TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ристоска: Во компјутерот на Грујевски пронајдени се упатства за однесување пред обвинителите на СЈО

А1 On - 17.07.2017

При извршениот претрес, кај поранешниот шеф на петтата управа во МВР,Горан Грујевски пронајден е нотес со евиденција – кој сведок во колку часот влегува во СЈО и од кој обвинител е испрашуван, изјави обвинителката Ленче Ристеска на денешното ...

Горан Грујевски боледувал од депресија и анксиозност

Фокус - 17.07.2017

Горан Грујевски , поранешниот прв човек на Петата управа во Управата за безбедност и контраразузнавање не се појави на денешната јавна седница во Апелација, бидејќи како што кажаа неговите адвокати бил на боледување.