Антиќ и Звезда изненадени: Партизан го освои трофејот во Купот на Србија

Дерби - 18.02.2018

Иако Црвена Звезда важеше за огромен фаворит, составот на Партизан е освојувач на најновото издание на Купот на Србија. Во вечерашното финале во салата „Чаир“ во Ниш „црно-белите“ беа подобри и го надиграа својот голем ривал со 81-75.

Антиќ и Звезда паднаа во финалето, Партизан го освои Купот по цели шест години

Спортклуб - 18.02.2018

Покрај големото на македонската кошарка во куп-финалето во Кавадарци меѓу МЗТ и Работнички, исто така и во соседството се одигра „Вечното дерби“ помеѓу Партизан и Црвена Звезда во битка за трофејот тамошниот национален Куп, а победник е екипата на ...

Антиќ и Ц.Звезда поразени: Купот за лутиот ривал Партизан

Sport 1 - 18.02.2018

Црвена Звезда загуби од Партизан со 81-75 во кошаркарскиот Куп на Србија, што се одигра во салата „Чаир“ во Ниш. „Црно-белите“ одиграа фантастично во првата четвртина и направија висока разлика, која на стартот на втората изнесуваше и +20.

Изненадување: Партизан го зеде скалпот на Црвена звезда во Купот на Србија

Екипа - 18.02.2018

Кошаркарите на Партизан приредија големо изненадување закитувајќи се со трофејот во Купот на Србија, откако во големото финале го зедоа скалпот на вечниот ривал Црвена звезда, триумфирајќи со .

Партизан го освои Купот на Радивоје Кораќ, Антиќ и Ц. Звезда со празни раце

Gol.mk - 18.02.2018

Белградски Партизан е победник на Купот на Радивоје Кораќ, откако во тензично финале во Ниш ја совлада Црвена Ззвезда со 78-73. Перо Антиќ и Црвена Звезда првпат сезонава загубија од најлутиот ривал, кој водеше во текот на сите 40 минути.

Антиќ ќе биде адутот на Ц. Звезда за финалето со Партизан

Синоќа, српскиот кошаркарски шампион, Црвена Звезда, со убедливата победа над ФМП (98-82) успеа да обезбеди ново финале во националниот куп, во кое за титулата ќе се бори со големиот градски ривал, Партизан.