TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судот потврди 20 дена притвор за Навални

МКД - 06.10.2017

Навални (41) сака да се кандидира за претседател во 2018 година, иако неговата правосилна кривична пресуда во тоа го спречува. Судот во Москва денеска ја потврди 20-дневната затворска казна на лидерот на опозицијата, Алексеј Навални, додека ...

Затвор за противникот на Путин

Канал5 - 06.10.2017

20 дена затворска казна за Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални , одреди судот во Москва . Во осто време во Москва полицијата вршеше претрес во неговиот штаб пред утрешните протести на опозицијата .

Путин до крајот на годинава ќе одлучи дали пак ќе се кандидира за друг мандат

24 Вести - 05.10.2017

Претседателот на Русија Владимир Путин изјави дека до крајот на годинава ќе одлучи дали повторно ќе се кандидира за уште еден мандат. Путин кој има поддршка на 80 насто од граѓаните, изјави дека се уште не решил дали ќе влезе во трката за освојување ...