TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поповски: Изминатиот мандат реализирани 116 проекти, вредни околу 4,6 милиони ерва

А1 On - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Пехчево од ВМРО-ДПМНЕ Игор Поповски денеска информираше за сработеното во неговиот четиригодишен мандат и притоа истакна дека за тој период се реализирани 116 проекти, со вкупната вредност од околу 4.600.000 евра.

Тренчевски: Пехчево ќе биде општина достојна за живот на сите генерации

А1 On - 13.10.2017

Пехчево ќе биде општина достојна за живот на сите генерации, истакна денеска на прес-конференција кандидатот за градоначалник на Пехчево од СДСМ, Драги Тренчевски. Тој ги најави приоритетните проекти предвидени во неговата програма.

Во Крива Паланка одбележан 11-ти Октомври

Курир - 13.10.2017

Цвеќе положи делегација од општината предводена од градоначалникот Арсенчо Алексовски, делегација од општински комитет на ВМРО-ДПМНЕ предводена од пратеникот во Собранието на РМ Слаѓана Митовска, делегација од општинскиот Сојуз на борци и бројни ...

(ВИДЕО) Младеновска: Ова се нашите проекти за граѓаните од централното градско подрачје

iPortal - 12.10.2017

Изјава за медиуми, Емилија Младеновска, кандидат за советник во советот на Општина Крива Паланка од СДСМ и коалицијата Почитувани сограѓани ! Ја бараме вашата доверба за поквалитетен живот за граѓаните од центарот на градот Нашиот план предвидува: ...

(ПРВ ДЕЛ) Ексклузивно интервју со Борјанчо Мицевски: Кр.Паланка ќе биде посакувано место за живеење!

iPortal - 12.10.2017

И-портал направи ексклузивно интервју со Борјанчо Мицевски – кандидат за градоначалник на Крива Паланка од редовите на СДСM и коалицијата “За живот во Македонија”. Интервјуто со Мицевски ќе биде објавено во два дела.

Поповски: Изминатиот мандат реализирани 116 проекти, вредни околу 4,6 милиони ерва

ТВ21 - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Пехчево од ВМРО-ДПМНЕ Игор Поповски денеска информираше за сработеното во неговиот четиригодишен мандат и притоа истакна дека за тој период се реализирани 116 проекти, со вкупната вредност од околу 4.600.000 евра.

Тренчoвски: Пехчево ќе биде општина достојна за живот на сите генерации...

Н.Македонија - 13.10.2017

Тренчoвски: Пехчево ќе биде општина достојна за живот на сите генерации Пехчево ќе биде општина достојна за живот на сите генерации, истакна денеска на прес-конференција кандидатот за градоначалник на Пехчево од СДСМ, Драган Тренчовски.

Поповски за Пехчево: Општински буџет за партиските чеда

Нова ТВ - 12.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ 18 години ја има локалната власт во Пехчево. Игор Поповски повторно е во трката, овојпат со обвинувања дека општинскиот буџет го користи за партиски цели, но и за злоупотреби на набавките во корист на негови фирми.

(ВИДЕО) Блажевски: Од општина Демир Хисар да направиме место на потекло и место на живеење и работење на успешни, ...

А1 On - 12.10.2017

„Заедно со Вас, граѓаните на Општина Демир Хисар изодевме многу важна етапа од долгиот и макотрпен пат кон создавањето успешна, просперитетна и развиена општина. На тој пат нè следеа бројни неизвесности и предизвици, но и непоправливи желба, ...

Ќе го добие ли СДСМ првиот градоначалник во Пехчево по 18 години

Нова ТВ - 11.10.2017

Дали Тренчевски во Пехчево ќе го донесе првиот градоначалнички мандат за СДСМ по 18 години? Шансите на тазе владејачката партија се во рацете на младиот Драган Тренчевски. По професија е забен протетичар, но поради посветеност во политиката со тоа ...

Груевски: За да продолжи успешниот развој на општината изберете го Никола Атанасов, човек кој го сака Берово

Курир - 11.10.2017

-Во 2006 година во Општина Берово имаше 2.330 вработени, а на крајот на 2016 бројот на вработени е околу 3.250, тоа се околу 900 нови вработувања во Берово, 900 нови работни места отворени, изјави Груевски.

Груевски: Во Делчево ќе направиме нов градски пазар, повеќе наменско игралиште, игралиште за кошарка како и нова детска ...

Курир - 11.10.2017

-Ги реконструиравме регионалните патишта Делчево Македонска Каменица и Делчево Голак во должина од околу 18 километри и вредност од над 2,5 милиони евра, извршивме реконструкција на локалните патишта од Делчево до Братиславци, изградивме четири нови ...

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Павлов најави низа значајни проекти за граѓаните на Виница

Нетпрес - 11.10.2017

Граѓаните на Виница се нашиот приоритет и нивните желби, потреби и размислувања се најважни бидејќи заслужуваат да живеат во модерна и убава општина во која ќе бидат задоволени сите нивни потреби, потенцира кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, ...

Атанасов: Во Берово ќе изградиме нов градски пазар, стадион со соблекувална, а ќе воведеме и бесплатни обуки по ...

Курир - 11.10.2017

-Проектите кои сакам да ви ги презентирам оваа вечер се резултат на заедничка соработка токму со вас граѓаните, а проектите и решенијата се ваша потреба и наша обврска да ги оствариме. Ќе изградиме современ градски пазар во вредност од 8 милиони ...

(ФОТО) ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Активисти на ВМРО-ДПМНЕ од Кр.Паланка уништуваат јавни површини

iPortal - 11.10.2017

Активисти на ВМРО-ДПМНЕ од Крива Паланка, членови на Унијата на млади сили, фатени се на дело како ги уништуваат јавните и приватни површини во општината, чкртајки кај ќе стигнат графити со политички пораки.

(ВИДЕО) Стојановска: Нудиме проекти за подобар живот на граѓаните од Маневци

iPortal - 11.10.2017

Пресконференција Даниела Стојановска, кандидат за советник во Општина Крива Паланка од редовите на СДСМ и коалицијата . “Почитувани сограѓани ! Ја бараме вашата доверба за поквалитетен живот за граѓаните на населба Маневци.

СДСМ Кр.Паланка: Штетата направена врз јавниот простор е од активисти на ВМРО-ДПМНЕ, ќе има одговорност

iPortal - 11.10.2017

“Почитувани, На неколку дена од гласањето на локалните избори, кулминира нервозата кај нашиот политички опонент, Арсенчо Алексовски. Во текот на изминатата ноќ, активисти на ВМРО-ДПМНЕ од Крива Паланка, на повеќе јавни површини во општината со ...

Поповски: Изминатиот мандат реализирани 116 проекти, вредни околу 4,6 милиони ерва

Република - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Пехчево од ВМРО-ДПМНЕ Игор Поповски денеска информираше за сработеното во неговиот четиригодишен мандат и притоа истакна дека за тој период се реализирани 116 проекти, со вкупната вредност од околу 4.600.000 евра.

ЛИ2017/Тренчевски: Пехчево ќе биде општина достојна за живот на сите генерации

Либертас - 13.10.2017

Пехчево ќе биде општина достојна за живот на сите генерации, истакна денеска на прес-конференција кандидатот за градоначалник на Пехчево од СДСМ, Драги Тренчевски. Тој ги најави приоритетните проекти предвидени во неговата програма.

Блажевски: Нови 115 проекти за Демир Хисар...

Н.Македонија - 12.10.2017

Блажевски: Нови 115 проекти за Демир Хисар Заедно со вас, граѓаните на Општина Демир Хисар изодевме многу важна етапа од долгиот и макотрпен пат кон создавањето успешна, просперитетна и развиена општина.

Блажевски: Нашата нова визија е положена на нашите заеднички напори и стремежи, од Демир Хисар да направиме модерно ...

Курир - 12.10.2017

Вели дека сега повторно заедно со граѓаните се пред нов предизвик, односно како да се одржи започнатионт почеток на напредок во Демир Хисар. -Во стратегиските планирања коишто претставуваат многу важен процес или насока на дејствување на општината, ...

Груевски: За да продолжи успешниот развој на општината изберете го Никола Атанасов, човек кој го сака Берово

Република - 11.10.2017

-Во 2006 година во Општина Берово имаше 2.330 вработени, а на крајот на 2016 бројот на вработени е околу 3.250, тоа се околу 900 нови вработувања во Берово, 900 нови работни места отворени, изјави Груевски.

Груевски: Во Делчево ќе направиме нов градски пазар, повеќе наменско игралиште, игралиште за кошарка како и нова детска ...

Република - 11.10.2017

Во 2006 во Делчево имаше само 3.700 вработени лица, а на крајот од 2016 година бројот на вработени лица изнесуваше 4.620 лица или околу 900 повеќе работни места во времето на ВМРО-ДПМНЕ вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на централниот ...

Атанасов: Mногу сме ветувале и ветеното сме го исполниле, ќе ја оствариме и новата програма

Република - 11.10.2017

Драги беровци со гордо лице денес застанувам пред вас јас и мојот тим на советници и нашата партија ВМРО-ДПМНЕ затоа што има со што да се пофалиме многу сме ветувале и ветеното сме го исполниле заедно со мојот тим имаме јасна, прецизна и остварлива ...

Поповски: Изминатиот мандат реализирани 116 проекти, вредни околу 4,6 милиони ерва

Телевизија Нова - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Пехчево од ВМРО-ДПМНЕ Игор Поповски денеска информираше за сработеното во неговиот четиригодишен мандат и притоа истакна дека за тој период се реализирани 116 проекти, со вкупната вредност од околу 4.600.000 евра.

Блажевски: Нашата нова визија е положена на нашите заеднички напори и стремежи, од Демир Хисар да направиме модерно ...

Телевизија Нова - 12.10.2017

Заедно со Вас, граѓаните на Општина Демир Хисар изодевме многу важна етапа од долгиот и макотрпен пат кон создавањето успешна, просперитетна и развиена општина. На тој пат нè следеа бројни неизвесности и предизвици, но и непоправливи желба, ...

Груевски: За успешн развој на општина Берово изберето го Никола Атанасов

Нетпрес - 11.10.2017

На првиот митинг денеска на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Берово, пред граѓаните се обрати и претседателот на партијата, Никола Груевски. Тој кажа дека уште еднаш треба да се потсетат граѓаните, каде бевме како држава и каде сме сега, за да бидеме ...

Атанасов: Во Берово ќе изградиме нов градски пазар и стадион

Нетпрес - 11.10.2017

Драги беровци со гордо лице денес застанувам пред вас јас и мојот тим на советници и нашата партија ВМРО-ДПМНЕ затоа што има со што да се пофалиме многу сме ветувале и ветеното сме го исполниле заедно со мојот тим имаме јасна, прецизна и остварлива ...

Поповски: Во изминатиот мандат реализирани се 116 проекти...

Н.Македонија - 13.10.2017

Поповски: Во изминатиот мандат реализирани се 116 проекти Кандидатот за градоначалник на Пехчево од ВМРО-ДПМНЕ Игор Поповски денеска информираше за сработеното во неговиот четиригодишен мандат и притоа истакна дека за тој период се реализирани 116 ...

Блажевски: Нашата нова заедничка визија е од Демир Хисар да направиме модерно европско урбано живеалиште

Нетпрес - 12.10.2017

Заедно со вас, граѓаните на Општина Демир Хисар изодевме многу важна етапа од долгиот и макотрпен пат кон создавањето успешна, просперитетна и развиена општина. На тој пат нè следеа бројни неизвесности и предизвици, но и непоправливи желба, ...

ЛИ / 2017 Поповски: Изминатиот мандат реализирани 116 проекти, вредни околу 4,6 милиони ерва

Либертас - 13.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Пехчево од ВМРО-ДПМНЕ Игор Поповски денеска информираше за сработеното во неговиот четиригодишен мандат и притоа истакна дека за тој период се реализирани 116 проекти, со вкупната вредност од околу 4.600.000 евра.