TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Роналдо и друштвото со воен авион пристигнаа во Андора

Спортклуб - 06.10.2017

Португалската фудбалска селекција, предводена од првата звезда на тимот, Кристијан Роналдо утре го игра квалификацискиот натпревар со Андора. Се ќе беше во реди и овој меч немаше да предизвика толкава јавна фама, ако португалците не се решеа на пад ...

ШТО Е СИГУРНО, СИГУРНО Е: Со што се возат Роналдо и соиграчите (ВИДЕО+ФОТО))

SportMedia - 06.10.2017

В сабота навечер селекцијата на португалија гостува во Андора каде треба да го одиогра претпоследнито меч од квалификациите за СП 2019 година во Русија. Но, челнците на португалската фудбалска федерација се одлучија за еден несекојдневен потег, ...