TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Акција на социјалните мрежи за „помош“ на кутриот милионер

Фактор - 12.08.2017

Џанлука Ваки кој веќе ја ситни седмата деценија од животот се најде во финансиски проблеми откако италијанските банки му запленија дел од неговиот недвижен имот со луксузни вили, како и скапите јахти.

Милионерот фалбаџија падна од јахта на педалинка

Идивиди - 12.08.2017

Италијанскиот милионер и плејбој, Џанлука Ваки, ужива да се фали со својот луксузен стил на живот, кој опфаќа скапи автомобили, супер луксузни јахти и се разбира екстра згодни девојки. Впрочем сите оние кои го следат неговиот профил на Instagram ...