TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едноставни правила за здрава и успешна љубовна врска

Шеталиште - 12.08.2017

Стабилните љубовни врски можеби од страна изгледаат многу едноставно, но вистината е дека за нивното одржување е потребно многу труд, време и разбирање. И покрај тоа што се потребни двајца за успехот на една врска, понекогаш потребен е само еден од ...

8 стравови од кои треба да се ослободите пред да се венчате со љубовта на вашиот живот

Кафе пауза - 12.08.2017

Многу е важно да не влезете во брак со проблемите што ги влечете од минатото, бидејќи подоцна би можеле да настанат недоразбирања и несогласувања помеѓу вас и партнерот. Љубовта на вашиот живот треба да знае за сите мисли што ве мачат и ве ...

Тест на личноста: Одберете овошје и дознајте какви љубовници сте!

Кафе пауза - 11.08.2017

Сигурно сте направиле еден куп тестови на личности за да откриете каков е вашиот карактер, од што се плашите и кои се вашите најдобри особини. Но, дали сте направиле тест за да откриете какви сте како љубовници? Сѐ што треба да направите е да ...

7 одлични начини со чија помош тој ќе биде засекогаш вљубен во вас

Убавина и Здравје - 11.08.2017

Погледнете ги овие 7 одлични начини со чија помош тој ќе биде засекогаш вљубен во вас, исто како и првиот ден! 1. Разбијте ги рутината и здодевноста Ако сте заедно веќе некое време, секако дека ќе се појави некоја рутина во вашиот однос.

Од што не треба да се откажете иако сте во врска?!

Вечер - 11.08.2017

За да го постигнете и одржите животното задоволство постојат работи од кои никогаш не треба да се откажете. Особено кога ќе влезете во нова врска. Често се случува жените при влегување во нова врска да заборават на животот кој го имале пред ...