TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицевски замина во Австралија – „Транспортер“ ќе почека, турнејата на „Молика“ не чека

Фокус - 07.12.2017

Групата „Молика“ ја започна својата празнична турнеја во Австралија, и покрај тоа што Џими Мицевски, фронтмен на групата и сопруг на вокалистката Анета е еден од обвинетите во случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство.

Џими од „Молика“ на турнеја во Австралија, СЈО ќе почека да се врати

Репортер - 07.12.2017

Групата „Молика“ ја започна својата турнеја во Австралија и веќе на 9 декември имаат настап во спортскиот клуб „Илинден“ во Сиднеј. Грпата трга на турнеја, а со нив и Џими Мицевски, сопруг на Анета „Молика“, е еден од обвинетите во случајот ...

Мицевски замина во Австралија – „Транспортер“ ќе почека, турнејата на „Молика“ не чека

Локално - 07.12.2017

Групата „Молика“ ја започна својата празнична турнеја во Австралија, и покрај тоа што Џими Мицевски, фронтмен на групата и сопруг на вокалистката Анета е еден од обвинетите во случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство, информира ...

Анета од групата „Молика“ сепак не добила директна покана од МРТВ за настап на Евровизија

Скопје24 - 06.12.2017

Деновиве главна тема низ домашните медиуми беше веста дека Анета Мицевска и групата “Молика” ќе ја претставуваат нашата земја на изборот за песна на Евровизија. Тие учеството на најголемиот европски музички фестивал го најавија преку Фејсбук каде ...