TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗТ поведе со 2-1, „Штрковите“ на чекор до нова титула

МКД - 19.05.2017

МЗТ Скопје одново славеше пред своите фанови и со 2-1 поведе во финалната серија против Карпош Соколи „Штрковите“ ја искористија предноста на домашен терен за да стигнат до победа од 86-80 над Карпош Соколи.

Назор: Го контролиравме мечот од самиот старт, заслуживме да триумфираме

Екипа - 19.05.2017

Тренерот на МЗТ Скопје, Анте Назор, смета дека неговата екипа ја заслужи вечерашната победа над Карпош Соколи, втора во финалната серија за водство од 2-1, бидејќи го контролираа мечот од самиот почеток.

МЗТ си играше со оган, ама на крај ги ’изгоре’ соколите (86-80)

Екипа - 19.05.2017

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј. „Металците“ имаат водство од 2-1 во победи, откако вечерва во „Јане Сандански“ славеа со ...

МЗТ поведе со 2-1 во финалето против Соколи

Сител - 19.05.2017

МЗТ Скопје Аеродром ја забележа втората победа против Карпош Соколи во финалето на плејофот. Аеродромци пред својата публика ги совладаа „Соколите“ со 86-80 со што поведоа со 2-1 во финалната серија која се игра до три добиени натпревраи.

„Металците" го направија и вториот чекор

SportMedia - 19.05.2017

Само уште еден триумф ги дели кошаркарите на МЗТ Скопје од освојуѕавње на шампионскиот трефеј, за нив шестти по ред. По втор пат на домашен терен „металците" беа подобри од „соколите", па веќе во недела навечер (20.

Назор задоволен од победата, Николиќ се воздржа од коментар

Макфакс - 19.05.2017

Анте Назор, предводникот на МЗТ, не го криеше задоволството по победата на неговиот тим во третиот меч од финалната серија против Карпош Соколи (86:80), додека неговиот колега Драган Николиќ се воздржа од кометар.

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

+инфо - 19.05.2017

Следниот натпревар се игра на 21.мај во недела во СЦ „Борис Трајковски“, а доколку МЗТ Скопје победи ќе ја одбрани шампионската титула. Екипата на МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето на плеј офот откако вечерва во натпреварот број 3 на ...

МЗТ го доби третиот меч, води против Карпош 2-1

Макфакс - 19.05.2017

Кошаркарите на МЗТ го добија третиот меч од финалната серија во домашното првенство против Карпош Соколи 86:80 (21-16; 23-18; 19-20; 23-26) и поведоа со 2-1 во серијата. На МЗТ му е потребна уште една победа за да ја одбрани титулата, односно да ја ...

МЗТ ги врати „соколите“ во живот, но сепак поведе со 2:1 во финалето

Дерби - 19.05.2017

МЗТ Скопје Аеродром ја врати предноста во финалната серија со вечерашната победа која ја оствари на домашен терен против екипата на Карпош Соколи, триумф кој тимот на Анте Назор самиот си го закомпликува на крајот со неколку загубени топки и ...

Шампионот не дозволи „брејк“, МЗТ го врати водството против К.Соколи

Gol.mk - 19.05.2017

Екипата на МЗТ Скопје со триумф во третиот натпревар над Карпош Соколи (86-80) го врати водството од 2-1 во финалната серија и веќе в недела ќе има прва шанса да дојде до одбрана на шампионскиот трон во мак-баскетот.

МЗТ Скопје води во плеј-оф серијата против Карпош Соколи

Спортклуб - 19.05.2017

МЗТ Скопје вечерва оствари триумф против Карпош Соколи во финалната серија (86:80), и обезбеди водство од 2:1 по првите три меча. Аеродромци сега се наоѓаат на една победа од одбрана на титулата, но сигурно дека денешниот меч не им беше лесен, ...

Што сакаа „соколите“? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 19.05.2017

Не им беше мило на гостинските играчи и стручен штаб, а особено на раководството на Карпош Соколи што во најголем дел од дуелот во СЦ „Јане Сандански“ беа во негатива, а на крајот и загубија од МЗТ Скопје со резултат (86:80).

ДОМАШНИОТ ТЕРЕН Е ПРЕДНОСТ: МЗТ Скопје со нов триумф во „Јане Сандански“

Телеграф - 19.05.2017

Кошаркарите на шампионот дојдоа до втор триумф и сега се на чекор од титулата во првенството Екипата на МЗТ Скопје со 86:80 се избори за втора победа против Карпош Соколи и на тој начин дојде до предност од 2:1 во финалната серија така што сега е ...

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

Вечер - 19.05.2017

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје, поведе со 2:1 во финалната серија во кошаркарската Суперлига, откако во СЦ „Јане Сандански“ го совлада тимот на Карпош соколи со 86:80 „Металците“ сега се на една победа до одбрана на титулата, иако ...

Николиќ: Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни. Назор: Победата е наш императив

SportMedia - 19.05.2017

По триумфот над МЗТ Скопје, Карпош Соколи дека оваа година нема да гледаме здодевно финале. Резултатот е 1-1, а новата пресметка за титулата се игра вечерва (19 часот) во СЦ „Јане Сандански“, победникот на овој дуел ќе се најде на чекор до крајната ...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Курир - 19.05.2017

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула. Двата тима на претходните дуели ја искористија предноста на домашниот терен и постигнаа победи, па така ...

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2:1

Алфа - 19.05.2017

Вечерва од 19 часот се игра третиот натпревар од финалната серија во разигрувањето за шампионската титула во кошаркарското првенство на Македонија. МЗТ Скопје и Карпош Соколи во досегашниот тек од финалето имаат по една победа и во вечерашниот дуел ...

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3 – от натпревар од финалната серија

Телевизија Нова - 19.05.2017

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија вечерва МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека Карпош Соколи во рамки на 3 – от дуел од финалната серија. По првите два натпревара резултатот е нерешен 1-1 откако и двата тима го искористија домашниот терен.

МЗТ не дозволи изненадување, уште еден чекор до шестата титула во низа

Република - 19.05.2017

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј. „Металците“ имаат водство од 2-1 во победи, откако вечерва во „Јане Сандански“ славеа со ...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

А1 On - 19.05.2017

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето на плеј офот откако вечерва во натпреварот број 3 на домашен терен го совладаа тимот на Карпош Соколи со 86:80 (21:16; 23:18; 19:20 и 23:26).

МЗТ против Карпош Соколи вечерва брка водство во финалето од плеј-офот

Спортклуб - 19.05.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва ќе го пречекаат тимот на Карпош Соколи (19:00 часот) во третиот меч од финалето во плеј-офот, во обид да дојдат до ново водство односно да дојдат на чекор од освојувањето на нова титула.

Можат ли „соколите“ да го освојат и Аеродром?

Екипа - 19.05.2017

МЗТ Скопје и Карпош соколи вечерва во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе ја почнат битката во третиот финален меч од кошаркарскиот плејоф на Македонија. По првите две средби резултатот гласи 1-1, но на кошаркарите на Карпош соколи им е јасно дека ...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

А1 On - 19.05.2017

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула. Двата тима на претходните дуели ја искористија предноста на домашниот терен и постигнаа победи, па така ...

Бесплатен влез: МЗТ бара помош од навивачите за триумф над Карпош соколи

Екипа - 18.05.2017

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот), да биде бесплатен, се со цел избраниците на Анте Назор да добијат што поголема поддршка од трибините во обид да забележат победа и ...

Слободен влез: МЗТ бара помош од навивачите во битката со „соколите“

Дерби - 18.05.2017

МЗТ Скопје потфрли сезонава во АБА лигата, не го освои Купот на Македонија и за да се спаси сезонава мора да се одбрани пехарот во домашниот пампионат, но тоа воопшто нема да биде лесно зошто на другата страна е мотивираниот состав на Карпош Соколи.

Небитно ли му е првенството на Наумоски!?

SportMedia - 18.05.2017

Нова интересна ситуација во македонската кошарка. Доколку в недела заврши плеј-оф финалето и една од екипите конкуренти за освојување на шампионската титула, МЗТ Скопје и Карпош Соколи дојде до третата победа, во тој случај пехарот повторно ќе треба ...

Заиграа подзаспаните соколи за прва победа ...

Н.Македонија - 18.05.2017

Заиграа подзаспаните соколи за прва победа Триото кошаркари на Карпош соколи, Драган Лабовиќ (двоен ефект од 24 поени и 10 скока), Бојан Трајковски (14 поени) и Дарко Соколов со 12 поени, заиграа онака како што се очекуваше и дадоа огромен придонес ...

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

+инфо - 19.05.2017

Следниот натпревар ќе се игра на 21.мај недела, кога може да биде познат и правкот се разбира доколку истата екипа победи на денешниот натпревар. Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната ...

Фановите ќе можат бесплатно да го бодрат МЗТ Скопје

Вечер - 18.05.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром утре во 19 часот ќе го одиграат третиот натпревар од плејоф финалето со Карпош соколи во обид да дојдат до 2-1 во серијата што се игра до три победи Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во ...

МЗТ АПЕЛИРА ДО НАВИВАЧИТЕ: Дојдете и помогнете ни пак да ги победиме „соколите“

SportMedia - 18.05.2017

МЗТ Скопје и Карпош Соколи утревечер ја продолжуваат битката за титулата. По поразот во „Борис Трајковски“, бранителот на титулата сака максимално да ја искористи предноста на домашен терен и да поведе со 2-1.

МЗТ Скопје ги отвора вратите за навивачите, помошта е повеќе од потребна

Република - 18.05.2017

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот) да биде бесплатен со цел избраниците на Анте Назор да добијат што поголема поддршка од трибините во обид да забележат победа и да ...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

Телевизија Нова - 18.05.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ со што играчите би ...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

Курир - 18.05.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ со што играчите би ...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

+инфо - 18.05.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од ...

МЗТ Скопје со бесплатен влез бара помош од навивачите за мечот против Карпош Соколи

МКД - 18.05.2017

Утре со почеток од 19 часот МЗТ Скопје го игра третиот натпревар од финалната серија против Карпош Соколи, а раководството на клубот одлучи да не се плаќа билет за овој меч. Клубот со бесплатен влез сака да создаде подобра атмосфера за многу ...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

А1 On - 18.05.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ со што играчите би ...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

Скопје инфо - 18.05.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот. Со цел максимално да се пополнат трибините во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ со што играчите би ...

МЗТ Скопје бара поддршка од навивачите, за утрешниот меч против „соколите“ влезот слободен

Gol.mk - 18.05.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје утревечер на свој терен ќе го одиграат третиот натпревар од плејоф-финалето со Карпош Соколи и ќе имаат шанса да дојдат до водство од 2-1 во серијата што се игра до три победи.