TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар се расплака пред новинарите: Престанете да пишувате лаги за мене… (Видео)

Екипа - 10.11.2017

Селекторот на Бразил Леонардо Баки, или познат како Тите, по триумфот над Јапонија од 3-1 на прес конференцијата пристигна во придружба на Нејмар, со намера да ги демантира шпекулациите околу фудбалерот на ПСЖ во последно време.

Жорди Алба беше принуден да се дообјаснува за изјавата за Нејмар

Дерби - 10.11.2017

Шпанскиот репрезентативец Жорди Алба зборуваше на денешната прес-конференција пред дуелот Шпанија против Костарика и се осврна на неговата претходна изјава за Нејмар. – Изјавата со Нејмар беше извадена од контекст.

БЛАМ на Меси: Не го препозна сонародникот од Зенит со кој фотографираше! (Фото)

Спортски - 10.11.2017

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, се најде во навистина незгодна ситуација… Репрезентацијата на Аргентина со многу маки се пласираше на Светското првенство Русија кое ќе се одржи наредната година.

Овој фудбалер на Барса потврди: Подобро ми е од кога замина Нејмар

Спортски - 10.11.2017

Нејмар летово си замина од Барселона, а сега стигна и потврда дека на некои фудбалери им годи заминувањето на Бразилецот. Шпанскиот лев бек за медиумите зборуваше за тоа како е во тимот по заминувањето на Нејмар .

Селекторот на Бразил го расплака Нејмар (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.11.2017

Селекторот на „Кариоките“, Тите се појави на пресконференција со Нејмар, застана во одбрана на својата прва ѕвезда и со силна порака успеа да го расплаче напаѓачот По рутинската победа над Бразил над Јапонија од 3-1, селекторот Тите заедно со Нејамр ...

Бразилскиот селектор го расплака Нејмар (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Бразил ја совлада Јапонија со 3-1 во пријателски натпревар одигран утринава, а на прес-конференцијата потоа беше многу емотивно. Селекторот на „кариоките“ Тите, реши да и се обрати на јавноста за сите шпекулации околу Нејмар и неговото, наводно, ...

Останува без договор: Фудбалерот на Барса се поверојатно го најавува преминувањето во Ливерпул

Спортски - 10.11.2017

Шпанските медиуми се почесто споменуваат дека Хавиер Маскерано би можел да ја напушти Барселона на крајот од о ваа сезона. Нему му истекува договорот, прашање е дали Барселона размислува да му понуди продолжување, со оглед на тоа дека има 33 години ...

Нејмар од тренинг кампот на Бразил го искоментира неговиот однос со Емери

Дерби - 10.11.2017

Нејмар беше дел од денешната победа која ја оствари Бразил на пријателскиот меч со Јапонија, а по крајот на средбата која заврши со 3:1 во корист на „кариоките“, бразилските медиуми ја искористија шасната да добија изјава од напаѓачот по повод ...

Нејмар ги изгуби нервите: Престанете веќе, ова е притисок!

Спортски - 10.11.2017

Најскапиот играч на светот, Нејмар е лут на медиумите, кои, според негово мислење, постојано пласираат лажни вести. Нејмар летово премина во ПСЖ за 222 милиони евра, но во последно време се пишува за неговото незадоволство во Париз и можноста да ...

Бразил победува и со утнат пенал

Макфакс - 10.11.2017

Бразил стигна до лесна 3:1 победа над Јапонија на пријателскиот меч во Лил, Франција благодарение на голот на Нејмар, но и покрај утката од пенал. „Селесао“ имаше повеќе посед на стартот на мечот, но не успеаја да го предизвикаат јапонскиот голман, ...

Нејмар се огласи по шпекулациите за негово незадоволство во ПСЖ

СуперСпорт - 10.11.2017

По натпреварот помеѓу Бразил и Јапонија, Нејмар пред новинарите одговараше на прашања поврзани со последните написи во медиумите дека не е среќен во Париз и дека се подготвува за промена на средината.

Нејмар не сака да молчи веќе, си ја отвори душата за Кавани, Емери...

24Фудбал - 10.11.2017

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар реши да ги прокоментира големиот број на шпекулации за неговиот престој во Париз, Бразилецот вели дека сите написи се лаги, и се чуствува повреден кога чита што се пишуваат медиумите Нејмар изминатово лето се пресели на ...

Меси ја шокира Барселона: Бара специјална клаузула во договорот?

Спортклуб - 10.11.2017

Аргентинецот се уште одолговлекува со потписот на новиот договор. Иако летоска наводно веќе се било договорено со управата на Барселона, Лионел Меси се уште нема ставено потпис на новиот договор со Каталонците.

Јапонија ја почувствува моќта на Бразил (ВИДЕО)

СуперСпорт - 10.11.2017

Во последните пет натпревари против Бразил, селекцијата на Јапонија има примено дури 20 голови, а постигнала само два. Јужно американците немаа милост ни на денешниот натпревар против Јапонците, во пријателскиот натпревар одигран во Франција (3:1).

Дибала објасни какво било неговото прво соочување со Меси по контроверзната изјава

Дерби - 10.11.2017

На Пауло Дибала многумина гледаат како можен наследник на Лионел Меси и лидер на аргентинската фудбалска репрезентација, не само поради сличните какратеристики и стилот на игра, туку и поради фактот што и двајцата играа на иста позиција.

Барселона во шок: Меси сака клаузула за нов договор која Каталонците тешко ќе му ја дадат!

Sport 1 - 10.11.2017

Иако летоска беше најавена новата соработка, за која Барселона требаше добро да ја испразни касата за да го задржи својот најдобар фудбалер Лионел Меси, официјализација на новиот договор сè уште нема, а според шпанските медиуми целиот процес заглави ...

Меси ја шокира Барса со клаузула во договорот

Спортски - 10.11.2017

Лео Меси се уште го нема продолжено договорот со Барселона. Иако од клубот тврдат дека се е договорено, сепак се уште нема официјална потврда и потпис. Неговиот актуелен договор со клубот од „Камп Ноу“ истекува наредното лето, а Барселона интензивно ...

Виртуозот на фудбалската игра оди во пензија

SportMedia - 10.11.2017

Играчот со најмногу настапи во историјата на Барселона, Чави Ернандес и официјално објави дека ја завршува кариерата. Чави е единствениот кој има преку 700 настапи за каталонскиот гигант, за 17 години поминати на „Камп Ноу“.

Какви се привилегии ужива Нејмар во Парис Сен Жермен

Кајгана - 10.11.2017

Порталот „La Parisien“ објави низа на привилегии кои ги ужива новата ѕвезда на Парис Сен Жермен. Колку долго ќе функционира тоа така и какви се шансите Реал да добие нова ѕвезда? Нејмар направи рекорден трансфер од Барселона во ПСЖ за 222 милиони ...

Бразилците супериорни против Јапонија

Екипа - 10.11.2017

Бразил славеше рутинска победа од 3-1 на пријателскиот натпревар што „кариоките“ попладнево го одиграа во Лил против селекцијата на Јапонија. Сите дилеми беа разрешени уште во првото полувреме, во кое Бразилците стигнаа до убедливи 3-0 со головите ...

Видео: Јапонија ја почувствува силата на бразилската машинерија

Спортски - 10.11.2017

Бразил во контролен натпревар ја надигра и лесно ја победи Јапонија со 3:1. Избраниците на селекторот Тите ја завршија работата уште во првото полувреме. Бразил иако не играше во најсилниот состав бидејќи беше без Дани Алвеш, Миранда и Кутињо , ...

Иконата на Барселона Чави Ернандес оди во пензија

Сакам да кажам - 10.11.2017

По Андреа Пирло, уште еден фудбалски мајстор објави дека се повлекува од зелените терени. Иконата на Барселона и на шпанската репрезентација Чави Ернандес изјави дека ќе се пензионира на крајот на сезоната, за да почне тренерска кариера.

ВИДЕО: Нејмар погоди, па промаши пенал – Бразил убедлив против Јапонија!

Gol.mk - 10.11.2017

Светскиот фудбалски великан, Бразил со убедлива победа ги започна подготовките за Светското првенство кое идната година ќе се одржи во Русија. „Кариоките“ со високи 1-3 ја совладаа селекцијата на Јапонија во „тест“ меч кој се одигра на европско тло ...

Чави: Телото ми праќа сигнали дека е време за пензионирање

Gol.mk - 10.11.2017

Чави Хернандез, некогашната ѕвезда на Барселона и шпанската фудбалска репрезентација и еден од најдобрите креатори на играта во историјата на овој спорт, најави крај на својата играчка кариера.

Бразил за едно полувреме ги преслуша Јапонците - Марсело даде голчиште (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Бразил ја победи Јапонија со 3-1 во денешниот пријателски меч, на кој „кариоките“ за едно полувреме го совладаа противникот, а мечот го одбележа неверојатниот погодок на ѕвездата на Реал Мадрид, Марсело.

На Алба му е подобро во Барселона без Нејмар

24Фудбал - 10.11.2017

Бекот на Барселона сега има голем простор за игра каде може да ги демонстрира своите квалитети. Говорејќи во интервју за „Мундо Депортиво“, бекот на Барселона, Жорди Алба изјави дека се чувствува подобро откако си замина Нејмар од клубот, а за тоа ...

Жорди Алба: Подобро ми е откако го нема Нејмар

Екипа - 10.11.2017

Поголем дел од навивачите на Барселона се уште жалат за трансферот на Нејмар во ПСЖ, но левиот бек на каталонскиот тим, Жорди Алба вели дека нему му е полесно отако го нема Бразилецот во клубот.

Бразил подобар од Јапонија, Србија од Кина

Newsroom - 10.11.2017

Во пријателски подготвителен натпревар одигран во францускиот град Лил, фудбалерите на Бразил ја победија Јапонија со 3:1, со што потврдија дека се едни од фаворитите за освојување на титулата на СП во Русија следната година.

ШОК: Нејмар сака да се врати во Барселона!?

Спортски - 10.11.2017

Нејмар ова лето стана најскапиот фудбалер на сите времиња и за сума од 222 милиони евра ја напушти Барселона и се пресели во ПСЖ. Сепак, се погласни се шпекулациите дека Бразилецот не е среќен во Париз.

Фудбалер на Барселона со провокација до Нејмар: Подобро ни е без него

Спортклуб - 10.11.2017

Левиот бек на Барселона, Жорди Алба изјави дека на клубот подобро му оди без Нејмар, а ова го темели на тоа што тој има поголема слобода и игра подобро за разлика од периодот кога Бразилецот беше дел од тимот.

Марсело знаел и со десна, Бразилецот ја „искина“ мрежата на Јапонија (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.11.2017

Левиот бек на Реал Мадрид, Марсело постигна прекрасен гол на пријателскиот натпревар против Јапонија, Бразилецот испрати проектил од 20 метри Марсело покажа дека умее и со десна, фудбалерот на Реал Мадрид ја искористи својата послаба нога за да ...

Видео: Кога Марсело ќе распали – тоа е спектакл!

Спортски - 10.11.2017

Бразил игра контролен натпревар против Јапонија, избраниците на Тите водат со 3:0 на полувреме, а мечот го одбележа Марсело. Левиот бек беше автор на спектакуларен гол со кој „кариоките“ поведоа со 2:0.

Легендата на Барселона најави крај на кариерата: Телото ми праќа сигнали дека е време за повлекување

Дерби - 10.11.2017

Поранешниот фудбалер и легенда на Барселона, Чави Ернандез кој својата кариера ја започна од младинската школа на Барселона и одигра неверојатни 767 натпревари во дресот на Барселона, започнувајќи од далечната 1998 година, реши да стави крај на ...

Нејмар се распрашувал дали може да се врати во Барселона!?

Макфакс - 10.11.2017

По само неколку месеци кога за рекордна сума од 222 милиона евра од Барселона се пресели во Пари Сен Жермен, иднината на Нејмар во Градот на светлината е повеќе од неизвесна. Од моментот кога трансферот беше најавен, него го следеа голем број ...

Легендата на Барселона на крајот на сезоната ја завршува фудбалската кариера

Newsroom - 10.11.2017

Поранешниот фудбалер на Барселона и шпанската репрезентација, 37 годишниот Чави Ернандез, на крајот на сезоната ќе ја прекине фудбалската кариера и планира да се посвети на тренерската работа.

Заминува уште една легенда – Чави порача: Уморен сум, доста е!

Спортклуб - 10.11.2017

Легендарниот капитен на Барселона, Чави откри дека ова му е последната година од активната кариера како фудбалер. Шпанецот кој има 37 години и во моментот настапува за АЛ Сада од Катар, потврди дека е време да се каже збогум.

Легендата на Барселона Чави најави збогување од фудбалот на крајот од сезоната

Кајгана - 10.11.2017

Хавиер Ернандез добро познат како Чави, најави дека на крајот од оваа сезона ќе се збогува од активното играње на фудбал, односно дека ќе и се посвети на тренерската кариера. Поранешниот феномен на Барселона, светски и двоен европски шампион со ...

Чави заминува во пензија!

Sport 1 - 10.11.2017

Чави Ернандез, симболот на Барселона, Каталонија и Шпанија, но и на светскиот фудбал, наскоро заминува во спортска пензија. Така барем тврди лично 37-годишниот ас кој уште сезонава ќе игра во катарски Ал Сад.

Жорда Алба: За мене е најдобро што Нејмар си отиде од Барселона

Дерби - 10.11.2017

Фудбалерот на Барселона, Жорда Алба потенцираше дека за него е најдобро што Нејмар ја напуштил Барселона и се преселил во редовите на ПСЖ, со што му отворил простор за напредок во кариерата и поголем простор за игра.

Стартер на Барселона брутално искрен: На мене ми е многу подобро без Нејмар!

Дерби - 10.11.2017

Заминувањето на Нејмар од Барселона предизвика навистина многу реакции со оглед на тоа што неговиот трансфер во ПСЖ изнесуваше нестварни 222 милиони евра, сума која не само што го направи најскап играч во светот, му даде и планетарна популарност ...

Алба со изненадувачка изјава: Подобро ми е без Нејмар

СуперСпорт - 10.11.2017

Не размислувајќи премногу на последниците, левиот бекна Барселона Џорди Алба, јавно и отворено призна дека му е многу подобро откако Нејмар го напуштил клубот. Шпанецот заедно со најскапиот фудбалер во историјата беа страв и трепет за противничките ...

Нејмар се враќа во Барса?!

Сител - 10.11.2017

Само неколку месеци откако замина од каталонската престолнина во Париз, бразилскиот ас како да се покаја и бара прошка од некогашните соиграчи за да се врати назад во Барселона која оваа сезона игра како препородена без него.

Меси не знаеше дека се фотографира со аргентински фудбалер вреден 15 милиони евра, па му се извинуваше подоцна

СуперСпорт - 10.11.2017

Аргентинската ѕвезда Лионел Меси привлекува големо внимание каде и да се појави. Тој претходните неколку дена е со неговата репрезентација во Русија, каде што ги чека пријателски меч против домаќинот на Светското првенство.

Лионел Меси: Имам само уште една неостварена желба, а тоа е...

Gol.mk - 10.11.2017

Лионел Меси уште еднаш изјави дека има неостварен сон, а тоа е еден ден повторно да го облече дресот на Њуелс Олд Бојс, клубот во кој ги имаше своите фудбалски почетоци, пред да се пресели во тимот на Барселона.

Колку треба да се плати за пријателски меч против Бразил?

SportMedia - 10.11.2017

Најтрофејната фудбалска земја во историјата, Бразил, е позната по тоа што многу ретко игра пријателски натпревари. Тоа е така бидејќи Бразилците никогаш не сакаат да играат за џабе. Тие имаат ценовник според кој, секоја селекција која ќе сака да ...

Легендарниот Чави на крајот од сезоната ја завршува кариерата

Екипа - 10.11.2017

Шпанскиот интернационалец Чави Хернандез, поранешен легендарен фудбалер на Барселона и шпански репрезентативец, кој сега настапува во Катар, на крајот од оваа сезона ќе стави крај на богатата кариера.

Меси не знаеше дека се фотографира со аргентински фудбалер, па му се извинуваше преку Твитер

Sport 1 - 10.11.2017

Меси не знаеше дека се фотографира со аргентински фудбалер, па му се извинуваше преку Твитер Голем број навивачи доаѓаат да го поздрават Меси, а интересна ситуација се случи во хотелот во кој се сместени аргентинските фудбалери.

Нејмар со прашање до Меси: Ќе ме примите ли назад во Барселона?

SportMedia - 10.11.2017

Најскапиот фудбалер во светот, Нејмар веќе побара да се врати во тимот на Барселона. Според најавите, Бразилецот кој пред неколку месеци си замине од „Камп Ноу" и потпиша за францускиот Пари сен Жермен, не е многу среќен во Париз.

Чави најави дека ја игра последната сезона во кариерата

Шеталиште - 10.11.2017

Поранешниот играч од средниот ред на шпанската фудбалска репрезентација и долгогодишен првотимец на Барселона, Чави Хернандез, кој сега ги брани боите на катарски Ал-Сад, призна дека одлучил да ја заврши кариерата по завршувањето на тековната сезона.

Венгер: Ако го сакате фудбалот, тогаш сакате да го гледате Меси

SportMedia - 10.11.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер јасно објасни кој е играчот кој најмногу сака да го гледа како игра фудбал. Тоа е ѕвездата на Барселона, Лионел Меси. Капитенот на аргентинската репрезентација даде хет-трик во дуелот против Еквадор, во победата од ...