TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Безвременска убавица и силен хуманист – Анџелина Џоли на насловната на 150-тото јубилејно издание на Harper’s Bazaar

Среќа.mk - 12.10.2017

За својот јубилеен 150-ти број, магазинот Harper’s Bazaar ја повика кој ако не Анџелина Џоли. За маркатното издание оскаровката ја понесе екипата на луда авантура во Намибија – земјата каде што Џоли ја роди ќерката Шајло која е и првото дете со ...

Анџелина Џоли ја краси 150-та насловна страница на Harper’s Bazaar

КадеВечер - 12.10.2017

Анџелина Џоли изгледа беспрекорно на насловната страница, на јубилејниот 150-ти роденден на весникот Harper’s Bazaar. 42 годишната позира во бел макси фустан, со гол грб во дивината, во Намбија, опкружена со три леопарди.

Бестрашната Анџелина со гепарди на насловната на Harper’s Bazaar

Идивиди - 12.10.2017

Анџелина Џоли на насловна страна со неколку гепарди...Не, не станува збор за Фотошоп, туку за вистински фотографии направени од Harper’s Bazaar. Магазинот ја прослави 150-та годишнина од основањето со импресивна фотосесија од Џоли и статија во која ...

Џоли ја победи анорексијата (Видео)

Република - 12.10.2017

Веќе неколку месеци медиумите на големо пишуваат за анорексијата со која се соочува светски познатата актерка Анџелина Џоли, но таа деновиве сними фотосесија и на изненадување на сите еве како изгледа ...

Харизматична убавица: Анџелина Џоли позира со гепарди во едиторијал на Harper’s Bazaar

Фемина - 12.10.2017

Анџелина Џоли е на насловната страница за ноемвриското издание на Harper’s Bazaar. Списанието ја прослави 150-годишнината од своето прво издание со фотосесија со Џоли, која позираше во пустина Намиб со три гепардa, но и локални жители на Намибија.

(ВИДЕО) Ќе се изненадите како изгледа: Анџелина Џоли позираше во Намбија – беше жив скелет, а сега…

Вистина.мк - 12.10.2017

Веќе неколку месеци медиумите на големо пишуваат за анорексијата со која се соочува светски познатата актерка Анџелина Џоли. Папараците се трудеа да ја фотографираат, но тоа се случуваше многу ретко по разделбата со Бред Пит.

Анџелина Џоли е пустинска убавица за Harper's Bazaar

Црнобело - 12.10.2017

Прекрасната Анџелина Џоли ја краси насловната страница на новото издание на магазинот Harper’s Bazaar. Магазинот слави 150 години постоење, а по тој повод, Џоли напиша есеј кој се фокусира на правата на жените и заштитата на животната средина.

Анџелина Џоли: Гепардите на сликата се сирачиња

Репортер - 12.10.2017

Анџелина Џоли е на насловната страница за ноемвриското издание на Harper’s Bazaar. Списанието ја прослави 150-годишнината од своето прво издание со фотосесија со Џоли, која позираше во пустина Намиб со три гепардa, но и локални жители на Намибија.