TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Референдум во Венецуела - како ќе реагира Мадуро?

Deutsche Welle - 17.07.2017

Преку 7 милиони граѓани на Венецуела учествуваа на референдумот против социјалистичката власт на чело со претседателот Николас Мадуро. Пред повеќе гласачки места владини симпатизери напаѓаа граѓани.

Опозицијата во Венецуела повика на ескалација на протестите

Макфакс - 17.07.2017

Лидерите на опозицијата во Венецуела ги повикаа своите поддржувачи на ескалација на уличните протести, откако повеќе од седум милиони луѓе на симболичен референдум го отфрлија планот на владата за промена на уставот и засилување на власта на ...

Референдум во Венецуела, мнозинството против Мадуро

Слободен Печат - 17.07.2017

Повеќе од седум милиони жители на Венецуела излегле на референдумот организиран од опозицијата и го дале својот глас. Овој референдум беше организиран против уставните измени кои ги најави актуелниот претседател на државата, Николас Мадуро.

Венецуела: Повеќе од 7 милиони луѓе гласале против Мадуро

Макфакс - 17.07.2017

Повеќе од седум милиони жители на Венецуела гласале на референдумот кој во неделата го организираше опозицијата. Референдумот е против најавените уставни измени кои ги најави претседателот на државата, Николас Мадуро.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

24 Вести - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе излегоа да гласаат на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела а против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Венецуела не ја поддржа идејата на Мадуро за промени во Уставот

Стандард - 17.07.2017

Над 98 отсто од Венецуелците, кои учествуваа во свиканиот во неделата на т. н. „народен референдум“ од страна на опозицијата, гласале против проектот на претседателот Николас Мадуро за свикување на собрание, кое ќе го промени Уставот.

Над 7 милиони гласаа на референдум против претседателот на Венецуела

Стандард - 17.07.2017

Повеќе од 7 милиони луѓе гласале во свиканиот од опозицијата референдум против политиката на претседателот на Венецуела. Гласањето е симболично и е насочено против плановите на Николас Мадуро да го промени уставот.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Нетпрес - 17.07.2017

Според 95 отсто обработени ливчиња, 98 отсто од гласачите се изјасниле против предлогот на Мадуро за свикување на Конститутивно собрание, кое според неговите ривали има за цел „консолидација на диктатурата“.

Венецуела: Повеќе од 7 милиони луѓе гласале против Мадуро

Точка - 17.07.2017

Повеќе од седум милиони жители на Венецуела гласале на референдумот кој во неделата го организираше опозицијата. Референдумот е против најавените уставни измени кои ги најави претседателот на државата, Николас Мадуро.

Венецуелската опозиција тврди дека во текот на нејзиниот референдум има убиени

Нетпрес - 17.07.2017

Венецуелците во неделата гласаа на симболичниот референдум кој го организираше опозицијата за планот на претседателот Николас Мадуро за промена на уставот на земјата Провладините вооружени групи познати како „колективос“ кои сакаат да го спречат ...

Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот

А1 On - 16.07.2017

Венецуелата опозиција организира денеска референдум со симболичен карактер за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот. Референдумот е организиран од античавистите од коалицијата „Тркалезна маса за демократско единство“, како ...

Со референдум против новиот Устав на Мадуро

Макфакс - 16.07.2017

Граѓаните на Венецуела излегоа денеска да гласаат на симболичен референдум организиран од страна на опозицијата за планот на претседателот Николас Мадуро за измена на уставот, откако веќе три месеци траат насилни протести во земјата, соопштија ...

Мадуро се согласи на народен референдум, за кој инсистира опозицијата

Стандард - 16.07.2017

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро изјави дека се согласува да се одржи т. н. „Народен референдум“ на опозицијата, но повика на негово мирно одвивање, пренесе телевизискиот канал NTN24.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

А1 On - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот

Сител - 16.07.2017

Венецуелата опозиција организира денеска референдум со симболичен карактер за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот. Референдумот е организиран од античавистите од коалицијата „Тркалезна маса за демократско единство“, како ...

Крвав референдум во Венецуела, шест лица убиени за време на гласањето

+инфо - 17.07.2017

Според 95 отсто обработени ливчиња, 98 отсто од гласачите се изјасниле против предлогот на Мадуро за свикување на Конститутивно собрание. Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела ...

Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот

Курир - 16.07.2017

Венецуелата опозиција организира денеска референдум со симболичен карактер за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот. Референдумот е организиран од античавистите од коалицијата „Тркалезна маса за демократско единство“, како ...

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Локално - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот

Локално - 16.07.2017

– Венецуелата опозиција организира денеска референдум со симболичен карактер за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот. Референдумот е организиран од античавистите од коалицијата „Тркалезна маса за демократско единство“, ...

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Канал5 - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Опозицијата му пркоси на Мадуро – референдум за измените на Уставот

Макфакс - 16.07.2017

Опозицијата во Венецуела денеска организира референдум за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот. Референдумот е организиран од коалицијата „Тркалезна маса за демократско единство“, како акт на граѓанска непослушност против ...

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Точка - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Венецуелската опозиција организира референдум

Тера - 16.07.2017

Венецуелата опозиција организира денеска референдум со симболичен карактер за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот. Референдумот е организиран од античавистите од коалицијата „Тркалезна маса за демократско единство“, како ...

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Телевизија Нова - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Симболичен референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот

Вечер - 16.07.2017

Венецуелата опозиција организира денеска референдум со симболичен карактер за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот Венецуелата опозиција организира денеска референдум со симболичен карактер за предлогот на претседателот ...

Масакр во Венецуела на гласање - пукано на гласачите, има повредени (ВИДЕО)

Press24 - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот

Либертас - 16.07.2017

Венецуелата опозиција организира денеска референдум со симболичен карактер за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот. Референдумот е организиран од античавистите од коалицијата „Тркалезна маса за демократско единство“, како ...

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела...

Н.Македонија - 17.07.2017

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за ...

Шест луѓе убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Либертас - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Правдико - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

ТВ21 - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.