TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Саша Богдановиќ и официјално кандидат од СДСМ за Општина Центар

Нова ТВ - 13.09.2017

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврди Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање.

Директорот на Паркинзи Центар Саша Богдановиќ е кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Сакам да кажам - 13.09.2017

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврди премиерот Зоран Заев вечерва по потпишувањето на договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ.

Официјално: Саша Богдановиќ ќе биде кандитатот на СДСМ за општина Центар

Фокус - 13.09.2017

Откако веќе неколку денови неофицијално се пишуваше дека СДСМ во општина Центар на локалните избори ќе настапи со Саша Богдановиќ, вечерва тоа стана и официјално. Потврда стигна од лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, кој на новинарско прашање, по ...

Саша Богдановиќ кандидат за градоначалник на Општина Центар

Макфакс - 13.09.2017

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ , ќе биде кандидат за наследник на Андреј Жерновски. Како што објави премиерот Зоран Заев СДСМ реши да го кандидира за градоначалничката функција во оваа општина, откако ...

Саша Богдановиќ е кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Центар

Мета - 13.09.2017

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврди лидерот на партијата и премиер, Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање по потпишувањето на ...

Заев потврди: Богдановиќ кандидат за градоначалник на Центар

Стандард - 13.09.2017

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“, ќе биде кандидат за градоначалник на Центар од редовите на СДСМ. Премиерот Зоран Заев, вечерва објави дека СДСМ реши да го кандидира за оваа функција откако Андреј ...

СДСМ ќе го кандидира Богдановиќ за градоначалник на Центар...

Н.Македонија - 13.09.2017

СДСМ ќе го кандидира Богдановиќ за градоначалник на Центар Саша Богдановиќ, наводно, ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Центар. Се очекува СДСМ да го кандидира Богдановиќ, кој е актуелен директор на јавното претпријатие „Паркинзи ...

Богдановиќ: Очекувам победа во првиот круг

Фокус - 13.09.2017

Кандидатот за градоначалник на СДСМ во Општина Центар, Саша Богдановиќ, очекува победа на локалните избори уште во првиот круг. Се надева дека поддршка ќе му дадат поголем број на граѓаните и дека ќе го надмине бројот на гласови што го освои ...

Саша Богдановиќ кандидат на СДСМ за градоначалник на скопски Центар

еМагазин - 13.09.2017

Саша Богдановиќ е кандидат за градоначалник на СДСМ за скопската општина Центар, Богдановиќ е актуелен директор на јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ и е претседател на Општинската организација на СДСМ, Центар, а беше назначен и за ...

Саша Богдановиќ наместо Жерновски ќе се кандидира во општина Центар

Фактор - 13.09.2017

Саша Богдановиќ кој досега ја вршеше функцијата директор на јавното претпријатие ПОЦ ќе биде кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ за општина Центар. Богдановиќ ќе се кандидира на местото на Андреј Жерновски кој не доби партиска поддршка да ...

Саша Богдановиќ од СДСМ ќе се кандидира за градоначалник на Центар

Репортер - 13.09.2017

Директорот на јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“, Саша Богдановиќ, ќе се кандира за градоначалник на општина Центар од редовите на СДСМ. Откако вчера лидерот на оваа партија Зоран Заев изјави дека Андреј Жерновски ќе се повлече од ...

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Нова ТВ - 13.09.2017

Саша Богдановиќ, директорот на јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврдија за НОВА ТВ извори од партијата. Според нашите извори се очекува попладнево оваа одлука да ја ...

Саша Богдановиќ, кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

МКД - 13.09.2017

Директорот на ЈП ПОЦ, Саша Богдановиќ, ќе биде кандидат на владејачката СДСМ за градоначалник на Општина Центар, велат неофицијално партиски извори. Одлуката се очекува да биде објавена вечерва, но, според нашите извори, таа е веќе потврдена.

Во Центар градоначалничката битка за СДСМ ќе ја бие Саша Богдановиќ

Локално - 14.09.2017

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврди Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање.

Богдановиќ кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Стандард - 13.09.2017

Директорот на ЈП „ПОЦ“, Саша Богдановиќ, најверојатно ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, тврдат извори од партијата. Одлуката се очекува да биде објавена вечерва.

Официјално: Саша Богдановиќ ќе биде кандитатот на СДСМ за општина Центар

Либертас - 13.09.2017

Откако веќе неколку денови неофицијално се пишуваше дека СДСМ во општина Центар на локалните избори ќе настапи со Саша Богдановиќ, вечерва тоа стана и официјално. Потврда стигна од лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, кој на новинарско прашање, по ...

Саша Богдановиќ кандидат за градоначалник на општина Центар

+инфо - 13.09.2017

Премиерот Зоран Заев објави дека, СДСМ реши да го кандидира за градоначалничката функција во оваа општина... Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“, ќе биде кандидат за наследник на Андреј Жерновски.

Богдановиќ кандидат за Центар од СДСМ, очекува победа во првиот круг

Локално - 13.09.2017

Кандидатот за градоначалник на СДСМ во Општина Центар, Саша Богдановиќ, очекува победа на локалните избори уште во првиот круг. Се надева дека поддршка ќе му дадат поголем број на граѓаните и дека ќе го надмине бројот на гласови што го освои ...

СДСМ најверојатно ќе трча со Богдановиќ за општина Центар

Фокус - 13.09.2017

Најсериозна опција за кандидат од СДСМ за градоначалник за општина Центар е Саша Богдановиќ. Сепак, во вечерашното гостување во емисијата Отворено, лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, рече дека конечната одлука за кандидатот за градоначалник на ...

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Слободен Печат - 13.09.2017

Кандидат на владејачката СДСМ за градоначалник на Општина Центар ќе биде директорот на ЈП ПОЦ, Саша Богдановиќ пренесува порталот МКД.мк . Одлуката официјално се очекува да биде објавена вечерва.

Саша Богдановиќ е кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Центар

Скопје инфо - 14.09.2017

Откако веќе подолг медиумите неофицијално пишуваа дека СДСМ во општина Центар на локалните избори ќе настапи со Саша Богдановиќ, синоќа тоа стана и официјално. Потврда стигна од лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, кој на новинарско прашање, по ...

Саша Богдановиќ ќе биде кандитатот на СДСМ за општина Центар

Бриф - 13.09.2017

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, на новинарско прашање, по потпишувањето на договорот за предизборна коалиција, откри кој ќе биде кандидатот за градоначалмик на општина Центар. Откако веќе неколку денови неофицијално се пишуваше дека СДСМ во ...

Саша Богдановиќ кандидат за градоначалник на општина Центар

Точка - 13.09.2017

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“, ќе биде кандидат за наследник на Андреј Жерновски. Како што објави премиерот Зоран Заев, СДСМ реши да го кандидира за градоначалничката функција во оваа општина ...

Саша Богдановиќ кандидат за градоначалник на општина Центар

Вечер - 13.09.2017

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар", ќе биде кандидат за наследник на Андреј Жерновски. Како што објави премиерот Зоран Заев, СДСМ реши да го кандидира за градоначалничката функција во оваа општина ...