TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал го „врза“ по Скопје: Зидан со нов договор и двојно поголема плата

Нова ТВ - 12.08.2017

Зинедин Зидан е пример како се станува еден од најтрофејните тренери во историјата на еден од најтрофејните клубови. Неговото именување за наследник на Рафаел Бенитез на клупата на Реал Мадрид, пред 18 месеци, беше дочекано со спектицизам од ...

Нов договор: Зидан ја продолжи соработката со Реал

Дерби - 12.08.2017

Зинедин Зидан има фантастични резултати на кормилото на Реал Мадри кое го презема на почетокот на 2016 година, а за тие успеси е награден со нов тригодишен договор. Во досегашниот период освои шест титули од кои две беа во Лигата на шампионите и ...

Флорентино Перез повторно ги собира “Галактикосите”

Спортклуб - 12.08.2017

Перез има намера да вклучи што повеќе “Галактикоси” во активностите на Реал, моментално Зинедин Зидан е тренер и е многу успешен, тука се Луис Фиго, Роберто Карлос и Роналдо кои ќе се грижат за имиџот и промоцијата на клубот, а ќе се приклучи и ...

Зидан добива нов договор од Реал Мадрид

СуперСпорт - 12.08.2017

Зинедин Зидан се договорил со челните лица на Реал Мадрид з анов тригодишен договоро. Зидан го замени Рафа Бенитез на менаџерското столче во Реал Мадрид во јануари 2016 и од тогаш со неверојатен успех ги води „Кралевите“ освојувајќи шест трофеи во ...

Галактикос пвторно заедно - Бекам, Фиго, Карлос и Роналдо амбасадори на Реал Мадрид!

Sport 1 - 12.08.2017

Легендарниот Дејвид Бекам ќе се врати во Реал Мадрид во улога на амбасадор на клубот, потврди претседателот Флорентино Перез. Перез планира да собере што повеќе членовите од славните Галактикоси во тимот, па така Зинедин Зидан му е тренер и тоа ...

Отштетната клаузула за Иско дури 700 милиони евра

Нетпрес - 12.08.2017

Откако 25-годишниот шпански фудбалски репрезентативец Иско го потпиша новиот договор со Реал Мадрид, шпанските медиуми во саботата ги потврдија шпекулациите дека во договорот е вброена и отштетна клаузула од дури 700 милиони евра.

Зидан има нов тригодишен договор?

SportMedia - 12.08.2017

Откако ја презеде работата на Бернабеу во јануари 2016, легендата на тимот Зидан имаше фантастичен успех, освојувајќи титули од Лигата на шампионите и од Ла Лига, така што ризикот на управата на кралскиот тим се исплатеше Според „АС“, францускиот ...

Апсолутно ЗАСЛУЖЕНО: Зидан добива нов договор!

Спортски - 12.08.2017

„Романсата“ помеѓу Зинедин Зидан и Реал Мадрид ќе трае барем уште три години. Само еден ден откако Реал објави дека клубот се договорил со Иско за нов договор на пет години во кој ќе има клазула од 700 милиони евра, „АС“ пренесува дека Флорентино ...

Зидан потпишува нов тригодишен договор со Реал Мадрид и ќе заработува осум милиони годишно

Gol.mk - 12.08.2017

Никој не очекуваше дека стартот на тренерската кариера на Зинедин Зидан ќе му донесе толку успех. Французинот направи рокада и од помошник на Карло Анчелоти, застана на „жешкото“ столче како предводник на „кралевите“.

Бурно во Мадрид: Зидан ја сака поранешната ѕвезда на Барса, Перез кажа НЕ

Спортски - 12.08.2017

Откако пропадна трансферот на Килијан Мбапе, Зинедин Зидан се сврти кон поранешната ѕвезда на Барселона, на што веднаш се спротиставил претседателот Флорентино Перез. Имено, главна мета на францускиот стратег во моментов е Алексис Санчез и смета ...

Не може да биде позаслужено: Зидан доби нов, побогат договор

Спортклуб - 12.08.2017

Младиот француски стручњак Зинедин Зидан го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2020 година, соопштија утринава медиумите од Шпанија. Таков епилог беше сосема очекуван ако се знае дека поранешниот најдобар светски фудбалер го препороди Реал од ...

Зидан останува на чело на Реал до 2020 година

Екипа - 12.08.2017

Реал Мадрид се подготвува за стартот на новата сезона во која „кралевите“ ќе ги бранат трофеите во ЛШ и во Примера дивизион, а претседателот Флорентино Перез е подготвен да го награди најзаслужниот за овие успеси – тренерот Зинедин Зидан.

Зизу ќе добие нов договор од Реал

Стандард - 12.08.2017

Зинедин Зидан го продолжил својот договор со Реал Мадрид до 2020 година, соопштува весникот „AS“ базираше својата информации на извор од клубот. Зидан освои шест трофеи, откако го презеде Реал Мадрид и во моментов е четврти најуспешен тренер во ...

Три дена по скопското славје Зидан доби двојно поголема плата во Реал Мадрид!

Sport 1 - 12.08.2017

Три дена откако историјата продолжи да ја пишува со Реал Мадрид и славеше во Скопје одбрана на суперкуп-трофејот, Зинедин Зидан доби нов договор од „кралскиот клуб“, пишува шпански „АС“. Флорентино Перез не остава ништо на случајноста, па еден од ...

Иско доби нов договор и откупна клаузула од 700 милиони евра

Шеталиште - 12.08.2017

Реал Мадрид потпиша нов 4-годишен договор со офанзивниот играч Иско, соопштува весникот „АС“. Шпанскиот репрезентативец се поврза со Реал до летото 2021 година, откако ќе добива по шест милиони евра по сезона.

Зидан добива нов договор – ќе заработува осум милиони евра по сезона

Sport M - 12.08.2017

Зидан зад себе за само сезона и пол остави голем број на успеси. Меѓу нив и последниот во Скопје во рамките на Супер купот. Французинот од помошник стана предводник на Реал Мадрид, па поради добрите резултати тој деновиве ќе потпише нов договор за ...

Роналдо и Зидан имаат план за Суперкупот на Шпанија и минутажата на Португалецот, еве ги деталите

24Фудбал - 11.08.2017

Дел од медиумите во Шпанија шпекулираат дека Зидан и Роналдо нашле заеднички јазик околу тоа колку Португалецот би играл во однос на минутажата за првата пресметка со Барселона. Реал Мадрид и Барселона ќе ги судрат копјата во недела, во првата ...

Иско останува во Реал

Курир - 14.08.2017

Иско и Реал Мадрид се блиску до постигнување договор за продолжување на соработката. Еден од најзаслужните играчи за триумфот на Реал Мадрид, против Манчестер Јунајтед во дуелот од Суперкупот одигран во Скопје, Иско, кој воедно го постигна и вториот ...

Откупната клаузула на Иско го шокираше фудбалскиот свет!

Курир - 14.08.2017

Во новиот договор на Иско, што ќе биде официјализиран во следните денови, има клаузула со која шпанскиот репрезентативец е достапен за трансфер само за неверојатни 700 милиони евра. Плејмејкерот се истакна со одлични игри во вториот дел од ланската ...

Бурно во Мадрид: Зидан ја сака поранешната ѕвезда на Барса, Перез кажа НЕ

Таратур - 12.08.2017

Откако пропадна трансферот на Килијан Мбапе, Зинедин Зидан се сврти кон поранешната ѕвезда на Барселона, на што веднаш се спротиставил претседателот Флорентино Перез. Имено, главна мета на францускиот стратег во моментов е Алексис Санчез и смета ...