TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џабе е фудбалска икона и светски шампион, обезбедувањето не сакаше да го пушти Дел Пјеро да се види со Меси (ВИДЕО)

МКД - 10.11.2017

Легендата на Јувентус и Италија, Алесандро Дел Пјеро имаше непријатно искуство со обезбедувањето во хотелот каде што беше сместена репрезентацијата на Аргентина кога се обиде да го посети пријателот Лео Меси Популарниот „Пинтурикио“ оваа недела ...

Ма, ако сакаш биди и Дел Пјеро, не може да влезеш кај Меси! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Алесандро Дел Пјеро, очигледно, не е онаа „фаца“ од пред една деценија бидејќи обезбедувачите во еден руски хотел не го познаа. Аргентина и Русија утре (14 ч.) ќе играат пријателска средба, а легендата на Италија и на Јувентус, бидејќи во Москва, ...

Најубавиот гол во историјата на Јувентус? – Секако, Алекс Дел Пиеро! (Видео)

Спортски - 10.11.2017

Навивачите ќе се сложат, ова навистина е ремек дело и клубот не погреши. За 120 години постоење ова е најубавиот момент во историјата на овој гигант… Овој гол на сите навивачи на Јувентус им е добро познат, сите се сеќаваат на ова попладне и голот ...

На Буфон му здодеаја прашањата за пензија: Ќе ви откријам една голема тајна

Дерби - 10.11.2017

Џиџи Буфон ќе наполни 40 години во јануари и пред баражот со Шведска повторно беше запрашан околи неговото пензионирање. Голманот на Јувентус одговори со насмевка. – Еден ден ќе морам да ја напуштам репрезентацијата, но сега ќе ви откријам една ...

БРУКА: Обезбедувањето на го пушташе Дел Пјеро кај Меси – Алекс возврати со спектакуларно селфи!

Спортски - 10.11.2017

Неверојатни сцени доаѓаат од Русија, каде легендата на италијанскиот фудбал Алесандро дел Пјеро доживеа голема непријатност. Имено, Италијанецот сакаше да влезе во хотелот каде што се наоѓаат аргентинските фудбалери кои играат пријателска средба ...

Кога цреп не го знае Дел Пјеро па не го пушта кај Меси

Оff.net - 10.11.2017

Иконата на италијанскиот фудбал Алесандро Дел Пјеро тргнал да се види со Меси во еден хотел во Москва Аргентина утре игра пријателска со Русија (од 14:00). Ама се погодило еден дибек од обезбедувањето ем да не знае англиски ем да не знае кој е Дел ...

Дел Пјеро објави уникатна фотографија со три големи ѕвезди и постави едно прашање: Кој ќе беше „десетка“ ако игравме во ...

Дерби - 10.11.2017

Алесандро Дел Пјеро во текот на вчрашниот ден го славее својот 43-ти родененден, а покрај безбројните честитки и искрени пораки кои ги доби на социјалните мрежи, легендата на Јувентус имаше можност да се соочи и со голем број важни фудбалски имиња ...

Кака, Дел Пјеро, Зидан и Алонсо - непроценлива фотографија!

Sport 1 - 10.11.2017

Кога на иста фотографија ќе се најдат Зидан, Дел Пјеро, Чаби Алонсо и Кака, се добива најскапото селфи на светот. Нема потреба да се објаснува за какви легенди станува збор, доволно е да се напомене фактот дека на оваа слика се наоѓаат играчи кои ја ...

Најфудбалското селфи во историјата

SportMedia - 09.11.2017

Правењето селфи фотографии веќе неколку години е популарно во цел свет. Милиони селфи фотографии се направени, но ова можеби е најфудбалското во историјата. Рикарко Кака слика, а до него се Алесандро дел Пјеро, Чаби Алонсо и Зинедин Зидан.

Четири фудбалски богови на едно место (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2017

Русија влегува во последни подготовки пред почетокот на Светското првенство во јуни 2018 година. Во главниот град Москва се организира дружење со поранешните освојувачи на „фдубалската божица“, односно трофејот на Мундијалот.

Касиљас: Ако Буфон брани до 40-тата година, јас ќе бранам до мојата 41-ва година!

Gol.mk - 09.11.2017

Икер Касиљас, кој го брани голот на Порто, изјави дека не размислува за повлекување од фудбалските терени и како пример го посочи неговиот голем пријател, Џанлуиџи Буфон. Легендарниот Буфон најави повлекување по Мундијалот во Русија, но за да биде ...

ФОТО: Многу скапа фотографија

СуперСпорт - 09.11.2017

Оваа фотографија дефинитивно е најскапото фудбалско „селфи“, а на него се легендарните фудбалер Дел Пиеро, Зидан, Чаби Алонсо и Кака како автор на фотографијата. Кака на една фотографија ги собра фудбалските имиња кои секој клуб би ги посакал.

Касилјас: Ако Буфон се повлекува на 40, јас ќе бранам до 41

Екипа - 09.11.2017

Икер Касилјас си постави цел да брани една година подолго од својот пријател Џанлуиџи Буфон. Легендарниот италијански голман најави крај на кариерата после Светското првенство во Русија наредната година, кога ќе биде веќе во петтата деценија од ...

Касиљас: Ако Буфон може да брани до 40 години, јас ќе бранам една година повеќе

Точка - 09.11.2017

Легендарниот голман Икер Касиљас кој што моментално го носи дресот на португалски Порто, вели дека е се поблиску кон денот кога ќе се пензионира од фудбалот. Голманот на Порто и легендата на шпанскиот фудбал, за португалските медиуми призна дека ...

На Буфон му здодеаа прашањата за пензија на 40 години: Ќе ви откријам една голема тајна

Exclusive.mk - 10.11.2017

Џиџи Буфон ќе наполни 40 години во јануари и пред баражот со Шведска повторно беше запрашан околи неговото пензионирање. Голманот на Јувентус одговори со насмевка. – Еден ден ќе морам да ја напуштам репрезентацијата, но сега ќе ви откријам една ...

БРУКА: Обезбедувањето на го пушташе Дел Пјеро кај Меси – Алекс возврати со спектакуларно селфи!

Таратур - 10.11.2017

Неверојатни сцени доаѓаат од Русија, каде легендата на италијанскиот фудбал Алесандро дел Пјеро доживеа голема непријатност. Имено, Италијанецот сакаше да влезе во хотелот каде што се наоѓаат аргентинските фудбалери кои играат пријателска средба ...

Дел Пјеро објави уникатна фотографија со три големи ѕвезди и постави едно прашање: Кој ќе беше „десетка“ ако игравме во ...

Точка - 10.11.2017

Алесандро Дел Пјеро во текот на вчрашниот ден го славее својот 43-ти родененден, а покрај безбројните честитки и искрени пораки кои ги доби на социјалните мрежи, легендата на Јувентус имаше можност да се соочи и со голем број важни фудбалски имиња ...