TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан послаба од кога било: Имав грип!

Канал5 - 21.04.2017

Ким објави фотографија на социјалните мрежи да се пофали со новата фугура за која е заслужен - грипот! Без никаква трага од двете бремености, и највитка од кога и да е! 36 годишната Ким за прв пат покажа колку ослабела пред некој ден, кога излезе на ...

Никогаш послаба: Ким Кардашијан во светкаво бикини

Хитпортал - 21.04.2017

Ким Кардашијан не издржа, а да не се пофали дека минатата недела изгубила 4 килограми поради грип. И откако на социјалните мрежи ја соопшти „среќната“ вест, старлетата се потруди на сите да им го покаже своето ослабено тело, па се соблече во бикини.

Да вришти модата: Кому му стои подобро – фотки од кои ќе се смеете на глас (прв дел)

Таратур - 21.04.2017

На кого му стојат подобро бебешки панталонки, на Џастин Бибер или на едно бебе? Кој изгледа подобро во црно-бела комбинација, Ким Кардашијан или китот убиец? Дали стилот на Кендал Џенер може да се натпреварува со едно седиште од автомобил? Навистина ...

Утка на денот: Ким Кардашијан во црн „религиозен“ мини фустан

Црнобело - 21.04.2017

Се чини дека критиките воопшто не допираат до Ким Кардашијан. Неодамна беше критикувана заради новото емоџи во кое таа е Богородица, но тоа не ја спречи и понатаму да употребува слични симболи.

Емпајр Стејт Билдинг блесна во чест на 150 – тиот роденден на Харперс Базар

Fashionel - 20.04.2017

Во една сосема обична вечер во Њујорк, зградата Empire State беше вистински празник за очи кога на истата почнаа да се прикажуваат прекрасни фотографии по повод 150 годишниот јубилеј на магазинот Харперс Базар.

Бијонсе ужива во ноќните излегувања со сопругот

ЗаЗабава - 20.04.2017

Иако бремена, Бијонсе не изостанува од ноќните излегувања и забавата со сопругот Џеј Зи. Парот посети еден клуб во Холивуд. Бијонсе носеше тесен, долг, бордо фустан, а косата и беше врзана.

Старлетата гордо го прошета новото тело (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.04.2017

Фотографиите што денес го преплавија интернет, а на кои ја гледаме американската старлета и ТВ-ѕвезда Ким Кардашијан, станаа вистински хит. Оние што ги виделе се прашуваат дали се вистинити или фотошопирани.

Ги налути фановите: Ким Кардашијан во проѕирен фустан со Богородица

Хитпортал - 21.04.2017

Ким Кардашијан пред неколку дена ја објави својата нова колекција на емоџис, но беше критикувана. Старлетата се најде на „удар“ поради новото емоџи во кое таа е Богородица, но тоа не ја спречи и понатаму да употребува слични симболи.

Изјавата со која Ким Кардашијан ја разгневи јавноста

Убавина и Здравје - 20.04.2017

ТВ-ѕвездата Ким Кардашијан ги информира обожавателите на социјалните мрежи дека пред „Мет гала“, еден од најважните социјални настаните во САД, била болна. Како што објасни, имала грип, поради кој загубила речиси три килограми.

Длабоко деколте и шлиц до колк: Фустанот на Кендал Џенер ќе ве освои

Хитпортал - 20.04.2017

Стилот на Кендал Џенер сите го обожуваме, па со нетрпение го очекуваме секое нејзино следно појавување. Синоќа во Њујорк, американското списание „Harper’s Bazaar“ ја прослави 150-годишнината од своето постоење, а на забавата присуствуваше Кендал, ...

Бијонсе во осмиот месец од бременоста изгледа ВАКА (ФОТО+ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 20.04.2017

Популарната пејачка Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи во јуни ќе станат родители на близнаци, а на приновата најмногу и’ се радува нивната ќеркичка Блу Ајви. Сепак, фотографиите на бремената Бијонсе ретко можат да се видат во јавност, а многумина ...

Ким и Кајли како близначки во новата реклама

ЗаЗабава - 20.04.2017

После вчерашната објава на кратката реклама за шминка со Ким Кардашијан и Кајли Џенер, корисниците на интернет беа воодушевени од соработката помеѓу сестрите на новата козметичка линија. Во краткото видео, Ким позира со помладата сестра Кајли и они ...

Веѓите на Кендал Џенер – хит на социјалните мрежи

Макфакс - 20.04.2017

Кендал Џенер се појави на насловната страница на јубилејниот број на „Harper’s Bazaar“ по повод 150 роденден на магазинот. Кендал се фотографирала во стилот на Џеки Кенеди, со бујна коса со црвен кармин и во црвен фустан.

ФОТО: Кендал Џенер шармантна во елегантна креација на забавата на Harper’s Bazaar

Фемина - 20.04.2017

Американското списание Harper’s Bazaar синоќа во Њујорк ја прослави 150-годишнината од своето постоење, а на забавата организирана од брендот за накит Tiffany & Co. присуствуваа бројни славни личности.

Невидено: Ким Кардашијан се држи за стомакот, а од тесниот фустан задникот „пука“ (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Ким Кардашијан често знае да изненади со провокативен фустан или друго парче облека. Но овој пат претера. Без коментар, сами погледнете и момци „плакнете“ ...

Непрепознатлива: Бијонсе во 8-миот месец од бременоста (фото)

Хитпортал - 20.04.2017

Поп дивата Бијонсе наскоро ќе се породи, а на социјалните мрежи се појавија фотографии од пејачката од една прослава. Како што на сите им е веќе познато, пејачката очекува близнаци, па е многу поголема отколку кога беше бремена со Блу Ајви.

(ФОТО) РАМНА КАКО ДАСКА: Нема да ви се верува колку ослабе Ким Кардашијан!

Вистина.мк - 20.04.2017

По раѓањето на синот Сеинт, Ким Кардашијан напорно работеше на намалувањето на килограмите, а во првите неколку месеци успеа да симне околу 20 килограми. Иако беше од оние познати дами кои преферираат да имаат на себе раскошни облини, Ким по се ...

Повторно ослабе: Ким Кардашијан го покажа згодното тело!

Хитпортал - 20.04.2017

Ким Кардашијан оваа недела на Твитер соопшти дека ослабела 3 килограми поради грип, а сега реши да ја покаже потенката фигура. Старлетата се појави на вечера во Лос Анџелес каде се одлучи за провокативен изглед.

ФОТО: Бијонсе каква што никогаш не сме ја виделе

Курир - 20.04.2017

Таа стори сè да се сокрие од папараците но не успеа. Бијонсе е во поодмината бременост и наскоро ќе роди близначиња, па разбирливо е што вишокот на килограми е забележлив. Таа вчера се појави на роденден на пријател, и стори се што може за да се ...

Кортни Кардашијан гола и мокра го прославила својот 38-ми роденден

Точка - 19.04.2017

Славната Кардашијанка по повод својот роденден, соблекла се` од себе и гола позирала во вода. Фотографијата ја објавила на својот профил на Инстаграм, а истата за само половина час и` донела 200.000 лајкови.

(ФОТО) Кортни Кардашијан наполни 38 сосем гола и ич не и е гајле

Локално - 20.04.2017

Згодната Кортни Кардашијан чија фамилија е позната по секси разголувањето и лудите и скапи прослави, славењето на својот 38 роденден завчера го означи со само една фотографија. Но, таа беше доволна за да ја разгори фантазијата на обожавателите и да ...

Ким Кардашијан - преполовена и ултра згодна

Вечер - 21.04.2017

Фотографиите што денес го преплавија интернет, а на кои ја гледаме американската старлета и ТВ-ѕвезда Ким Кардашијан, станаа вистински хит. Фотографиите што денес го преплавија интернет, а на кои ја гледаме американската старлета и ТВ-ѕвезда Ким ...

Досега не сте ја виделе ваква! Бијонсе непрепознатлива

Пулс24 - 20.04.2017

Таа стори сè да се сокрие од папараците но не успеа. Бијонсе е во поодмината бременост и наскоро ќе роди близначиња, па разбирливо е што вишокот на килограми е забележлив. Таа вчера се појави на роденден на пријател, и стори се што може за да се ...

Гола и мокра – вака Кортни Кардашијан го прослави 38 роденден

Република - 19.04.2017

Кортни Кардашијан можеби е најстарата сестра во семејството, но тоа не значи дека заостанува зад Ким и Клои, барем што се однесува до голотијата и провокативните фотографии кои ги објавува.

Бијонсе каква што никогаш не сме ја виделе (ФОТО)

Press24 - 20.04.2017

Бијонсе е во поодмината бременост и наскоро ќе роди близначиња, па разбирливо е што вишокот на килограми е забележлив. Таа вчера се појави на роденден на пријател, и стори се што може за да се сокрие од папараците, но не успеа.

Милион лајкови за неколку часа: Кардашијан 38-от роденден го прослави целосно гола!

Сител - 20.04.2017

Славната Кардашијанка по повод својот роденден, соблекла се` од себе и гола позирала во вода. Фотографијата ја објавила на својот профил на Инстаграм, а истата за само половина час и` донела 200.000 лајкови Кортни Кардашијан можеби е најстарата ...

Бијонсе каква што никогаш не сме ја виделе

Телевизија Нова - 20.04.2017

Таа стори сè да се сокрие од папараците но не успеа. Бијонсе е во поодмината бременост и наскоро ќе роди близначиња, па разбирливо е што вишокот на килограми е забележлив. Таа вчера се појави на роденден на пријател, и стори се што може за да се ...

Гола и мокра: Погледнете како Кортни Кардашијан го прослави својот 38-ми роденден

БркајРабота - 21.04.2017

Кортни Кардашијан можеби е најстарата сестра во семејството, но тоа не значи дека заостанува зад Ким и Клои, барем што се однесува до голотијата и провокативните фотографии кои ги објавува.

Милион лајкови за неколку часа: Кардашијан 38-от роденден го прослави ЦЕЛОСНО ГОЛА! (+18ФОТО)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Славната Кардашијанка по повод својот роденден, соблекла се` од себе и гола позирала во вода. Фотографијата ја објавила на својот профил на Инстаграм, а истата за само половина час и` донела 200.000 лајкови Кортни Кардашијан можеби е најстарата ...