TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса и Борко без пораз доаѓаат во Скопје

24 Ракомет - 12.10.2017

Барселона ја совлада екипата на Логроњо Ла Риоха со 29:22 и тоа на гостински терен во 6. коло од Асобал лигата. Тоа беше очекуван резултат, а Каталонците ги штедеа силите бидејќи в сабота гостуваат в Скопје во многу важен дуел од Лигата на ...

Барселона ја победи Ла Риоха во последната проверка пред Вардар

Екипа - 11.10.2017

Борко Ристовски со екипата на Барселона на гостувањето во Логроњо славеше победа против Ла Риоха со 25-32 во натпреварот од 6.коло во шпанската АСОБАЛ лига. Следна дестинација за тимот предводен од Чави Пасквал ќе биде Скопје на саботниот дуел со ...

Барселона ја реши Ла Риоха, Де Варгас со голгетерски учинок го засени Ристовски

Дерби - 11.10.2017

Најдобриот шпански ракометен колектив, Барселона дојде до победата број шест во новата сезона во АСОБАЛ лигата. Каталонците вечерва одговорија на гостинскиот предизвик Ла Риоха со триумф од 32-25.

Барселона со Ла Риоха се загреваше за Вардар, Ристовски со 2/15

SportMedia - 11.10.2017

Барселона со серија од седум победи во низа (пет во АСОБАЛ и две во ЛШ) доаѓа во Скопје, каде во сабота му гостува на Вардар во рамките на петото коло во елитното натпреварување. Каталонскиот гигнат го забележа шесттиот триумф во шпанското ...

Борко ја носи големата Барса на камп на Балканот

Gol.mk - 11.10.2017

Голманот на македонската ракометна репрезентацина и на големата Барселона, Борко Ристовски ќе го отвори првиот ракометен камп на каталонскиот гигант на Балканот. Компанијата „Handball International“ и Борко ќе бидат претставници на Барселона за ...

Ексклузивен договор: Борко Ристовски ја носи Барселона на Балканот!

Екипа - 11.10.2017

Соработката на македонскиот голман Борко Ристовски со Барселона во иднина ќе има и една нова димензија. Македонскиот репрезентативец кој од минатата сезона го брани голот на осумкратниот европски шампион, ќе го отвори првиот ракометен камп на ...

Барселона ќе патува 5.700 км. во три дена пред да пристигне во Скопје и да се соочи со Вардар

Gol.mk - 11.10.2017

Ракометарите на Барселона се наоѓаат пред една од најтешките недели во новата сезона. Каталонците ги чекаат два натпревари во само три дена, а во исто време треба да патуваат цели 5.700 километри.