TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивач на Работнички „избоксирал“ полицаец

+инфо - 20.03.2017

Навивачи на кошаркарскиот клуб, на натпревар помеѓу Работнички и Куманово, навредувале полицајци. Во спортска сала во Градски парк, во која се играл кошаркарскиот натпревар помеѓу екипите на Работнички и Куманово, двајца полициски службеници кои ...

Навивач удрил полицаец на кошаркарски натпревар...

Н.Македонија - 20.03.2017

Навивач удрил полицаец на кошаркарски натпревар Двајца полициски службеници кои биле ангажирани на обезбедување, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички, од кои четворица се обиделе и физички да ги ...

Навивачи нападнале полициски службеници

Слободен Печат - 20.03.2017

На 19.03.2017 година околу 18.00 часот во Скопје во Спортска сала во Градски парк, во која се играл кошаркарскиот натпревар помеѓу екипите на КК Работнички и КК Куманово, двајца полициски службеници кои биле ангажирани на обезбедување, биле ...

Момче-навивач нападна полицаец

МКД - 20.03.2017

Вчера околу 18 часот во Скопје во Спортска сала во Градски парк, во која се играл кошаркарскиот натпревар помеѓу екипите на КК Работнички и КК Куманово, двајца полициски службеници кои биле ангажирани на обезбедување, биле навредувани и ...

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички – Куманово

А1 On - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички - Куманово

Вест - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички - Куманово

Сител - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички – Куманово

Либертас - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички – Куманово

Нетпрес - 20.03.2017

Како што информира МВР, настанot се случил околу 18 часот во Спортската сала во Градски парк во Скопје, а еден од напаѓачите е приведен. Едниот од навивачите на КК Работнички, Д.А. (18) од Скопје, при обидот да биде приведен, пружал активен отпор и ...

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички - Куманово

Канал5 - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички – Куманово

Точка - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички - Куманово

24 Вести - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички – Куманово

Локално - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

ЕДНО ЛИЦЕ Е ПРИВЕДЕНО: Нападнати полицајци на натпреварот Работнички - Куманово

Телеграф - 20.03.2017

Како што информира МВР, настанот се случил околу 18 часот во спортската сала во Градски парк во Скопје, а еден од напаѓачите е приведен Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и ...

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички - Куманово

еМагазин - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички – Куманово

Репортер - 20.03.2017

Двајца полициски службеници ангажирани за обезбедување на вчерашниот кошаркарски натпревар меѓу Работнички и Куманово, биле навредувани и омаловажувани од група навивачи, а имало обид и за физички напад.