TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Георгина откри детали од животот со Роналдо (фото)

Спортски - 07.12.2017

Георгина Родригез, вереницата на Кристиано Роналдо и мајка нанеговото најмало дете, за шпанскиот „Хело“ проговори со животот со фудбалската легенда. Атрактивната Георгина веќе година и половина е во врска со Роналдо.

Георгина ја покажа ќерката во списание

Екипа - 07.12.2017

Георгина Родригез, избраничката на Кристијано Роналдо, реши да ја покаже ќерката Алана Мартина на јавноста, со ексклузивна фотосесија во шпанското списнание „Hola!“. Таа се породи во елитна клиника во Мадрид, а вели дека немала никакви проблеми, ...

Запознајте ја ќерката на Кристијано Роналдо

ЗаЗабава - 06.12.2017

Георгина Родригез конечно на светот ја покажа својата ќерка Алана Мартина. Фановите на славниот фудбалер до сега немаа можност да се запознаат со неговото четврто дете, се додека таа и нејзината мајка не се појавија на насловната страна на шпанскиот ...

Роналдо и Џорџина го покажаа бебето (ВИДЕО)

Стандард - 06.12.2017

Кристијано Роналдо и неговата свршеница Џорџина ја покажаа за прв пат ќерката Алана Мартина. Бебето се роди на 12 ноември, а шпанското издание „Hola“ и посвети посебен број. „Раѓањето на бебето беше сосема поразлично отколку што замислував.

Георгина откри детали од животот со Роналдо (фото)

Таратур - 07.12.2017

Георгина Родригез, вереницата на Кристиано Роналдо и мајка нанеговото најмало дете, за шпанскиот „Хело“ проговори со животот со фудбалската легенда. Атрактивната Георгина веќе година и половина е во врска со Роналдо.

Џорџина Родригез заедно со ќеркичката Алана Мартина на насловната страница на списанието “Hola”

КадеВечер - 06.12.2017

На насловната на најновиот број на списанието “Hola”, ја красат Џорџина Родригез, заедно со нејзината ќеркичка Алана Мартина. Алана Мартина е името на ќеркичката на Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез, која се роди на 12-ти ноември.

Фотки и видео од првата фотосесија: Џорџина Родригез ја претстави ќеркичката Алана Мартина

Црнобело - 06.12.2017

Џорџина Родригез за првпат на светот му ја претстави малечката Алана Мартина преку фотосесијата за шпанскиот магазин Hola! Зборувајќи за мајчинството, таа вели: „Среќна сум, преполна со љубов во секоја пора од мојата кожа.

Мајчинска љубов: Џорџина Родригез во слатка фотосесија со нејзиното прво бебенце со Кристијано Роналдо

Фемина - 05.12.2017

Џорџина Родригез сними слатка фотосесија со новородената ќеркичка. Убавата Шпанка нежно ја држи и милува малата Алана Мартина во видеото и на фотографиите за списанието Hola. 22-годишната девојка на Кристијано Роналдо ја истакна привлечната фигура ...