата. Ефес славеше во Барселона 89:85. На отворањето на шестата евролигашка руда убедливи беа Жалгирис и ЦСКА Москва, додека Реал загуби од Макаби.

Анадолу Ефес конечно се радуваше на победа во Евролигата

А1 On - 10.11.2017

Кошаркарите на Анадолу Ефес, конечно во шестиот натпревар се радуваа на првата победа во евролигата. Екипата од Истанбул, забележа победа на гостувањето кај Барселона со 89-83 во рамките од 6. коло од Евролигата.

Навивачите на Црвена ѕвезда непожелни во Малага

А1 On - 09.11.2017

Раководството на Уникаха од Малага ја извести Црвена ѕвезда дека нема намера да ги нагости „Делиите“ на нивниот утрешен меѓусебен дуел. Оваа одлука на шпанскиот кошаркарски клуб е поради инцидент од март 2016 година, кога голема група поддржувачи на ...

Евролигашко сефте за Анадолу Ефес

Sky - 10.11.2017

Анадолу Ефес дури во шестото коло ја забележа првата победа во Евролигата. Ефес славеше во Барселона 89:85. На отворањето на шестата евролигашка руда убедливи беа Жалгирис и ЦСКА Москва, а Реал загуби од Макаби.

Анадолу Ефес конечно се радуваше на победа во Евролигата

Канал5 - 10.11.2017

Кошаркарите на Анадолу Ефес, конечно во шестиот натпревар се радуваа на првата победа во Eвролигата. Екипата од Истанбул, забележа победа на гостувањето кај Барселона со 89-83 во рамките од 6. коло од Евролигата.

Навивачите на Црвена ѕвезда непожелни во Малага

Орбис - 09.11.2017

Раководството на Уникаха од Малага ја извести Црвена ѕвезда дека нема намера да ги нагости „Делиите“ на нивниот утрешен меѓусебен дуел. Оваа одлука на шпанскиот кошаркарски клуб е поради инцидент од март 2016 година, кога голема група поддржувачи на ...

Анадолу Ефес конечно се радуваше на победа во Евролигата

Орбис - 10.11.2017

Кошаркарите на Анадолу Ефес, конечно во шестиот натпревар се радуваа на првата победа во евролигата. Екипата од Истанбул, забележа победа на гостувањето кај Барселона со 89-83 во рамките од 6. коло од Евролигата.