TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Пипл“ по 5. пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот

А1 On - 20.04.2017

Списанието „Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот. Задовлна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.

Навистина ли е толку убава Џулија Робертс?

Fashionel - 20.04.2017

Магазинот „Пипл“ вчера по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот, со што таа влезе во историјата на престижното списание. -Поласкана сум, но верувам дека најубавите години од животот допрва се пред мене – изјави актерката по ...

Џулија Робертс е вистински пример за убавина според People

ЗаЗабава - 20.04.2017

Џулија Робертс е вистински пример за убавина. Глумицата која во октомври ќе наполни 50години прогласена е за најубава жена во светот по изборот на списанието People. Ова е петти пат Џулија да ја добие оваа титула, а она за ова изјави: "Навистина сум ...

ТАА Е НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА ПЛАНЕТАТА: Џулија Робертс по петти пат со ваква титула (ФОТО)

Телеграф - 20.04.2017

Магазинот „Пипл“ ѝ ја додели оваа престижна титула на една од најубавите актерки на сите времиња Актерката Џулија Робертс (49) е избрана за најубава жена на планетата за оваа година. Признанието на холивудската ѕвезда ѝ го додели магазинот „Пипл“, и ...

Џулија Робертс по петти пат прогласена за најубава жена на светот

Слободен Печат - 20.04.2017

Американскиот магазин „Пипл“ ја прогласи актерката Џулија Робертс за „најубава жена на светот“ за оваа година, што е рекорден петти пат да ѝ биде доделена таа титула. „Пипл“ завчера го објави својот избор за најубава жена за оваа година.

Има 49 години и деца, а прогласена е за најубава жена во светот- Се согласувате ли со изборот

Press24 - 20.04.2017

Магазинот Пипл титулата за најубава жена во светот ја додели на актерката Џулија Робертс, која таа титула ја добива веќе петти пат. Робертс денес има 49 години и е во среќен брак веќе 14 години, а има и три деца.

„People“ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот - по петти пат!

Канал5 - 19.04.2017

Таа е рекордерка во освојувањето на титулата, ги победи Џенифер Анистин и Мишел Фајфер кои два пати биле прогласени за најубави од овој магазин, а го победи и својот пријател Џорџ Клуни кој беше „најсекси маж што постои“ - два пати! Џулија Робертс ...

Славната актерка прогласена за најубава жена во светот

Кајгана - 19.04.2017

Магазинот People по петти пат ја прогласи актерката Џулија Робертс за најубава жена во светот. 49-годишната актерка претходно ја имаше титулата во 1991, 2000, 2005 и 2010 година. По повод петтата титула за најубава жена во светот, Џулија се најде на ...

Џулија Робертс по петти пат избрана за најубава жена на светот

Актуелно24 - 19.04.2017

49-годишната глумица досега ја освоила титулата за најубава жена на светот за 2010-та, 2005-та, 2000-та и 1991-ва година. Џулија Робертс, која е добитничка на Оскар за улогата во филмот Ерин Брокович во 2000-та година, изјави дека е многу поласкана ...

Списание ја круниса Џулија Робертс за најубава жена на планетата

Локално - 19.04.2017

Американската актерка Џулија Робертс беше призната за најубавата жена на планетата според верзијата на списанието “Пипл”. “Поминаа 26 години откако Џулија Робертс за прв пат се појави на насловната на бројот на” Пипл “со рејтингот” Најубавите во ...

Според „People“, Џулија Робертс повторно е најубавата жена

Стандард - 19.04.2017

Актерката Џулија Робертс беше избрана за најубавата жена во светот од списанието. „People“ по рекорден петти пат, соопштија американските медиуми. Таа ја предводеше листата во 2010-та, 2005-та, 2000-та и 1991 година.

По петти пат: Џулија Робертс е најубавата жена во светот

Позитив.мк - 19.04.2017

Американската магазинот “People“ ја прогласи актерката Џулија Робертс која има 49 години за “најубавата жена во светот” за оваа година, што е рекорден петти пат токму на неа да и биде доделена титулата.

По петти пат таа е прогласена за најубава жена на светот

Курир - 19.04.2017

Магазинот Пипл ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена, а ова е петти рекорден пат таа да биде избрана од овој магазин. Четириесет и девет годишната актерка претходно ја доби оваа титула во 2010, 2005, 2000 и 19991 година.

Актерката по петти пат прогласена за најубава жена на светот

Сител - 20.04.2017

Списанието „Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот. Задовлна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.

Џулија Робертс е прогласена за најубава жена на светот

+инфо - 20.04.2017

Актерката по петти пат прогласена за најубава жена на светот. Американскиот магазин „Пипл“ го објави својот избор за најубава жена за оваа година, а тоа е актерката Џулија Робертс. Четириесет и деветгодишната актерка претходно ја имаше таа титула во ...

Славната актерка прогласена за најубава жена во светот

Попара - 20.04.2017

Магазинот People по петти пат ја прогласи актерката Џулија Робертс за најубава жена во светот. 49-годишната актерка претходно ја имаше титулата во 1991, 2000, 2005 и 2010 година. По повод петтата титула за најубава жена во светот, Џулија се најде на ...

Џулија Робертс по петти пат избрана за најубава жена на светот

Орбис - 20.04.2017

Лос Анџелес, 19.04.2017 (Макфакс) – Американскиот магазин „Пипл“ ја прогласи глумицата Џулија Робертс за најубава жена на светот за оваа година, што е рекорден петти пат за неа да ја добие оваа титула, пренесува Макфакс.

Џулија Робертс е најубавата жена во светот!

Хитпортал - 20.04.2017

Магазинот „People“ ја прогласи Џулија Робертс „најубавата жена во светот“ за оваа година. 49-годишната актерка по петти пат ја добива оваа престижна титула! Робертс претходно ја имаше оваа титула во 1991, 2000, 2005 и 2010 година.

Џулија Робертс по петти пат избрана за најубава жена во светот

Алсат-М - 20.04.2017

Списанието „Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот. Задовлна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.

Џулија Робертс по петти пат избрана за најубава жена на светот

Макфакс - 20.04.2017

Занимливост Лос Анџелес, 19.04.2017 (Макфакс) – Американскиот магазин „Пипл“ ја прогласи глумицата Џулија Робертс за најубава жена на светот за оваа година, што е рекорден петти пат за неа да ја добие оваа титула.

„Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот

Популарно - 20.04.2017

Списанието „Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот. Задовлна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.

„Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот

еМагазин - 20.04.2017

Списанието „Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот. Задовлна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.

По петти пат прогласена за најубава славна жена на светот

Таратур - 21.04.2017

Списанието People по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот. Задоволна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.