TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Google Camera апликацијата располага и со Selfie Flash

Телефони.мк - 12.08.2017

Google во Play Store лансираше нова верзија на Google Camera апликацијата наменета за речиси сите видови на Android смартфони наменета како основен избор освен ако производителот не наметне своја апликација за сликање и снимање.

Android O стартува на 21 август

Телефони.мк - 12.08.2017

Android 8.0 или со кодно име Android O како најнова верзија на оперативниот систем во посед на Google ќе стартува на 21 август кога ќе биде доставен до Nexus и Pixel смартфоните од поновата генерација.

Google Camera 4.4 новитетите ќе се вселат кај Pixel, Nexus и Android One

Телефони.мк - 11.08.2017

Google ја ослободи најновата Google Camera 4.4 верзија, за сите корисници на Pixel , Nexus, и Android One во Play Store . Најновата надградба за апликацијата ги подобрува новитетите што беа претставени со Dev Preview 3 кај Android O beta.