TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов дебакл на репрезентацијата до 21 година

Алфа - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ја продолжи низата порази во квалификациите за Европското првенство. Нашите фудбалски надежи денеска доживеаа пораз од 4:0 во дуелот против селекцијата на Австрија и по само четири одиграни ...

Фудбал (У21): Австрија ја растури Македонија во Скопје

Нова ТВ - 14.11.2017

Нова, трета, нула во низа на младата фудбалска репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2019 во Италија и во Сан Марино. Мерка на „црвено-жолтите“, по Србија и Гибралтар, им зема и Австрија која на „Телеком арена“ во Скопје триумфира со ...

Дебакл на селекцијата до 21 година, Македонија-Австрија 0-4

Телма - 14.11.2017

Селекција на Македонија за фудбалери до 21 година доживеа дебакл во 4 меч од квалификациите за ЕП во Италија и Сан Марино.Младинците претрпеа пораз од Австрија со убедливи 4-0 и ги намалија шасните за пласман во повисокиот дел од табелата.Австрија ...

Нов дебакл на надежите до 21 година, Австрија ја наполни македонската мрежа

МКД - 14.11.2017

По срамот во Гибралтар, нов удар за фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, овој пат пораз на арената „Филип Втори“ од селекцијата на Австрија со убедливи 4-0. Оваа генерација на македонски фудбалери уште еднаш покажа дека е далеку од ...

Младинците декласирани од Австрија

СуперСпорт - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија до 21 година претрпе убедлив пораз од Австрија во рамките на квалификацискиот натпревар за пласман на Европското првенство во 2019 година. Нашата репрезентација на „Филип Втори“ беше поразена со 0:4.

Младинците убедливо поразени од Австрија

Слободен Печат - 14.11.2017

Македонската репрезентација до 21 година претрпе пораз со 0:4 од соодветната репрезентација на Австрија во натпревар од четвртото коло од квалификациите за Европското Првенство кое ќе се одржи во Италија во 2019 година.

(ВИДЕО) Дебакл, црвен картон, промашен пенал, полна мрежа… Македонија декласирана од Австрија среде Скопје

Спортклуб - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година забележа нов, трет пораз во квалификациите за ЕП 2019 во Италија, откако на домашен терен на арената „Филип Втори“ во Скопје забележа вистински дебакл од Австрија.

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Макфакс - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз селекцијата до 21 година останува на делба на ...

У21: Очајно издание, промашен пенал и убедлив пораз од Австрија! (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Висок пораз за младата фудбалска репрезентација во квалификациите за пласман на ЕП Италија 2019. Македонија загуби убедливо од Австрија со 0-4 пред своја публика на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје во четвртиот натпревар од европските ...

Дебакл на младинците: Оваа генерација е безнадежна! (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2017

Серијата на порази продолжи за младата македонска фудбалска репрезентација, која попладнево го доживеа и третиот пораз во четвртиот меч во квалификациите за Евро 2019 во Италија, откако Австрија лесно и убедливо ја преслуша новата генерација на ...

Фудбал У21: Тежок пораз за македонските репрезентативци од Австрија

А1 On - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска заработи тежок пораз од селекцијата на Австрија. Нашите надежи беа поразени со 4-0 од гостите од Австрија, а стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два), Матијас Хонсак и Конрад Лаимер.

ВИДЕО: Милевски го доживеа најтешкиот пораз, Австрија ја збриша Македонија

Gol.mk - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година останува на дното на табелата во групата 7 и по четвртиот квалификациски натпревар, затоа што како домаќин на „Филип Втори“ Арената со 0-4 (0-3) загуби од селекцијата на Австрија.

Видео: Надежите доживеаа дебакл на „Филип Втори“

Спортски - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија доживеа тежок пораз од Австрија на арената „Филип Втори“ од 0:4. После овој пораз, кој е најтежок за избраниците на Милевски , фудбалска репрезентација до 21 година останува на дното на табелата во групата и по ...

Австрија супериорна – Убедлив пораз од 0-4!… (ВИДЕО)

Екипа - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година веќе во голема мера ги губи сите шанси за борба за една од првите две позиции на табелата во квалификациите за ЕП 2019, откако во четвртиот натпревар го доживеа и третиот пораз, овој пат ...

Фудбал У-21: Убедлив пораз на македонските младинци од Австрија (0:4)

Сител - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година претрпе убедлив пораз од австриските врсници. Во четвртиот меч од квалификациите за ЕП, одигран попладнево на арената „Филип Втори“ избраниците на селекторот Благоја Милевски загубија од Австрија со ...

Европското првенство е само сон, на јаве не декласира Австрија со 4:0

SportMedia - 14.11.2017

Младата македонска репрезентација за фудбалери до 21 година ги загуби сите шанси за пласман на Европското првенство во Италија и Сан Марино за две години, по денешниот убедлив пораз од Австрија со 0:4.

(ВИДЕО) Четата на Милевски пред целосен дебакл: Македонија убедливо губи од Австрија на полувреме

Спортклуб - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година во моментов го игра квалификацискиот натпревар со Австрија, меч на кој ни е неопходна победа за да се вратиме во трка за една од првите две позиции во групата. Австрија дојде во водство веќе во 12.

У21: Австријците ја наполнија мрежата од нашиот гол уште во првото полувреме (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Полувреме на натпреварот во Скопје во рамките на квалификациите за ЕП Италија 2019. Голема негатива за избраниците на Благоја Милевски по првите 45 минути игра во дуелот со Австрија, каде гостите имаат водство од дури 0-3.

Недоразбирањето помеѓу Елмас и Амановиќ донесе нов гол за Австрија... (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Австријците ја полнат мрежата од нашиот гол на мечот во Скопје во рамките на квалификациите за ЕП Италија 2019. Австрија со голот на Јакуповиќ во 54. минута дојде и до водство од 0-4 против нашата селекција, а голот за уште поубедливо водство за ...

Австриска симфонија за молк на „Филип Втори“, Македонија губи со 0:3

SportMedia - 14.11.2017

Австрија игра одличен фудбал и заслужено води со убедливи 3:0 по првото полувреме во квалификацискиот меч за играчи до 21 година против Македонија. Вистинска фудбалска симфонија изведоа гостите на „Филип Втори“ и по само 45 минути го решија мечот.

ВИДЕО: Дебакл во најава – Македонија губи со 0-3 од Австрија на полувремето!

Екипа - 14.11.2017

Дебакл и се насетува на младата репрезентација на Македонија на дуелот против Австрија во четвртиот квалификациски натпревар за ЕП 2019, ако се суди според резултатот од првото полувреме на „Филип Втори“. Австријците водат со повеќе од убедливи 0-3.

ВИДЕО: Австрија ја „нокаутира“ Македонија на Милевски за само половина полувреме

Gol.mk - 14.11.2017

Репрезентацијата на Австрија до 21 година како што изгледа ќе си замине со три бода од Скопје. За нешто повеќе од половина полувреме, противникот веќе води со 0-2 против Македонија, која досега тешко гради шанси и не игра допадлив фудбал.

Продолжува катастрофата на „Филип Втори“: Австрија поведе со 4-0! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Македонија губи со 0-4 од Австрија во рамки на четвртиот натпревар од квалификациите за младинското Европско првенство во Италија 2019 година. По голот на Јакуповиќ , сега мрежата на Македонија ја затресе и Матијас Хонсак во 26-тата минута.

Убедлив пораз на У21 селекцијата од Австрија

Шеталиште - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година доживеа дебакл од Австрија на домашен во рамките на квалификациската група – „7“ за пласман на Европското првенство во 2019 година во Италија.

ВИДЕО: Австријците лесно не „решаваат“ – водство и од 0-2!

Екипа - 14.11.2017

Австрија води и со 0-2 по половина час игра на „Филип Втори“ против младата репрезентација на Македонија, во натпревар во кој гостите лесно ги реализираа двете шанси кои ги создадоа. Австрија до предноста од 0-2 дојде во 26.

ВИДЕО: Јакуповиќ се „прошета“ низ одбраната на Македонија и даде ефектен гол од - 20 метри!

Gol.mk - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година има негатива на дуелот против Австрија уште рано во натпреварот кој се игра на „Филип Втори“ (0-1). Надежите на Милевски примија гол во 13. минута, кога погоди Арнел Јакуповиќ.

ВИДЕО: „Бомба“ на Чешмеџиев – Австријците се спасија, па Јакуповиќ не казни со еврогол!

Екипа - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година има негатива од 0-1 на дуелот против Австрија по само 13 минути игра на „Филип Втори“ во Скопје. А, први со можност за водство имаа момците на Благоја Милевски, но гостинскиот голман ...

Јакуповиќ упати бомба, Јанков немоќен, Македонија во негатива (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Лош старт на мечот против Австрија во квалификациите за ЕП Италија 2019. Младата македонска фудбалска репрезентација има негатива од 0-1 во дуелот со Австрија, а стрелец за водечкиот гол на гостинската селекција беше Амел Јакуповиќ во 12. минута.

„Бомба“ на Јакуповиќ: Австрија поведе против Македонија (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Младата македонска фудбалска репрезентација има негатива од 0-1 откако Австрија постигна гол преку Арнел Јакуповиќ. Австриецот постигна прекрасен гол од далечина, од околу 20 метри го матираше Јанков на голот на ...

Фудбал У-21: Висок пораз на Македонија од Австрија

Курир - 14.11.2017

Стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два), Матијас Хонсак и Конрад Лаимер. За Македонија најголемата шанса за гол ја пропушти Бекир Исени кој не реализира пенал во 85. минута. Австријците мечот го решија уште во првото полувреме по кое водеа со ...

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Вечер - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз селекцијата до 21 година останува на делба на ...

Фудбал У21: Тежок пораз за македонските репрезентативци од Австрија

Орбис - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска заработи тежок пораз од селекцијата на Австрија. Нашите надежи беа поразени со 4-0 од гостите од Австрија, а стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два), Матијас Хонсак и Конрад Лаимер.

Видео: Надежите доживеаа дебакл на „Филип Втори“

Таратур - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија доживеа тежок пораз од Австрија на арената „Филип Втори“ од 0:4. После овој пораз, кој е најтежок за избраниците на Милевски , фудбалска репрезентација до 21 година останува на дното на табелата во групата и по ...

Висок пораз на Македонија од Австрија

Нетпрес - 14.11.2017

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година попладнето во вторникот на „Филип Втори“ во Скопје е поразена од соодветната селекција на Австрија со 4:0. Стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два), Матијас Хонсак и Конрад Лаимер.

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Точка - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство. По овој пораз селекцијата до 21 година останува на делба на ...

Видео: Надежите доживеаја дебакл на „Филип Втори“

Локално - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија доживеа тежок пораз од Австрија на арената „Филип Втори“ од 0:4. После овој пораз, кој е најтежок за избраниците на Милевски, фудбалска репрезентација до 21 година останува на дното на табелата во групата и по ...

Фудбал У-21: Пораз на Македонија од Австрија

24 Вести - 14.11.2017

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година попладнево на „Филип Втори“ во Скопје е поразена од соодветната селекција на Австрија со 4:0. Стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два), Матијас Хонсак и Конрад Лаимер.

Младите „рисови“ убедливо поразени од Австрија...

Н.Македонија - 14.11.2017

Младите „рисови“ убедливо поразени од Австрија Македонската репрезентација за фудбалери до 21 година попладнево е поразена од соодветната селекција на Австрија со 0-4, во мечот одигран на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.