TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хан следната седмица доаѓа во Скопје: На 21-ви ноември продолжуваат преговорите за името

ТВ21 - 14.11.2017

Најдоцна до 21 ноември преговарачките тимови на Македонија и Грција ќе се сретнат со медијаторот Метју Нимиц. Вакви се очекувањата на премиерот Зоран Заев кој од Љубљана изјави дека преговорите и контактите меѓу преговарачките тимови и посредникот ...

Османи и Димитров на средба со Могерини

24 Вести - 14.11.2017

Состаноци со политичките партии и разговори со граѓанскиот сектор се на агендата на евокомесарот Јоханес Хан кој најави дека идната недела доаѓа во Скопје, според дипломатски извори на Телевизија 24 веќе в понеделник.

Османи и Димитров на средба со Могерини

Телма - 14.11.2017

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Утринава тие се сретнаа со високата претставничка на унијата Федерика Могерини.

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

А1 On - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката на Европската Комисија и Висока ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Press24 - 14.11.2017

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров кои утрово имаа средба со високата претставничка на унијата Федерика Могерини.

Османи и Димитров на средба со Могерини

МРТ - 14.11.2017

Вицепремиерот ја пренесол намерата на Владата да се посвети на затворање на сите отворени политички прашања, како што е и спорот со Грција за употребата на уставното име на Република Македонија.

(ВИДЕО) 360˚ Репортажа од Брисел: Можно ли е препораката од ЕУ да дојде многу побрзо од очекуваното?

Либертас - 14.11.2017

Македонија би можела в година да ги почне преговорите за членство во Европската унија, а предуслов за тоа се брзи и видливи резултати во реформите во три области – судството, тајните служби и јавната администрација.

Османи: Македонија не смее да си дозволи да го пропушти овој бран на европски оптимизам

Мета - 14.11.2017

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка ...

(ВИДЕО) 360 Степени: Репортажа од Брисел, интервјуа со Димитров, Османи, Захариева и Бибер

Либертас - 13.11.2017

Во новото издание на „360 Степени“: – Димитров и Османи ги брифираа колегите од ЕУ. Можно ли е препораката од ЕК да дојде многу побрзо од очекуваното? Репортажа од Брисел. – Интервју со министерката за надворешни работи на Бугарија, Захариева која ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Вечер - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока претставничка за надворешна и безбедносна ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Нетпрес - 14.11.2017

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров кои утрово имаа средба со високата претставничка на унијата Федерика Могерини.

Репортажа на 360˚од Брисел: Можно ли е препораката од ЕУ да дојде многу побрзо од очекуваното?

iPortal - 14.11.2017

Македонија би можела в година да ги почне преговорите за членство во Европската унија, а предуслов за тоа се брзи и видливи резултати во реформите во три области – судството, тајните служби и јавната администрација.

Османи: Македонија не смее да си дозволи да го пропушти овој бран на европски оптимизам

Либертас - 14.11.2017

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка ...

Можно ли е препораката од ЕК да дојде многу побрзо од очекуваното?

Локално - 14.11.2017

360 Степени: Репортажа од Брисел, интервјуа со Димитров, Османи, Захариева и Бибер – Димитров и Османи ги брифираа колегите од ЕУ. Можно ли е препораката од ЕК да дојде многу побрзо од очекуваното? Репортажа од Брисел.

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Макфакс - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока претставничка за надворешна и безбедносна ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

+инфо - 14.11.2017

На средбата биле отворени темите за проширувањето на Унијата и предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот. Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола ...

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Орбис - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката на Европската Комисија и Висока ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини...

Н.Македонија - 14.11.2017

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Канал5 - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Локално - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката на Европската Комисија и Висока ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Стандард - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Димитров и Османи ја убедуваа Могерини дека Македонија е подготвена за преговори

Телевизија Нова - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Точка - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока претставничка за надворешна и безбедносна ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Слободен Печат - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

ТВ21 - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи: Македонија не смее да го пропушти моментумот на европски оптимизам

МКД - 14.11.2017

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Сител - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Средба Османи-Могерини во Брисел

Поглед - 14.11.2017

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини, изјави дека не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од ...

Османи: Македонија не смее да си дозволи да го пропушти овој бран на европски оптимизам

Позитив.мк - 14.11.2017

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка ...

Истите муабети во Брисел

Вечер - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

24 Вести - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Кумановски м. - 14.11.2017

loading... Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи ...