TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антиќ: Чекав десет години за повторно да ги почувствувам овие овации и атмосфера

Gol.mk - 06.10.2017

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ со десет поени зад своето име дебитираше во првиот меч за Црвена Зведа по неговата преселба од Фенербахче. По победата над Мега Лекс, тој беше одушевен од атмосферата во „Пионир“ и изјави дека е пресреќен што после ...

Антиќ: 10 години чекав повторно да ги слушнам овие навивачи!

Спортски - 05.10.2017

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ вчера по втор пат дебитираше за Црвена Звезда во официјален натпревар. Антиќ со 10 поени му помогна на тимот во победата, а потоа изјави дека 10 години чекал за повторно да ги слушне навивачите на тој клуб.

Антиќ: Имам бејзбол палка во соблекувалната, мораат да ме слушаат младите

МКД - 05.10.2017

Перо Антиќ ги одигра првите минути за Црвена звезда по неговото враќање во белградскиот клуб, импресиите кај навивачите но и кај македонскиот кошаркар се големи. Во натпревар од Аба Лигата, Црвена звезда со 90:80 го победи тимот на Мега Бемакс.

Антиќ: Младите мораат да ме слушаат, чувам безбол палка

Спортски - 05.10.2017

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ вчера ги забележа првите минути и поени во неговиот втор мандат во Црвена Звезда која славеше над Мега Бемакс со резултат 90:80. Антиќ во овој натпревар успеа да постигне 10 поение и од три обиди постигна четири ...

Перо Антиќ: Чувам и безбол палка за помладите, ако не ме слушаат…

Екипа - 05.10.2017

Перо Антиќ запиша одлично деби по враќањето во дресот на белградска Црвена Звезда…. Македонскиот кошаркар беше дочекан со овации од навивачите на „црвено-белите“, а дополнително потоа поздравен и по одличниот ефект од десет поени за само десет ...

Интервјуто на Антиќ го прекина неговиот стар ривал, погледнете ја реакцијата на Перо (Видео)

Спортски - 05.10.2017

Антиќ по завршувањето на натпреварот против Мега Бемакс очекувано беше одлично расположен, а додека ја даваше изјавата за спрските медиуму му пријде трнерот на Бемакс, Дејан Милојевиќ со кого своевремено водеше голема борба во првиот мандат на Антиќ ...

Антиќ: Во соблекувалната чувам безбол палка, за (по)младите – ако не ме слушаат!

Sport 1 - 05.10.2017

Македонскиот кошаркарски интернационалец, Перо Антиќ, имаше одлично второ деби во дресот на Црвена звезда, откако синоќа постигна 10 поени за исто толку минути во победата против Мега Бемакс (90-80) во меч од 2. коло од АБА-лигата.

Антиќ за Црвена звезда: Би сакал ваков проект и во Македонија

Макфакс - 05.10.2017

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ за српските медиуми рекол дека би сакал во Македонија да постои проект каков што е Црвена звезда. Искусниот крилен центар синоќа дебитираше за Црвена звезда, во која се врати по една деценија.

Антиќ: Во соблекувалната имам бејзбол палка, младите мора да ме почитуваат!

Gol.mk - 05.10.2017

Перо Антиќ по цели 10 години се врати во тимот на Црвена Звезда и во синоќешната победа против Мега Лекс во рамките на АБА лигата го имаше своето официјално деби во „црвено-белиот“ дрес. По завршувањето на мечот нашиот Антиќ за „ Моцарт спорт “ ги ...

Антиќ до младите соиграчи во Црвена Звезда: Чувам безбол палка во соблекувалната ако некој не слуша

Дерби - 05.10.2017

Перо Антиќ во дебитантскиот настап за Црвена Звезда, одигра фантастична партија. Македонскиот кошаркар првпат влезе во игра во завршницата на првиот период од АБА дуелот против Мега и уште во првиот шут погоди тројка и тоа со сирената.

Антиќ: Чувам бејзбол палка во соблекувалната за помладите

SportMedia - 05.10.2017

Минаа десет години од последниот настап на Перо Антиќ во дресот на Црвена Звезда, но судејќи според вчерашниот меч, некогашниот македонски репрезентативец исто како никогаш да не го напуштил овој клуб.

Антиќ: Се надевам еден ден и во Македонија ќе има проект како овој на Црвена Звезда

Спортклуб - 05.10.2017

Македонскиот кошаркарски интернационалец и поранешен репрезентативец, Перо Антиќ по враќањето во Црвена Звезда го запиша и официјалното деби во победат над Мега Бемакс. Антиќ на мечот забележа 10 поени и притоа гласно беше поддржан од гледалиштето ...

Овации за Антиќ, Црвена звезда славеше над Мега (Видео)

Кајгана - 05.10.2017

Перо Антиќ имаше успешно деби во дресот на Црвена звезда. Македонскиот интернационалец во второто коло, во АБА лигата, уфрли 10 поени во победата на Црвена звезда над Мега Бемакс 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19).

Перо Антиќ со одлично издание пред своите навивачи (Видео)

Вечер - 05.10.2017

Во второто коло од АБА лигата, Црвена звезда славеше со 90:80 против Мега, а една од клучните фигури во триумфот беше токму Антиќ Најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ, доживеа вистински овации во Белград во враќањето, по десет години, во ...

Формата е пролазна, класата е вечна, еден е Перо Антиќ

Оff.net - 05.10.2017

По пауза од 10 години, миленикот на навивачите на Црвена Звезда се врати во нивниот табор. Тие го поздравија со овации, а по само неколку секунди на паркет тој им возрати со тројка за ерупција од ...

Антиќ за Црвена звезда: Би сакал ваков проект и во Македонија

Точка - 05.10.2017

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ за српските медиуми рекол дека би сакал во Македонија да постои проект каков што е Црвена звезда. Искусниот крилен центар синоќа дебитираше за Црвена звезда, во која се врати по една деценија.

На Македонија и треба проект како Црвена звезда

Вечер - 05.10.2017

Се надевам еден ден и во Македонија ќе има проект како овој на Црвена звезда, изјави Антиќ, кој на своето деби за Црвена звезда забележа десет поени Најдобриот македонски кошаркарар, Перо Антиќ по враќањето во Црвена звезда го запиша и официјалното ...

Овации за Антиќ, Црвена звезда славеше над Мега

Точка - 05.10.2017

Перо Антиќ имаше успешно деби во дресот на Црвена звезда. Македонскиот интернационалец во второто коло, во АБА лигата, уфрли 10 поени во победата на Црвена звезда над Мега Бемакс 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19).

АБА: Деби на Антиќ со победа

Сител - 05.10.2017

Перо Антиќ имаше успешно деби во дресот на Црвена звезда. Македонскиот интернационалец во второто коло, во АБА лигата, уфрли 10 поени во победата на Црвена звезда над Мега Бемакс 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19).

Овации за Антиќ, Црвена звезда славеше над Мега

Sky - 05.10.2017

Перо Антиќ имаше успешно деби во дресот на Црвена звезда. Македонскиот интернационалец во второто коло во АБА лигата постигна 10 поени во победата на Црвена звезда над Мега Бемакс 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19).