TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДУИ вечерва во Сарај

ТВ21 - 06.10.2017

Кандидатот на ДУИ за градоначалник на општина Сарај, Блерим Беџети, денеска ја претстави неговата изборна програма, како што рече, за еден Сарај кој ќе биде економски развиен и урбанизиран.

Ахмети: Нема друга алтернатива освен соработка меѓу Албанците и Македонците

А1 On - 06.10.2017

Република Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници – Албанци и Македонци. Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача денеска од Сарај лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Ахмети: Продолжување на проектите за доброто на сите граѓани

МРТ - 06.10.2017

Демократската унија за интеграција на митинг во скопски Сарај. Лидерот на партијата, Али Ахмети од собирот во кумановско Матејче рече дека се посветени на создавање подобра и побезбедна иднина...

Ахмети: Нема друга алтернатива освен соработка меѓу Албанците и Македонците

+инфо - 06.10.2017

Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача денеска од Сарај лидерот на ДУИ Али Ахмети. Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници - Албанци и Македонци.

Зборот си е збор! Зоран е со Али!

Deutsche Welle - 05.10.2017

Таа определба на некогаш ВМРО, сега споделена од СДСМ дека „ДУИ не смее да падне” однапред ја обесмислува неизвесноста на изборите и ја дефинира неизбежната политика која ќе уследи по нив. Колумна на Арсим Зеколи.

Кандидатот за градоначалник од ДУИ за Липково ја претстави изборната програма

+инфо - 05.10.2017

Претставувајќи ја изборната програма, Арифи истакна дека проектите во програмата се произлезени од барањата на граѓаните. Изградба на патна инфраструктура, завршување на водоводната мрежа, отворање на економска зона во село Никуштак и завршување на ...

Алијанса за Албанците во Сарај

ТВ21 - 05.10.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на собирот во Сарај рече дека кандидатите на ДУИ нема да имаат лице пак да побараат мандат, бидејќи тие немаа успех ниту на локално, ниту на централно ниво.

Собири на ДУИ во Слупчане и Матејче

ТВ21 - 05.10.2017

Демократската унија за интеграции денеска ќе одржи собири во село Слупчани во Општина Куманово, каде високи претставници на оваа партија ќе имаат средба со жителите и ќе ги посетат гробиштата на паднатите борци.

ДУИ: Посветени сме да создадеме подобра и побезбедна иднина...

Н.Македонија - 05.10.2017

ДУИ: Посветени сме да создадеме подобра и побезбедна иднина Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково, а вечерва присуствуваше на промотивниот митинг на кандидатите Еркан Арифи за ...

Ахмети: Нема друга алтернатива освен соработка меѓу Албанците и Македонците...

Н.Македонија - 06.10.2017

Ахмети: Нема друга алтернатива освен соработка меѓу Албанците и Македонците Република Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници - Албанци и Македонци.

Кандидатот за градоначалник од ДУИ за Липково ја претстави изборната програма

А1 On - 05.10.2017

Изградба на патна инфраструктура, завршување на водоводната мрежа, отворање на економска зона во село Никуштак и завршување на изградбата на културниот дом најави кандидатот за градоначалник од ДУИ за општина Липково, Еркан Арифи.

ДУИ: Посветени сме да создадеме подобра и побезбедна иднина

А1 On - 05.10.2017

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково, а вечерва присуствуваше на промотивниот митинг на кандидатите Еркан Арифи за градоначалник и на листата за советници на ДУИ за локалното ...

Ахмети ги повика Албанците во Скопје да гласаат за Шилегов

Макфакс - 06.10.2017

Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници – Албанци и Македонци. Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача денеска од Сарај лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Кандидатот за градоначалник на Липково од ДУИ ја бара поддршката

Сител - 05.10.2017

Изградба на патна инфраструктура, завршување на водоводната мрежа, отворање на економска зона во село Никуштак и завршување на изградбата на културниот дом најави кандидатот за градоначалник од ДУИ за општина Липково, Еркан Арифи.

Али Ахмети во Липково: Понудата на ДУИ не е кампања, туку обврска за подобра иднина

ТВ21 - 05.10.2017

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково, а вечерва присуствуваше на промотивниот митинг на кандидатите Еркан Арифи за градоначалник и на листата за советници на ДУИ за ...

Ахмети: Нема друга алтернатива освен соработка меѓу Албанците и Македонците

Слободен Печат - 06.10.2017

Република Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници – Албанци и Македонци. Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача денеска од Сарај лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Ахмети: Не сакавме јазикот да биде политизиран за време на кампањата

+инфо - 05.10.2017

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково. Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково, а вечерва присуствуваше ...

Ахмети: Нема друга алтернатива освен соработка меѓу Албанците и Македонците

Локално - 06.10.2017

Република Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници – Албанци и Македонци. Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача денеска од Сарај лидерот на ДУИ Али Ахмети.

ЛИ2017/ Ахмети: Во текот на последните 15 години, ДУИ остави длабоки траги меѓу Албанците

Либертас - 05.10.2017

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково, а вечерва присуствуваше на промотивниот митинг на кандидатите Еркан Арифи за градоначалник и на листата за советници на ДУИ за локалното ...

Ахмети ги повика Албанците во Скопје да гласаат за Шилегов

Точка - 06.10.2017

Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници – Албанци и Македонци. Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача денеска од Сарај лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

ДУИ: Посветени сме да создадеме подобра и побезбедна иднина

Локално - 05.10.2017

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково, а вечерва присуствуваше на промотивниот митинг на кандидатите Еркан Арифи за градоначалник и на листата за советници на ДУИ за локалното ...

ЛИ2017/ Ахмети: Нема друга алтернатива освен соработка меѓу Албанците и Македонците

Либертас - 06.10.2017

Република Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници – Албанци и Македонци. Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача денеска од Сарај лидерот на ДУИ Али Ахмети.

ДУИ: Посветени сме да создадеме подобра и побезбедна иднина

Вечер - 05.10.2017

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково, а вечерва присуствуваше на промотивниот митинг на кандидатите Еркан Арифи за градоначалник и на листата за советници на ДУИ за локалното ...

Ахмети ги повика Албанците во Скопје да гласаат за Шилегов

Sky - 07.10.2017

Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници – Албанци и Македонци. Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача денеска од Сарај лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

ДУИ: Посветени сме да создадеме подобра и побезбедна иднина

Телевизија Нова - 05.10.2017

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети попладнево ги посети селата Слупчане, Отља и Липково, а вечерва присуствуваше на промотивниот митинг на кандидатите Еркан Арифи за градоначалник и на листата за советници на ДУИ за локалното ...

ЛИ2017/ Ахмети: Нема друга алтернатива освен соработка меѓу Албанците и Македонците

Вечер - 07.10.2017

Република Македонија нема друга алтернатива освен соработка меѓу двете најголеми заедници - Албанци и Македонци. Само на овој начин, заедно можеме да бидеме сигурни во чекорите што не очекуваат, порача синоќа од Сарај лидерот на ДУИ Али Ахмети ...

Ахмети: Гласајте за ДУИ поради доброто на Албанцитe

+инфо - 06.10.2017

Истакнал дека во последните петнаесет години ДУИ оставило длабоки траги кај Албанците од овој регион. Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, во четвртокот попладне престојуваше во неколку села во општина Липково, Слупчане, ...

Ахмети во Липково: Се залагам за подобра иднина

Точка - 06.10.2017

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, во четврток попладне престојуваше во неколку села во општина Липково, Слупчане, околината на Липково, додека во вечерните часови беше во Матејче каде учествуваше на промотивниот собир ...

Ахмети во Липково: Гласајте за ДУИ не поради „силните мускули“ туку за доброто на Албанците

Sky - 06.10.2017

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, во четвртокот попладне престојуваше во неколку села во општина Липково, Слупчане, околината на Липково, додека во вечерните часови беше во Матејче каде што учествуваше на промотивниот ...