TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телеграма од Божиновска до МПЦ-ОА по повод 50 години автокефалност

А1 On - 17.07.2017

Директорoт на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, Валентина Божиновска денеска упати телеграма со честитки до Македонската православна црква – Охридска архиепископија и архиепископот охридски и македонски г.г.

МПЦ-ОА одбележува половина век од интронизацијата на првиот архиепископ охридски и македонски г.г. Доситеј

Макфакс - 17.07.2017

МПЦ-ОА в среда ќе го одбележи јубилејот – 50 години од интронизацијата на првиот архиепископ охридски и македонски г.г. Доситеј на возобновената Охридска архиепископија. Во одбележувањето соодветно е вклучена Дебарско-кичевската епархија, од каде ...

Телеграма од Божиновска до МПЦ-ОА по повод 50 години автокефалност

Локално - 17.07.2017

Директорoт на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, Валентина Божиновска денеска упати телеграма со честитки до Македонската православна црква – Охридска архиепископија и архиепископот охридски и македонски г.г.

50 години од интронизацијата на првиот Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Доситеј

OhridNews - 17.07.2017

Дебарско–кичевската епархија ги известува православните верници дека на 19-ти Јули, среда, кога православната црква го слави споменот на Св.Сисој Велики, Македонската православна црква-Охридска Архиепископија, го слави јубилејот 50 години од ...

Честитка до МПЦ-ОА по повод 50 години автокефалност...

Н.Македонија - 18.07.2017

Честитка до МПЦ-ОА по повод 50 години автокефалност Директорката на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, Валентина Божиновска, упати телеграма со честитки до Македонската православна црква - Охридска архиепископија и ...